Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • Favorilerim
 • Hesabım
 • Üye Girişi
 • Sepetim0
Shiseido Ultimune
ÜRÜNLER
 • {{p.Name}} {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{c.Name}}
  {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
ÇOK ÇEŞİT FONDÖTEN VAR, HANGİSİ BENİM İÇİN DOĞRU VE NASIL UYGULAMALIYIM?
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
İlişkili Ürünler
SHEER GLOW FOUNDATION
NARS
Cildin Işıltısını Ortaya Çıkaran Fondöten
2.240,00 TL
HASU FUDE FOUNDATION BRUSH
SHISEIDO
Düz Açılı Fondöten Fırçası
2.350,00 TL 2.115,00 TL
SHEER GLOW FOUNDATION
NARS
Cildin Işıltısını Ortaya Çıkaran Fondöten
2.240,00 TL
SHEER GLOW FOUNDATION
NARS
Cildin Işıltısını Ortaya Çıkaran Fondöten
2.240,00 TL

Fondöten

ÇOK ÇEŞİT FONDÖTEN VAR, HANGİSİ BENİM İÇİN DOĞRU VE NASIL UYGULAMALIYIM?

 • Haziran 30, 2020

Hepimizin makyaj alışverişinde belki de en zorlandığı kısım fondötenlerdir... Çünkü fondöten ancak cilt ile çok iyi uyum sağladığında ondan bekleneni yapar. Yoksa, sonuç hiç beklediğiniz gibi olmayabilir. 

 

Peki, fondöten nasıl seçilir?
 

Bize en çok sorulan sorulardan biri de, fondöten seçimi. Fondöten alırken neye dikkat etmelisiniz? Öncelikli kriteriniz ne olmalı? 

 

-Fondöten alırken ilk olarak rengine dikkat etmelisiniz. Ürünün rengi cildiniz ile örtüşmeli. Ürünün rengi ne bir ton koyu ne de çok açık olmalı.

 

- Fondöten alırken ürünün rengini elinizde veya çenenizde deneyerek değil, boynunuzun rengine göre almalısınız. Çünkü yüzünüze fondöteni sürdüğünüzde maske gibi durmaması için öncelikle boyun ile birebir örtüşmelidir. Bu, makyaj artistlerinin fondöten konusundaki en sık uyarısıdır.

 

-Fondöten rengi, cildiniz ile aynı renk veya yarım ton açık olmalıdır. Çünkü ürün cildiniz ile bütünleştiğinde, cildinizin sıcaklığından bazen bir tona yakın koyulaşabilir. Bu, bazı fondötenlerin özelliklerinden kaynaklanmaktadır. 

 

 

Yoğun ve tam kapatıcılığa sahip fondötenler, uygulandıktan sonra genellikle bir tona yakın koyulaşırlar. Bu çeşit fondöten alırken renk konusuna çok dikkat edin... Örneğin Nars All Day Luminous Weightless fondöten ciltte ağırlık yapmayan, hafif bir fondöten olmasına rağmen kapatıcılığı yüksek olduğu için makyaj uzmanları bu fondöteni alırken cilt tonundan yarım ton açık almamızı öneriyorlar. Çünkü uygulanırken oldukça likit kıvamda olan fondöten, cilde yedirildiğinde onunla bütünleşiyor ve kapatıcılık özelliği devreye girdiğinde pigmentleri hafifçe koyulaşıyor. 

 

İnce dokulu, ışığı yansıtan, cilt üzerinde satenimsi bir etki bırakan kapatıcılığı hafif ve ortadan az olan fondötenleri ise cildiniz ile aynı renk satın alabilirsiniz. 

 

Fondötenden ne bekliyorsunuz?
 

Fondötenden nasıl bir performans beklediğinizi, cildinizin ihtiyacına göre belirlemelisiniz. Bu konuda kesin kararı cildiniz vermeli. Çünkü cildinizin ihtiyacına göre fondöten almazsanız, o fondötenden iyi bir makyaj elde edemezsiniz. Unutmayın, fondöten makyajın zeminidir ve zemin ne kadar iyi olursa üstüne uygulanan makyaj da o kadar iyi olur. Kısaca, makyajın doğru orantısı budur!

 

 

Genel olarak; 

 

-   Cildiniz yağlı ve karma ise, ve kapatıcılığı yüksek aydınlatıcı etkili bir fondöten istiyorsanız Nars All Day Luminous Weightless'ı tercih edebilirsiniz. Bu fondöten incecik yapısı ve güçlü pigmentleriyle cilt kusurlarını mükemmel şekilde gizler ve cilt tonunu eşitler. Cilde doğal aydınlık bir görünüm verir.

 

-  Gün boyu kusursuz bir görünüm için gözle görülür şekilde cildi kaldırmak, inceltmek ve pürüzsüzleştirmek için ciltle senkronize olan ışıltılı, nemlendirici özellikli Shiseido Synchro  Skin Radiant  Lifting  Foundation  SPF30   herkes için uygundur.Parlak bitişlidir. Cildi 24 saat nemli tutar. İnce çizgi ve kırışıklıkların görünümünü yumuşatır. Koyu lekeler, cilt donukluğu, renk eşitsizliği gibi yaşa bağlı cilt tonu değişikliklerini daha az görünür yapar.

 


 

-  Sorunsuz bir cildiniz varsa ve fondötenden sadece aydınlık ve canlı bir görünüm yaratmasını bekliyorsanız, ışığı yansıtıcı fondötenleri kullanmalısınız. Nars Sheer Glow Foundation gibi. Bu fondöten cildi zar gibi kaplar ve satenimsi bir etki, canlı ve aydınlık bir görünüm yaratır.

 

-  Cildinize  hem bakım yapan hem de anti-aging özellik taşıyan yaşlanma karşıtı bir fondöten arıyorsanız Shiseido  Future  Solution  LX Total  Radiance  Foundation SPF15 tam size göre!  Gözenekleri, çizgileri ve koyu lekeleri daha yumuşak; cildi daha sıkı ve parlak gösterir. Kremsi yapılıdır ve yüksek kapatıcılığa sahiptir. Hassas ciltler dahil, tüm cilt tipleri kullanabilir. 25 yaş ve üstü için idealdir.

 

 

Fondöteni kaç şekilde uygulayabilirsiniz?
 

Çoğu kadının düştüğü en büyük hata, fondöteni kalın bir tabaka halinde uygulamaktır. Yüzdeki pürüzleri düzeltmek için sürülen kalın tabaka fondöten, kadınları maalesef daha yaşlı gösterir... Bu yüzden, uygulama yaparken önce ince bir tabaka halinde sürülmesi makyaj uzmanları tarafından özellikle tavsiye ediliyor. Unutmayın ki, her şeyin fazlası kötü ve abartılı olduğu gibi, makyajda da bu durum değişmez. Daha doğal bir görünüm için ince tabaka uygulamaktan vazgeçmeyin. Gerekli görürseniz üzerine ikinci bir kat geçerek kalınlaştırırsınız. 

 

- Fondöteni fırçayla, parmak uçlarıyla veya süngerle uygulayabilirsiniz. Her şekilde yüzün merkezinden dışarı doğru uygulama yapın. Hangisini kullanacağınız tamamen sizin alışkanlıklarınızla ilgilidir. Parmak ısıyla fondöten cilde daha iyi nüfuz eder. O yüzden bazen makyaj artistleri de bunu tercih eder. 

 

Shiseido  Hasu  Fude  Foundation  Brush  , markanın kült-favori fondöten fırçasının yeni nesli olan düz açılı tasarıma sahip yeni fondöten fırçasıdır. Hassas ve mükemmel bir örtücülük sağlar. Japon el işçiliği ile yapılan bu benzersiz açılı fırça, çizgi veya topaklanma yapmadan ürünü kusursuz şekilde yayar. Kolay ve kontrollü bir kullanım için tutma sapı kısadır. Tasarımında kullanılan devrimci bir gizli çekirdek, fırçanın şeklini korur ve mükemmel bir güç ile esneklik dengesi yaratır. Yüksek performanslı, sentetik kıllar cilt boyunca zahmetsizce süzülür.

 

 

Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ