Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • 0
ÜRÜNLER
 • {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
İlişkili Ürün
NARS

SHEER GLOW FOUNDATION

Cildin Işıltısını Ortaya Çıkaran Fondöten
460,00 TL 345,00 TL
NARS

AQUA GEL LUMINOUS MASK

Su Bazlı Aydınlatıcı Nem Maskesi
480,00 TL 384,00 TL
SHISEIDO

PURIFYING MASK

Arındırıcı Maske
395,00 TL 296,25 TL
SHISEIDO

WASO SATOCANE PORE PURIFYING SCRUB MASK

Gözenek & Siyah Nokta Temizleyen Peeling Etkili Maske
450,00 TL 337,50 TL
POLAAR

ICESOURCE SUPER HYDRATING MASK

Yoğun Nemlendirici Maske
390,00 TL 292,50 TL
SHISEIDO

WHITE LUCENT BRIGHTENING GEL CREAM

Cilt Lekelerine Karşı Aydınlatıcı Jel Krem
850,00 TL 637,50 TL

Makyaj

FONDÖTEN SÜRDÜKTEN SONRA YÜZÜM PUL PUL OLUYOR, NE YAPMALIYIM?

 • Haziran 24, 2020

Bize en çok sorulan sorulardan biri; “Fondötenden sonra yüzüm pul pul oluyor, ne yapmalıyım?” Çok merak edilen bu konuyu araştırdık, uzmanlara danıştık ve cevabını yazımızda verdik.


Fondötenden sonra cilt neden pul pul olur?


1) Fondötenin yapısı cilt tipinize uygun değilse...

En önemli kriter elbette bu. Cildiniz kuru ise ve siz yağlı ciltler için olan bir fondöten kullanıyorsanız, cildiniz elbette bu ürünü kabul etmez ve tepki gösterir. Eğer kuru ciltli iseniz, pudra fondötenlerden, yoğun kapatıcı özelliği olan ve mat yapıdaki fondötenlerden kesinlikle uzak durmalısınız. Bunlar kuru ciltlere uygun değildir. Kuru ciltlilerin ihtiyacı olan likit formlu, nemlendiricili, aydınlatıcı etkili saten bitişi olan fondötenlerdir.


shiseido synchro skin glow foundation


Shiseido Synchro Skin Radiant Lifting fondöten ve Nars Sheer Glow fondöten gibi ışıltılı bitişli, cilde parlaklık veren fondötenler kullanmalısınız.


nars sheer glow foundation


2) Fondötenin uygulanma biçimi yanlış ise...


Fondöten sürdükten sonra cildinizin iyi durmamasının, kabarmasının veya tabaka tabaka görünmesinin sadece cilt kuruluğuyla ilgisi yoktur. Bu durum fondötenin yapısıyla da ilgili olabilir. Çünkü bazı fondötenleri - ciltte hemen sabitlenenleri- hızlı hızlı cilde yedirmek gerekebilir. Bu şekilde uygulamadığınız zaman fondöten ciltte belli noktalarda kurur; birikme ve topaklanma yapabilir. Fondötenden istediğiniz performansı alamazsınız, çok başarılı bir ürün dahi olsa... O yüzden fondöten alırken yapısını ve uygulama şeklini mutlaka uzmana/satıcıya danışın.


3) Cildinize derin temizlik (peeling) yapmıyor ve cildinizi nemlendirmiyorsanız...


Cildiniz, üzerinde makyaj, kir veya ölü deri tabakası biriktiği için makyajı atıyor olabilir. Yüzünüzü her gün temizliyor olabilirsiniz ama cilt sabahtan akşama kadar üzerinde çok fazla kir biriktirebilir. O yüzden cildi hırpalamadan derinlemesine arındırmak gerekir. Cilt tipiniz ne olursa olsun, her cilt tipinin çok iyi bir temizliğe ve ardından iyi bir nemlendiriciye gereksinimi vardır. Yoksa üstüne uygulanan makyaj maalesef iyi görünmez. Hatta tersine, biriken ölü deri ve kir üstüne yapılan makyaj kötü bir görüntü oluşturur.

“Fondöten kullanmadan önce her zaman peeling yapın. Peeling ile cildimizdeki ölü hücreler ve kirli tabaka tamamen temizleneceği için üstüne uygulanan makyaj da bir o kadar düzgün ve mükemmel olacaktır. Fakat burada şuna dikkat etmeniz gerekiyor; bazen peeling uygulamasından sonra fondöten cildinizde tutunamayabilir. O yüzden işi riske atmamak için peeling bakımlarını hafta 2-3 kere düzenli yaparsanız, her zaman fondötenden önce uygulama yapmanıza da gerek kalmaz.” – Erkan Uluç


peeling uygulaması


Makyaj yaptıktan sonra yüzünüzün pul pul kabarıp kötü görünmemesi için basit ama etkili tüyolar şöyle:

Aşağıda önerdiğimiz bakımları cildinizin ihtiyacına göre haftada 2-3 defa uygulayabilirsiniz. Elbette tüm bakımları üst üste yapmak doğru değildir. Cildinizin ihtiyacına uygun olanları seçip belli periyodlarla bakım yapabilirsiniz. En ideali; peeling + maske +nemlendirici uygulamasıdır.

cilt bakım maske

1) Peeling

Waso Satocane Pore Purifying Scrub Mask, gözeneksiz ve pürüzsüz görünen bir cilt için kirleri ve inatçı siyah noktaları hedef alan, gözenekleri derinlemesine arındıran mineral kil maskesidir. Tüm cilt tipleri için idealdir. Siyah nokta ve tıkanmış gözeneklerin oluşumunu önler. Nazik peeling etkisiyle cildi kurutmadan ölü cilt hücrelerinden arındırır. 3’ü 1 arada işlevi vardır: Temizleme, arındırma ve peeling. Sebum dengesini sağlar. %99 biyolojik olarak parçalanabilir formüle sahiptir. Duru bir cilt ortaya çıkarır. Sürdürülebilir ambalaja sahip, vegan ve temiz içerikli üründür. 15 yaşından itibaren herkes için idealdir.

2) Nem Maskesi

Nars Aqua Gel Luminous Mask: Cilde yüksek oranda nem sağlayan aydınlatıcı maskedir. Bitki içerikleriyle zenginleştirilmiştir. Işığı yansıtan özel bir kompleks içerir. Nemi fazladan artırmak için haftada 2-3 kez ya da gerektiğinde kullanın.

Polaar IceSource Super Hydrating Mask, %95’i doğal içeriklerden oluşan yoğun nemlendirici maskedir. İçeriğindeki nemlendirici aktif maddeler ile cilde yoğun bir şekilde nüfuz eder ve cilde yumuşaklığını, canlılığını ve güzelliğini geri verir. İçeriğinde buzul suyu, hyalüronik asit, Antartika yosunu bulunur.

 

3) Arındırıcı Maske

Shiseido Purifying Mask, fazla yağ da dahil olmak üzere cildi matlaştıran pürüzleri temizlemeye yarayan, Deniz Mineral Kili ile formüle edilmiş kremsi maskedir. Işıldayan cildi ortaya çıkararak genç bir görünüme kavuşturur. Özellikle yağlı ve karma ciltlere önerilir. Haftada 2-3 defa kullanabilirsiniz.

cilt bakım nemlendirici

4) Nemlendirici

Peeling ve/veya maske uygulamasından sonra mutlaka ve mutlaka nemlendirici uygulamalısınız. Cildinizin ihtiyacına göre uygulayacağınız bir nemlendirici ile fondötenin performansını da arttırmış olursunuz. Fondöten cilt ile maksimum seviyede bütünleşir ve çok iyi görünür.

Işıltılı bir cilt için!

Shiseido White Lucent Brightening Gel Cream, parlak, ışıltılı ve eşit tonlu bir cilt için canlandırıcı ve lekelere karşı cildi aydınlatıcı özellik taşıyan jel kremdir.Yeni leke oluşumuna karşı ciltte bariyer oluşturur. Kuruluktan kaynaklanan ince çizgilerin oluşmasını önlemek için cildi 24 saat nemli tutar. Anında nem ile doymuş cilt görüntüsü sağlar. Shiseido White Lucent Overnight Cream&Mask gece maskesi ile beraber kullanıldığında ise 1 ay sonra leke görünümü farkedilir derecede azalır. Paraben ve mineral yağlar içermez. Komodojenik ve alerjik değildir. 20 yaş itibariyle tüm cilt tipleri için etkilidir. 

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ