Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • Favorilerim
 • Hesabım
 • Üye Girişi
 • Sepetim0
Shiseido Ultimune
ÜRÜNLER
 • {{p.Name}} {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{c.Name}}
  {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
GENÇ CİLTLERE ÖZEL: CİLT TİPİNİZE GÖRE BAKIM RUTİNİ NASIL OLMALI?
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
ilişkili ürünler
WASO SHIKULIME GEL-TO-OIL CLEANSER
SHISEIDO
Yağa Dönüşen Jel Yapılı Cilt & Makyaj Temizleyicisi
1.550,00 TL 1.395,00 TL
COMPLETE CLEANSING MICROFOAM
SHISEIDO
Nemlendiren Cilt Temizleyici Köpük
2.350,00 TL 2.115,00 TL
DEEP CLEANSING FOAM
SHISEIDO
Lekeye Meyilli, Yağlı ve Problemli Ciltler İçin Köpüren Temizleyici
2.250,00 TL 2.025,00 TL
WASO YUZU-C GLOW-ON SHOT SERUM
SHISEIDO
Anında Parlaklık & Nem Veren 2 Fazlı Serum
2.390,00 TL 2.151,00 TL
WASO SHIKULIME COLOR CONTROL OIL-FREE MOISTURIZER SPF30
SHISEIDO
Cildi Yağlandırmadan Renk Eşitleyen Nemlendirici – Tüm Ciltler
1.950,00 TL 1.755,00 TL
WASO SHIKULIME MEGA HYDRATING MOISTURIZER
SHISEIDO
24 Saat Etkili Yoğun Nemlendirici Krem – Normalden Kuruya Dönük Ciltler
1.950,00 TL 1.755,00 TL
WASO YUZU-C BEAUTY SLEEPING MASK
SHISEIDO
Nemlendirici Gece Güzellik Maskesi
2.100,00 TL 1.890,00 TL
WASO VITAMIN C BOOST SET
SHISEIDO
Cilde C Vitamini Depolayan Set
4.140,00 TL 3.312,00 TL
WASO VITAMIN C DUO SET
SHISEIDO
C Vitamini Bombası İkili Set
4.490,00 TL 3.592,00 TL
WASO FRESH GLOWING SKIN SET
SHISEIDO
Cilde Canlı & Parlak Görünüm Veren Set
4.340,00 TL 3.472,00 TL
WASO MOISTURE & GLOW CHARGE SET
SHISEIDO
Cildi Nemlendiren & Aydınlık Görünüm Veren Set
4.340,00 TL 3.472,00 TL

Günlük Cilt Bakımı

GENÇ CİLTLERE ÖZEL: CİLT TİPİNİZE GÖRE BAKIM RUTİNİ NASIL OLMALI?

 • Haziran 30, 2020

Sıkı ve gergin bir cilt genç ciltlerin özelliğidir. Bunun yanı sıra hormonal sebeplerden ötürü yağlanma, parlama, siyah nokta ve sivilcelenme de bu tip ciltlerde sık görülür. En önemlisi herkes cilt tipine göre bakım yapmalıdır. Peki nasıl?

 

 

Shiseido Pureness serisi genç ciltlerin ihtiyacını tam anlamıyla karşılayan, yağlı-karma-kuru-normal ciltler için özel ürünleri bulunan eşsiz bir seri. Genç ciltlerin-tüm cilt tiplerinde- her problemine göre bir çözüm önerisi sunuyor. Yani cildinizin yağlı veya kuru olmasının bir önemi yok! Önemli olan, probleme odaklı doğru ürünü kullanabilmek... Pureness serisi yağsız bir seri ve özellikle karma-yağlı ciltlerin parlama, yağlanma sorunlarına karşı önerilerin bir seri olmasının yanı sıra, uzmanlar kuru-normal ciltler için de bu serinin ürünlerini öneriyor. 

 

Yağlı ciltler

 

Görünümü parlak ve yağlı, gözenekleri geniş cilt tipleridir. Gözeneklerin içi genellikle dolu, siyah noktalı ve sivilceli de olabilir. Yağlı cildin akne problemini önlemek için çok dikkatli bir günlük temizlik programı uygulanmalıdır. 

 

Kullanılacak ürünler: Su ile kullanılan cilt temizleyici, alkollü tonik, su içerikli yağsız nemlendirici ve arındırıcı maskeler.

 

Son zamanların yükselen yıldızı Kendall Jenner yağlı bir cilde sahip olduğundan çantasından yağ emici kağıtları eksik etmiyormuş. Siz de yanınızda mutlaka Shiseido Pureness Oil Control Blotting Paper bulundurmalısınız eğer Kendall gibi sık sık yağlanıp parlayan bir cildiniz varsa!

 

Kilit 2 ürün: Shiseido Pureness Deep Cleansing Foam (kremsi temizleyici) ve Shiseido Pureness Balancing Softener (alkolsüz tonik). Temizleyici, cildi yormadan yıpratmadan mükemmel şekilde arındırıyor. Kremsi yapısıyla cildi pamuk gibi yumuşak bırakıyor. Alkolsüz tonik ise yağ dengesini kontrol altına alıp, cildin yüzeyini düzgünleştiriyor. Cilde temizlik ve ferahlık hissi veriyor. 


 

Kuru ciltler

 

Kuru ciltlerde yağ salgılanması normalin altında olduğu için görünümü mattır ve pul pul kalkmalar görülür. Zaman zaman kırmızı lekeler görülebilir. Hassasiyetinden pul pul kalkabilir. İç ve dış etkenlere karşı duyarlıdır. Kaşıntı ve yanma görülebilir. Bu tür ciltleri çok iyi nemlendirmek gerekir öncelikle...

 

Kullanılacak ürünler: Losyon tipi temizleyici, alkolsüz tonik, yağ içerikli ve besleyici nemlendirici, nemle yağ depo edici maskeler.

 

Modern Family adlı durum komedisi ile ünlenen 23 yaşındaki Sarah Hyland, kuru cilde sahip olduğundan ‘nemlendiricisiz yaşayamam’ diyor!

 

Kilit 2 ürün: Shiseido Pureness Foaming Cleansing Fluid (köpük temizleyici) ve Shiseido Pureness Moisturizing Gel Cream (jel nemlendirici). Ferahlatan bu köpük, kirleri, makyajı ve fazla sebumu sökerek siyah noktaların oluşmasını engelliyor. Shiseido’ya özel içerik olan Nem Dengeleme Kompeksini içeren ince yapılı ama yoğunluk hissi veren jel krem ise cilde yoğun nem verir ve cildin nemini korumasına yardımcı olur. Problemlerden arınmış bir cilt için cildin doğal nem dengesini korur. 

 

 

Normal ciltler

 

Görünümü şeffaf, gözenekleri kapalı, lekesiz ve problemsiz ciltlerdir. Bu tip ciltlere kadife gibi de diyebiliriz. Hafif bir bakımla doğal güzelliğini korurlar. 

Kullanılacak ürünler: Süt tipi temizleyici, alkol oranı normal bir tonik ve su içerikli hafif bir nemlendirici yeterli olur. 

 

En güzel genç yıldızlardan biri olan Lily Collins mermer gibi cildiyle her zaman beğeni topluyor. Yıldız cildini korumak için günde ortalama 1,5-2 litre su içip, cildini losyon tarzı ürünlerle temizlermiş.

 

Kilit 2 ürün: Shiseido Pureness Foaming Cleansing Fluid (köpük temizleyici) ve Shiseido Pureness Balancing Softener (alkolsüz tonik). Bu iki ürün normal ciltlerin yağ ve nem dengesini korur, cildin sağlıklı görünmesine devam etmesini sağlar. 

 

Karma ciltler

 

Bu cilt tipi en sık görülen cilt tiplerinden biridir. Alın, burun ve çene yağlıdır. Yani yüzde T şeklinde bir yağlanma görülür. Yağlı olan kısımlarda siyah nokta, yağ butonları, açık gözenekler bulunabilir. Yanaklardaki gözenekler ise kapalıdır. Cildin yağ dengesini sağlayacak ürünler kullanılmalıdır.
 

Kullanılacak ürünler: Süt tipi temizleyici, düşük alkollü tonik, suz bazlı nemlendirici.

Divergent (Uyumsuz) serisindeki rolü sayesinde 'Yeni Jennifer Lawrence' olarak anılmaya başlanan Shailene Woodley, karma cildini dengelemek için matlaştırıcı ürünler kullanıp, tonik ile gözenek bakımı yapıyormuş.

 

Kilit 2 ürün: Shiseido Pureness Balancing Softener (alkolsüz tonik) ve Shiseido Pureness Mattifying Moisturizer Oil Free (yağsız matlaştırıcı nemlendirici). Alkolsüz tonik, ciltteki yağ ve parlamayı kontrol altına alırken, matlaştırıcı nemlendirici cildi neme doyururken cildin sağlıksız şekilde parlamasını ve yağlanmasını önler. Makyaj altı olarak da kullanılabilir.

Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ