Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • Favorilerim
 • Hesabım
 • Üye Girişi
 • Sepetim0
Shiseido Ultimune
ÜRÜNLER
 • {{p.Name}} {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{c.Name}}
  {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
FRESH & ÇARPICI: 2024 BAHAR PARFÜM TRENDLERİ MERCEK ALTINDA
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
ilişkili ürünler
SOLARIS EDP 100 ML
PENHALIGON'S
Eau De Parfum - Aromatik Odunsu
8.900,00 TL
SOLARIS EDP 30 ML
PENHALIGON'S
Eau De Parfum - Aromatik Odunsu
4.375,00 TL
HALFETI EDP 100 ML
PENHALIGON'S
Eau De Parfum - Çiçeksi Odunsu
10.900,00 TL
HALFETI EDP 30 ML
PENHALIGON'S
Eau De Parfum - Çiçeksi Odunsu
5.150,00 TL
HALFETI MULTIPURPOSE DRY OIL
PENHALIGON'S
Çok Amaçlı Kuru Yağ
3.250,00 TL
HALFETI IN MOONLIGHT GIFT SET
PENHALIGON'S
Parfüm ve Kuru Yağ Seti
10.900,00 TL

Parfüm

FRESH & ÇARPICI: 2024 BAHAR PARFÜM TRENDLERİ MERCEK ALTINDA

 • Nisan 15, 2024

Bahar ayları için en güncel parfüm trendlerini sizler için incelemeye aldık. Listemize göz atmaya ne dersiniz?

Muhakkak her mevsimde kullanmaktan çok hoşlandığınız ve asla vazgeçemediğiniz parfümleriniz vardır. Ancak bu demek değil ki parfüm koleksiyonunuza yeni üyeler eklemenize gerek yok. Bununla birlikte en sevdiğiniz parfüm belki de sezonunun trendlerine uyum sağlayacak niteliklere çoktan sahiptir. 

Hangi seçenek olursa olsun sezonunun yükselen parfüm notalarını keşfetmekte kesinlikle fayda var. O halde hadi gelin listeyi birlikte keşfedelim.

1- Oud notasının yükselişi
Her ne kadar farklı farklı parfümlerin içeriğinde sık sık yer alıyor olsa da, oud notası 2024 parfüm trendlerini arasında kendine güçlü bir yer buluyor. Baharatlı ve dumanlı olmayı başaran oud, farklı notalarla bir araya gelerek zaman zaman daha taze zaman zaman da daha keskin bir role bürünüyor.

2- Güneşin sıcaklığı parfüm şişesinde
Bahar demek hem yazın müjdecisi hem de güneşin artık daha sık aramızda olacağının bir göstergesi. Bunun en net yansımasını da parfümlerde görmek mümkün. Güneşe selam niteliği taşıyan ve onun sıcaklığını tene notalar aracılığıyla yansıtan parfümler oldukça revaçta. Tıpkı Penhaligon’s Solaris gibi…

3- Süt notası mı? O da ne?
TikTok'un da yükselen trendlerinden biri olarak karşımıza çıkan süt notası 2024’ün en yeni üyelerinden. Hatta uzun zamandır karşılaştığımız en yaratıcı trendlerden diyebiliriz. Badem sütü, hindistan cevizini ya da vanilyalı sütünün, parfümler içerisinde daha sık yer almaya başlayacağı kesin!

4- Parfümlerin yeni arkadaşı: Kuru yağlar
Benzer kokulara sahip vücut nemlendiricisi ve parfümleri bir araya getirdiğinizde, elde ettiğiniz kokunun kalıcılığını artırmış olursunuz. 2024 trendlerine baktığımızda ise kuru yağların parfümlerin yeni destekçisi olduğunu görüyoruz. Nabız noktalarınıza ve kulaklarınızın arkasına bir miktar kuru yağ uyguladıktan sonra parfüm sıktığınızda tüm gün kalıcı o kokunun tadını çıkarabilirsiniz. 

İçerisinde Halfeti parfüm ve Halfeti Multipurpose Dry Oil yer alan Penhaligon’s Halfeti In Moonlight Gift Set tam da bu trende uygun olmayı başarıyor.

5- Çiçeksi vintage
Kiraz çiçeği, süsen, frezya, leylak, kediotu ve menekşe gibi biraz nostaljiyi çağrıştıran ve kimilerine göre modası geçmiş olan notalar yeniden bir geri dönüş gerçekleştiriyor. Aslına bakıldığında baharın temsilcisi olan çiçekler, bu sayede ait oldukları yere dönüyor!

6- Muz notasına yer açın
Parfüm içeriklerinde görmeye pek alışık olmasak da vanilyaya alternatif olarak muz notası da kendine yeni yeni yer bulmaya başlıyor. 

Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ