Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • Favorilerim
 • Hesabım
 • Üye Girişi
 • Sepetim0
Shiseido Ultimune
ÜRÜNLER
 • {{p.Name}} {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{c.Name}}
  {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
FRANSIZ KADINLARININ GÜZELLİK SIRLARI
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
İlişkili Ürünler
AUDACIOUS LIPSTICK COLLECTION
NARS
Audacious Özel Ruj Serisi
1.670,00 TL

Röportajlar

FRANSIZ KADINLARININ GÜZELLİK SIRLARI

 • Temmuz 02, 2020

Teoride klasik Fransız görünümü, güzel gözükmek için en kolay yollardan biridir. Kırmızı dudaklar, dağılmış saçlar, belki siyah göz kalemi... Ama iş pratiğe gelince, etkileyiciliğin bir üst seviyesi, genel rahat tutumları da birçoğumuzu geride bırakıyor.

İşte, Fransız kadınlarının sırlarını makyaj sanatçısı Violette şimdi günyüzüne çıkarıyor. Bu arada Violette’nin işe geleneksel makyaj sanatçısı asistanlığından başlamak yerine Ecole Du Louvre‘da klasik resim eğitimi aldığını belirtelim.

 Güzellik konusuna geldiğimizde, Fransız ve Amerikan güzellik anlayışı farkları için neler diyebilirsin?

 

Amerikan kadını potansiyelini her zaman üste çıkartmaya çalışır. Saçın yapılıdır, kaşlar belirgin, tırnaklar yapılıdır. Kim Kardashian’ı düşünün; harika bir yüzü olduğundan aşırı makyaja ihtiyacı yok. Ama abartılı görünüm onun işi ve bunu ilham verici olarak görüyorum. 

Fransa’da biz kadınlar kendimizi asla zorlamayız. Kendimizi tamamen değiştirmeyiz. Yani makyajlı halimiz daha taze görünsün isteriz, bu kadar. Kirpiklere biraz maskara, biraz allık belki biraz kapatıcı.
 

Fransız ikonu nasıl değişti?

 

Fransız kadını, Brigitte Bardot ekolünden çok da uzakta sayılmaz. Sadece biraz değiştik, Charlote Gainsburg gibi cazibemiz var artık!
  

Fransız kadınlarının saçı her zaman zahmetsiz ve mükemmel görünüyor. Nasıl yapıyorsunuz?

 

Saç görkemli olmalı ama doğal kalmalı, salık saçlar mesela. Daha fazlasına gerek yok. Bizler Fransa’da saçlarımızın erkekler tarafından okşanmasını isteriz. Ve bunu hep aklımızda tutarız. Cilt bakımı için de öyle. Cilt bakımını daha çok önemsiyoruz. Ben hiçbir zaman cilt bakımı rutinimi bozmam. Hızlı bir gece sonu sabaha karşı 4’te bile, bakımımı yine de yaparım. 


 

Duygusal modunuz makyajınızı nasıl etkiliyor?

 

Ben makyaj yapıp yapmayacağımızı beynimiz belirliyor diye düşünüyorum. Rahat ve mutluysam kırmızı ruj sürerim. Özgürce! Konsantre ve dikkatimi dağıtan şeyler olmasın istiyorsam, hiç makyaj yapmam. Ve zor bir gün olacaksa motorsiklete binecekmişim gibi giyinirim – Deri pantolon, deri çizmeler- ve sadece puslu bi göz farı. Her şey nasıl hissetiğinizle alakalı.
 

Fransız güzelliğinin sırrı kırmızı ruj hakkkında konuşalım.

 

Dudaklar aksesuvarlar gibidir, çok işlemeye gerek yok. Asla dudak kalemi kullanmayız. Kat kat uğraşmayız – çünkü vaktimiz yok.
 

Makyaj kitinde olmazsa olmazların?

 

Siyah maskara, siyah sürme göz kalemi ve imzam olan kırmızı ruj. 

Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ