Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • Favorilerim
 • Hesabım
 • Üye Girişi
 • Sepetim0
Shiseido Ultimune
ÜRÜNLER
 • {{p.Name}} {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{c.Name}}
  {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
ELİF GÖNLÜM: “KAŞ RİMELİMİ SÜRMEDEN EVDEN ÇIKMAM!”
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
ilişkili ürün
BODY FIRMING CREAM
SHISEIDO
Vücut Sıkılaştırıcı Krem
2.850,00 TL 2.422,50 TL

Röportajlar

ELİF GÖNLÜM: “KAŞ RİMELİMİ SÜRMEDEN EVDEN ÇIKMAM!”

 • Temmuz 10, 2020

Makyaj Trendi: Nasıl bir güzellik anlayışınız var?  
Elif Gönlüm: Güzellik benim için doğallık demek. Az makyaj ve sade giyimle bile güzel olunabilir. İç ve dış güzelliğin bir arada olması bir bütünlük yaratır. Sadece dış görüntüyle kimseye güzel diyemem. Pozitif, neşeli , yaşam enerjisi yüksek, mutlu insanların güzelliği fark yaratır.

MT: Günlük hayatınızda makyajın yeri ne kadar?
EG: Günlük hayatımda hiç makyaj yapmıyorum. Çogu zaman bir toplantı, bir davette bile yaptığım makyaj günlük makyaj dozlarında olabiliyor. Fondöten hemen hemen hiç kullanmıyorum. Bunun yerine renkli nemlendirici ve allık yetiyor. Ruj çok sık sürmesem de dudaklarımı kalem ile belirginleştirmek hoşuma gidiyor.

MT: Vaktiniz çok sınırlıyken bile ‘sürmeden evden çıkmam’ dediğiniz bir makyaj malzemeniz  var mı?
EG: Kesinlikle kaş rimelimi sürmeden çıkmam! 

MT: Makyajda olmazsa olmazlarınız var mı, neler?
EG: Kozmetikte takıntılıyım. Sevdiğim bir marka ya da ürün varsa yıllarca onu kullanabiliyorum. Bana yakıştığını düşündüğüm için hep onu alırım. Dudak kalemim, kaş rimelim, rujum hep aynı numara ve markadır. Kolay kolay değiştirmem.
                                                                                                                                                        
MT: Makyajda hangi renkler favoriniz?
EG: Göz makyajında hakiden vazgeçmem. Ela gözlü olduğum için farımda, göz kalemimde yeşil tonları hep olur. Allıkta bronz sevmem, daha natürel, şeftali tonları benim için uygundur. Dudakta da yine doğal renklere giderim. Dudağımın renginin bir ton koyusu kalemle kontürünu ve içini boyarım.

 
                                                                                          
MT: Mat ürünler mi yoksa ışıltılı ürünler mi tercih ediyorsunuz genelde?
EG: Işıltılı bir makyaj normalde tercihim değil. Mat severim. Fakat makyaj artistleri tarafından yapıldığında kendime yakıştırmışlığım oldu. Ama yine de ışıltı tarzımla örtüşmediği için tercih etmiyorum. Ben sade ve yalın çizgilerde bir kadınım ve bunu makyajla da aynı şekilde destekliyorum.

MT: Kendinize has makyaj sırlarınız vardır mutlaka, en azından bir tanesini söyler misiniz?
EG: Kendime has stilde göz kalemi sürerim. Profesyonel makyaj yaptırırken bile eyeliner’ imi ben sürerim. Gözlerin ifadesi benim için çok önemli. Makyajla farklılaşması hoşuma gitmiyor. Kendi göz biçimimde sürmeyi başarıyorum. Elimle göz kenarlarımı yukarı alır, inceden kalına doğru kalemi çekerim. Böylelikle gözümün çekikliğini kaybetmemiş olurum. Maskarayı da ona paralel doğrultuda yan sürerim.  
                                                                                                                
MT: Vücut bakımınız için neler yapıyorsunuz?
EG: Vücut jeli ve losyon çesitliliğim çoktur. Her gittiğim yerden farklı koku ve içerikte ürün alıp denemeyi severim. Banyo jelim ve losyonum kesinlikle aynı marka olmalıdır. Vücudumu bolca nemlendiririm. Solaryuma girmem. Bahar ayında otobronzan kremlerle rengimi  hafif koyulturum. Haftada 1 aynı gün, aynı saatte sevdiğim ürün ve yağlarla vücut masajı yaptırırım. Yılda 3-4 kez kese, sıklıkla da peeling yaptırırım. Bol miktarda alkali su tüketirim.      

MT: Kullandığınız kozmetikleri seçerken neye dikkat ediyorsunuz?
EG: Kozmetik seçerken öncelikle dermatoloğuma muhakkak danışıyorum. Biraz alerjik bünyeli olduğum icin kendi cilt tipime uygun ürünleri kullanıyorum. Genellikle de nemlendiricim, cilt temizleyicim hatta göz temizleyicim bile yılllardır aynı.                

MT: Geçmişte güzellik adına yapmış olduğunuz hatalar var mı?
EG: Evet var. Güneş benlerimden rahatsız olup, pürüzsüz bir ten uğruna tedavide daha da lekelendiğimi bilirim. Mükemmeli ararken iyiyi bozmayın derim.   

MT: Formunuzu korumak için hangi sporları yapıyorsunuz?
EG: Haftada 2 kez kickbox yapıyorum. Kardio ve spor düzenli olarak yaptıklarımdan. Pilates de haftada 1 yeterli oluyor. Yazı sadece rüzgar sörfü  ve yüzmeyle geçiriyorum. 

MT: Doğumdan sonra nasıl bu kadar çabuk forma girdiniz?                                                    
EG: Benim hamileliklerim çok kilo alarak geçti. Büyük oğlumda 27, küçük oğlumda ise 30 kilo aldım.1 yıl içerisinde büyük kısmını emzirme ve hareketliliğim sayesinde atmayı başardım. Genetik yapım sayesinde kilolarım çabuk gidiyor. Hamilelik kilosu da yerleşmiş kilo olmadığından emzirme biter bitmez spor ve beslenme programıyla eski formuma geri döndüm.
                                                                                             
MT: Tatilde makyaj yaparken nelere dikkat ediyorsunuz?
EG: Tatilde mat ve az makyaj ideal benim için. Hatta bir maskara ve ruj bana yetiyor. Doğallık yine ön planda. Bu kuralı tatilde de bozmuyorum.                   

Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ