Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • Favorilerim
 • Hesabım
 • Üye Girişi
 • Sepetim0
Shiseido Ultimune
ÜRÜNLER
 • {{p.Name}} {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{c.Name}}
  {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
DÜZLEŞTİRME SIRASINDA SAÇLARI KORUMAK MÜMKÜN MÜ?
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
ilişkili ürünler
No. 7 BONDING OIL
OLAPLEX
Bağ Güçlendirici Saç Bakım Yağı
1.490,00 TL
No. 9 BOND PROTECTOR NOURISHING HAIR SERUM
OLAPLEX
Bağ Güçlendirici Besleyici Saç Serumu
1.490,00 TL
BONDING & NOURISHING PROTECTOR DUO
OLAPLEX
Bağ Güçlendiren & Saçları Besleyen İkili Bakım Seti
2.980,00 TL
VOLUMIZING BLOW DRY MIST
OLAPLEX
Hacim Veren & Saçı Isıya Karşı Koruyan & Saç Kurutma Süresini Kısaltan Saç Spreyi
1.490,00 TL
SUPER SHINE & VOLUMIZING DUO
OLAPLEX
Bağ Güçlendiren & Saçları Parlatan & Hacim Veren İkili Set
2.980,00 TL
DISCOVERY KIT
OLAPLEX
Bağ Güçlendiren & Saç Onarıcı Olaplex Tanışma Seti
4.543,00 TL 3.795,00 TL
ANTI-FRIZZ TRIO
OLAPLEX
Elektriklenme Karşıtı Nemlendirici & Bağ Güçlendirici Üçlü Set
4.470,00 TL
HEALTHY HAIR STARTER SET
OLAPLEX
Bağ Güçlendiren & Saçların Sağlıklı Olmasını Sağlayan Saç Bakım Seti
9.536,00 TL 8.940,00 TL
THE COMPLETE HAIR REPAIR SYSTEM
OLAPLEX
Bağ Güçlendirici & Saç Onarıcı Saç Bakım Seti
11.920,00 TL

Düz Saçlar

DÜZLEŞTİRME SIRASINDA SAÇLARI KORUMAK MÜMKÜN MÜ?

 • Ekim 16, 2023

Saçlarınızın daha pürüzsüz bir görünüme kavuşması için düzleştiricilerden destek alıyorsanız, bu esnada saçları ısı hasarından korumanız şart. Peki, nasıl?

Eğer saçlarınızın dalgaları pek de belirgin değilse, elektriklenmeye çok müsaitse ya da dümdüz ve pürüzsüz görünümde saçlardan hoşlanıyorsanız, muhtemelen sık sık düzleştiriciden destek alıyorsunuzdur. Her ne kadar kısa süre içerisinde o istenilen kusursuzluğu sunsa da, saçları yıprattığı da bir gerçek. 

Saçlarınıza koruyucu bir ürün kullanmadan direkt düzleştirme işlemine geçtiğiniz takdirde, zamanla saçlarınız kırılır, yıpranır ve sağlıksız bir hale bürünür. Isıyla şekillendirme rutini öncesinde koruyucu ürünlere yer vermek ise kesinlikle şart. O halde düzleştirme sırasında saçları korumak, saç düzleştirici seçmek ve düzleştirilmiş saçları korumak gibi konu başlıklarını biraz daha detaylı inceleyelim.

Saç düzleştirici seçmek
İlk önce doğru saç düzleştirici seçmek gerekli ki, defalarca saçlarınızın üzerinden geçmeden birkaç seferde istediğiniz düz görünümü size verebilsin. 

Öncelikle plaka genişliğine dikkat edin. Geniş plakalar kalın saç tiplerinde hasarı azaltırken, ince saçlara sahipseniz daha dar plakalar işinize yarayacaktır. Titanyum plakalar ise hızlı sonuç almanızı sağlar. Seramik düzleştiriciler de eşit ısı dağıtımı konusunda daha iyidir. 

Saçınıza verilen zararı azaltmak için, ayarlanabilir ısı seçeneği sunan saç düzleştirici tercih edebilirsiniz.

Düzleştirme sırasında saçları korumak
Öncelikle dikkat etmeniz gereken şey şu ki; düzleştirici kullanmadan önce mutlaka saçlarınız tamamen kuru olmalı. Yani duştan sonra direkt saçlarınızı düzleştirecekseniz ya tamamen kurumasını beklemeli ya da saçlarınızı saç kurutma makinası ile kurutmalısınız. 
Gelelim düzleştirme sırasında saçları korumak için hangi ürünleri kullanabileceğinize;

Olaplex No.7 Bonding Oil
232 dereceye kadar UV/ısı koruması sağlayan bu ultra besleyici, şekillendirici ve onarıcı bakım yağı, saçlarda asla yağlı bir görünüm bırakmıyor. Hem elektriklenmeyi azaltıyor hem de hasar görmüş saç bağlarını güçlendiriyor. Aynı zamanda parlaklığı, yumuşaklığı ve renk canlılığını önemli ölçüde artırıyor.

Olaplex No. 9 Bond Protector Nourishing Hair Serum
Yıpranmalara karşı saçları adeta bir kalkan gibi koruyan bu saç serumunun da en büyük özelliği 232 dereceye kadar ısı koruması sağlaması. Yani düzleştirme sırasında saçları korumak bu ürünle mümkün. Saçtaki kopmuş ve zarar görmüş bağları güçlendiriyor, saçlardaki karışıklıkları açarak, parlaklık ve yumuşaklık kazandırıyor.

Olaplex Volumizing Blow Dry Mist
Eğer ısı koruması sağlarken saçlarım hacim de kazansın derseniz, Olaplex Volumizing Blow Dry Mist tam da ihtiyacınız olan ürün! Saçlara hacim ve doku kazandıran saç spreyi, saçı 232 dereceye kadar ısıdan koruyor. İçerisindeki Bambu Özlü Lipopeptitler, saçları ısıyla şekillendirmenin getirdiği hasardan korumaya yardımcı oluyor ve saç stilinin kalıcılığını destekliyor.


Saç düzleştirme ipuçları

Saçlarınızı düzleştirmeden önce işinizin kolaylaşması için önce saçlarınızı iyice tarayın.
Saç düzleştiriciler çok kalın parçaları etkili şekilde tamamen düzleştiremez ve gereksiz yere yeniden ısı uygulamak zorunda kalırsınız. Bunun yerine saçlarınızı tutamlara ayırarak düzleştirmeniz daha iyi sonuç verir. 

- Kalın telli ve gür saçlar daha yüksek ısılara ihtiyaç duyarken, ince telli, hasar görmüş ve boyalı saçlar için daha düşük kademeli sıcaklar tercih edilmelidir.

Saç düzleştirmeye alternatifler

Saçlarınıza ısı uygulamadan daha düzgün bir görünüme kavuşmasını istiyorsanız, saç kurutma makinasının soğuk ya da orta ısısını kullanarak büyük bir fırça yardımıyla saçlarınıza hafif bir fön çekebilirsiniz.

- Bunun ardından ise saçlarınızı saçınızın uzunluğu ve kalınlığına göre bigudilere sarabilir, bu bigudileri saçınızda 1-2 saat tuttuktan sonra açarak daha pürüzsüz bir görünüm elde edebilirsiniz. 

Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ