Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • Favorilerim
 • Hesabım
 • Üye Girişi
 • Sepetim0
Shiseido Ultimune
ÜRÜNLER
 • {{p.Name}} {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{c.Name}}
  {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
EN ÇOK MERAK EDİLENLER DOSYASI: CİLDİM KARMA VE YAĞLI, MAKYAJ SONRASI PARLAMA YAŞIYORUM, NE YAPMALIYIM?
PAYLAŞ

Sivilceler

EN ÇOK MERAK EDİLENLER DOSYASI: CİLDİM KARMA VE YAĞLI, MAKYAJ SONRASI PARLAMA YAŞIYORUM, NE YAPMALIYIM?

 • Temmuz 05, 2020

Özene bezene yaptığınız makyajınız birkaç saat sonra -bazen daha da erken-parlamaya başlarsa elbette buna müdahale etmeniz gerekir. Bazen bu görüntüyü engellemek için pudrayla ufak dokunuşlar yaparsınız ama bu sefer de cilt kat kat, dalga dalga görünmeye başlar! Maalesef her şekilde istenmeyen bu görüntüden o an için kaçış yoktur. 

Peki, ne yapmak lazım? Siz bize sordunuz, biz de uzmanlara sorduk ve çözüm önerilerimizi sıraladık. Sadece ve sadece 3 adımda cildinizdeki parlamayı önleyebilirsiniz!

 

Mutlaka: Makyaj bazı 

 

Makyaja başlarken cildinize uygun bir makyaj bazı kullanmanız çok faydalı olacaktır. Makyaj bazı hem cildinizin mat kalmasını sağlar, hem de makyaj cildinize daha iyi tutunur. Fondötenin kalıcılığı 3 kat artar. Tavsiyemiz, Makeup Forever Step 1 Skin Equlizer

Mattifying Primer .

 

Yağ dengeleyici fondöten kullanın

 

Yağlı ve karma ciltliler yağı dengeleyen veya yağsız fondötenler kullanabilirler. Örneğin Shiseido Dual Balancing Foundation, cildin yağlı bölgelerini kontrol altına alırken, kuru yerleri de nemlendiriyor. Böyle cilt ne yağdan parlıyor ne de kuruluktan dökülüyor. Pürüzsüz ve sağlıklı görünüyor. Make Up For Ever'in Mat Velvet Foundation'da cilt kusurlarını mükemmel şekilde gizler ve cilt tonunu eşitler.

 

Transparan pudra şart!

 

Fondötenden sonra veya fondöten sürmeden de transparan pudraları kullanabilirsiniz. Bu pudralar şeffaftırlar, cilde renk vermezler ve cildin yağını alıp homojen bir görünüm yaratırlar. Makyaj üstüne kullanıldığında da makyajı sabitleyip fondötenin kalıcılığını arttırırlar. Cilt, mat ve kadifemsi görünür. Üstelik daha aydınlık! Make Up For Ever’in HD Powder’ını makyaj artistleri çok seviyor, siz de denemez misiniz?
 

Çünkü pudralar zaman zaman çok kalın olabilir ve gözeneklerinizi tıkayarak cildinizin daha fazla yağ üretmesine sebep olabilirler. Bu nedenle transparan bile olsa çok fazla pudra kullanmayı önlemeye çalışın. Hem fondöten hem pudra yerine pudra fondötenlerden faydalanabilirsiniz. Hem daha hafif oluyorlar, hem de iki-üç kat ürün ile cildinizi yormazsınız. 

 

Yağ emici kağıtları çantanıza atın!

 

Son zamanlarda ünü iyice artan yağ emici kağıtlar sizi makyaj tazeleme sıkıntısından ve yağ sorunundan kurtarabilir. Cildiniz yağlandığı zaman bu hiç de yer kaplamayan kağıtlardan birini çıkarıp hafifçe yüzünüzün yağlı kısımlarına bastırabilirsiniz. Böylece sanki yeni pudra sürmüş gibi görünen cildinize merhaba diyebilirsiniz! Shiseido Pureness Oil Control Blotting Paper yağ emici kağıtlar cildinizle temas eder etmez yağı alır, parlaklığı giderir.

Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ