Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • 0
ÜRÜNLER
 • {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
PAYLAŞ

Göz Makyajı

ÇUKUR GÖZLER NASIL MAKYAJ YAPMALI?

 • 03.09.2015
Her zaman söylediğimiz gibi, göz şekline göre makyaj yapmak etkili bir makyajın sırrı.

Diane Kruger ve Keira Knightley gibi dünyanın en güzel yıldızlarından ikisini düşünün... Onların da göz şekilleri çukur ve her daim inanılmaz güzel gözüküyorlar. Sizce bu tesadüf mü? Tabii ki hayır! Sadece nasıl makyaj yapacaklarını çok iyi biliyorlar.

Göz şekline göre makyajda en çok dikkat etmesi gereken grubun başında çukur gözlere sahip kişiler geliyor. Çukur gözlere sahip kişiler çok fazla gölgeli makyaj yapmamalı, gözlerinde açık ve aydınlık renkleri tercih etmeliler. Koyu ve karanlık renkleri asla tüm göz kapağında kullanmamalılar. Bu göz şekline uygun göz makyajı nasıl yapılır, detaylı olarak yazdık.
 


Çukur gözlere nasıl makyaj yapılır?

Çukur gözler göz kapaklarının yapısından dolayı olduğundan daha küçük gözükürler. Bundan dolayı açık renk far kullanılarak göz daha belirgin hale getirilir. Ayrıca çıkık olan kaş altlarını da geri plana çekmek gerekir. Far olarak Nars Matte Eyeshadow Biarritz'i tercih edebilirsiniz. İnci pembesi renginde...

 

-Kaş altlarına orta koyulukta bir far ve göz kapağı üstüne açık, pastel tonlarda astar far sürün. Kirpik üstleri aydınlık olacak şekilde göz kapağı ile kaş arasına çok koyu olmayan bir farla gölge yapın. Bu açıklı koyulu gölgeleri Nars Matte/Shimmer Eyashadow Palette ile yapabilirsiniz. Kalem veya eyeliner'ı ise sadece göz kapağına ince bir şekilde uygulayın. 
 

- Göz içine beyaz kalem sürün. Bunun için Nars Larger Than Life Santa Monica'yı tercih edin.
 

- Maskarayı üst kirpiklere yoğun, alt kirpiklere daha hafif bir şekilde uygulayın. Nars Audacious maskaradan çok memnun kalacaksınız.
 

Bu makyaj stili ile gözlerinizi çukur görünümden kurtarıp daha dengeli gösterebilirsiniz.

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ