;
Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • Favorilerim
 • Hesabım
 • Üye Girişi
 • Sepetim0
Shiseido Ultimune
ÜRÜNLER
 • {{p.Name}} {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{c.Name}}
  {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
ERKEKLERİN TIRAŞ ÖNCESİ VE TIRAŞ SONRASI KULLANMASI GEREKEN ÜRÜNLER NELER?
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
İlişkili Ürünler
MEN HYDRATING LOTION
SHISEIDO

MEN HYDRATING LOTION

Erkeklere Özel Nemlendirici Losyon
750,00 TL 545,00 TL
MEN SKINCARE ESSENTIALS SET
SHISEIDO

MEN SKINCARE ESSENTIALS SET

Erkeklere Özel Temel Cilt Bakım Seti
1.540,00 TL 1.190,00 TL
MEN TOTAL REVITALIZER CREAM
SHISEIDO

MEN TOTAL REVITALIZER CREAM

Erkekler için Yaşlanmayı Önleyici Krem - Normal & Kuru Cilt
2.150,00 TL
MEN HYDRABOOST GEL
POLAAR

MEN HYDRABOOST GEL

Enerji Veren Nemlendirici Jel
690,00 TL

Cilt Bakım

ERKEKLERİN TIRAŞ ÖNCESİ VE TIRAŞ SONRASI KULLANMASI GEREKEN ÜRÜNLER NELER?

 • Haziran 27, 2020

Erkeklerin cildi kadınların cildine göre daha kalın ve dayanıklıdır. Fakat erkek cildi sakal ve tıraş yüzünden çok yıpranır, hassaslaşır ve cilt problemlerine açık hale gelir. Tıraş öncesi ve tıraş bakımı kadar tıraş sonrası bakım da bu yüzden önem taşır. Üstelik birçok erkek tıraştan sonra hala kolonya ya da alkollü after shave kullanmaktadır. Bu da tahrişlerin artmasına neden olur. Bu nedenle, tıraştan sonra cilt tipine uygun bir after shave kullanmak hem cildi dinlendirir, hem de besler.

 

Tıraş öncesi ve sonrası neden bakım ürünü kullanmalılar?

 

Erkeklerin her gün tıraş olmaları, bir bakıma ciltlerindeki ölü deri tabakasının temizlenmesini sağlayarak hücre oluşumunu ve cildin yenilenmesini canlandırır. Tıraş bu bakımdan onlar için peeling gibidir. Ancak tıraş esnasında özen gösterilmezse yüzün koruyucu tabakasından mahrum edilen cilt kurur, gerginleşir, soğuğa karşı dayanıksızlaşır ve gerginliğini kaybeder. Kızarıklıklara, kimi zaman kıl dönmesine neden olur. Bir de akneleri varsa, tıraş birçok sıkıntıya yol açar. Bu yüzden tıraş öncesinde ve sonrasında mutlaka gerekeni özeni göstermelilerdir.

 


 

1) Traş öncesi hazırlık

 

Yüzünüzdeki sakalları yumuşatmadan tıraşa başlamayın. Cildinize göre oldukça sert olan sakallarınızı tıraş öncesinde yumuşatmanız daha kolay kesilmesine ve cildinizin daha az tahriş olmasını sağlar. Bunun için tıraş köpüğünü mutlaka yuvarlak hareketlerle sakalların dibine nüfuz edecek şekilde yayın. Bu sayede hem yüzünüze masaj yaparak cildinizin rahatlamasını sağlayacak, hem de köpüğün yüzünüzdeki tüylerin her noktasına temas ederek sakalları yumuşatmış olacaksınız.

 

Shiseido Men Shaving Cream: En kalın sakallarda ve kuru ciltlerde dahi, cildi pürüzsüz bırakan kıvamlı bir tıraş köpüğüdür. Cilde kolayca uygulanır ve sakalların kökten uca yumuşamasına yardım eder. Ciltte kızarıklığın ve tahrişin meydana gelmesini önlemek için jiletin yüzünüzden kayarak geçmesini sağlar. Tıraş bıçakları nedeniyle oluşan tahrişlere engel olur ve kolayca durulanır. 
 

Shiseido Shaving Cream’i avuç içine alarak sakalların çıkış yönünün tersine hareketler ile yüzünüze yayın. Ardından kılların uzama yönünde tıraş olun ve yüzünüzü durulayın. Sürekli yumuşaklık ve nemlendirme etkisi için bu tıraş köpüğü ürünü sabah ve akşam düzenli olarak kullanmanız tavsiye edilir.
 

 

2) Tıraş sonrasında
 

Ne kadar dikkatli olursanız olun ve kullandığınız ürünler ne kadar kaliteli olursa olsun tıraş bitiminde cildiniz mutlaka biraz tahriş olur. Tıraş olmak aynı zamanda cildin üzerindeki ölü hücreleri de kazımaktır. Ölü hücrelerden arınan cildiniz artık daha hassas bir hale gelmiştir. Bu yüzden balsam veya losyon gibi tıraş sonrası bakım ürünleri ile cildin nemlendirilmesi ve rahatlatılması gerekir. 

 

Penhaligon’s Blenheim Bouquet After Shave Balm, tıraş sırasında kaybedilen nemi takviye eder ve cildi rahatlatır, yatıştırır. Limon, çam, lavanta, misk ve karabiber notaları içerir. Ayriyeten cildi yatıştıran ve rahatlatan Aloe Vera, papatya özü ve besleyici E vitamini içerir.
 

Penhaligon’s Bayolea After Shave Splash, tıraş sonrası cildi serinletip rahatlatan, canlandıran nemlendirici spreydir. İçeriğindeki ‘Witch Hazel (cadı fındığı)’ gözenekleri sıkılaştırır. Tazeleyici hoş bir kokusu vardır. Cilde canlılık verir.
 

Penhaligon’s Bayolea After Shave Soothing Balm, shea yağı ve E vitamini ile zenginleştirilen tıraş sonrası cildi yatıştıran ve nemlendiren balsamdır. Güzel bir kokusu vardır.
 

Shiseido Men Hydrating Lotion, ciltteki tıraş sonrası tahrişler ve sertleşmelere karşı cildi rahatlatan ve koruyan nemlendirici losyondur. Cildin kızarmasını ve kurumasını engeller. Maksimum nem dengesinin korunmasına, tıraş kesiklerinin ve pürüzlerin etkisinin azalmasına yardımcı olur. 
 

Shiseido Men Hydro Master Gel, cilt tarafından hızla emilen, nemlendirici ve serinletici etkili jeldir. Görünür gözenekleri küçültür; kuruluk, kızarıklık ve yağlanmayı kontrol altına alınır. Cilde yoğun nem verir ve nemi cilde hapseder. Hafif, çabuk emilen bir üründür.

Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ