Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • 0
ÜRÜNLER
 • {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
extreme
NARS

CLIMAX EXTREME MASCARA

Anında Ekstra Hacim ve Yoğunluk Veren Maskara
295,00 TL
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
eyeliner
NARS

HIGH PIGMENT LONG WEAR EYELINER

Yüksek Pigmentli Dayanıklı Göz Kalemi
270,00 TL

Makyaj

DÜŞÜK GÖZ KAPAKLI KADINLAR NASIL MAKYAJ YAPMALI?

 • Haziran 29, 2020

Düşük göz kapağına sahip kadınlar için göz makyajı çok önemlidir. Dikkat etmeleri gereken birkaç püf noktası vardır. Hollywood yıldızlarından Jennifer Lawrence’ın da göz kapakları düşüktür ve hep buna göre makyaj yapmaktadır. Ünlü makyaj artisti Ufuk Celep’ten, Jennifer Lawrence gibi nasıl göz makyajı yapılacağının sırlarını öğrendik. Üstelik konuyla ilgili uygulama videomuz da yazının sonunda sizi bekliyor.

 

 

1) Makyaja başlamadan önce göz çevresini Nars Radiant Creamy Concealer ile kapatın ve kirpiklerinizi Shiseido Eyelash Curler ile kıvırın. Bunu daha sonra maskaradan önce birkez daha uygulamalısınız.

Kirpik kıvırıcı kirpikleri yukarı kaldırdığından gözleri de daha yukarda ve büyük göstermeye yarar. 


2) Göz makyajında yumuşak gölgeler olmalı, kesin hatlar gözleri daha da ufaltır. 


3) Bu makyajda en önemli nokta, göz yapısı. Göz kapağı düşük olan Jennifer Lawrence da siyah kalemi hep alt kirpik diplerine sürer, siz de öyle yapmalısınız. Alt kirpik dibinize ve göz içine siyah kalem çekin. Sonra hafifçe üste de uygulayın ama yarım çizi uygulayın. Bunun için Nars Larger Than Life Long Wear Eyeliner siyah kalemi kullanabilirsiniz.


4) Kalemden sonra Nars Bengali far ile kalemi birleştirin. Bengali, doğal kahve tonlarında bir fardır. Kalem ile bütünleşmesi için Nars Eyeshadow Brush #40 ile göz kapağına farı yayın. 


5) Şimdi işin zor ama en önemli püf noktalarından biri üst göz kapağının içine siyah kalem çekmeye geldi. Daha önce kullandığınız siyah göz kalemi ile üst göz kapağınızı parmağınızla geri çekip kalemi çekin. Kirpik diplerine iyice gelecek şekilde dışa taşırarak sürün. 


Bu, kirpiklerinizi daha yoğun ve gür gösterir. Gözlere güzel bir derinlik katar.


6) Parlak bronz bir farı göz kapağının üst kısımlarıne ve gözün üst köşelerine uygulayın. Bu, gözleri küçük göstermez tersine efekt yaratacağından daha güzel gösterir. Bunun için Nars Duo Eyeshadow Isolde’yi kullanabilirsiniz.


7) Shiseido Full Lash Multi Dimension maskarayı gözün iç kısımdaki kirpiklerine uygulamayın, dış kısımlara uygulayın. Bu, gözü daha büyük gösterir, uzatır. Son olarak maskara fırçasının ucuyla da kirpik uçlarına nokta vuruşu yaparak göz makyajını bitirebilirsiniz.

 

Jennifer Lawrence’ın tüm yüz makyajı için Ufuk Celep’in videosunu izleyin! 

 

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ