;
Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • Favorilerim
 • Hesabım
 • Üye Girişi
 • Sepetim0
Shiseido Ultimune
ÜRÜNLER
 • {{p.Name}} {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{c.Name}}
  {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
GÖZ MAKYAJI MODELLERİ
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
İlişkili Ürünler
RADIANT CREAMY CONCEALER
NARS
Aydınlatıcı Etkili Kremsi Kapatıcı
1.270,00 TL
SOFT MATTE COMPLETE CONCEALER
NARS
Doğal Görünümlü Yüksek Örtücülük Sağlayan Kapatıcı
1.270,00 TL
HARDWIRED EYESHADOW
NARS
Işıltılı Tekli Far
790,00 TL 695,00 TL
CLIMAX MASCARA
NARS
Maksimum Hacim Veren Maskara
1.170,00 TL

Göz Makyajı

GÖZ MAKYAJI MODELLERİ

 • Temmuz 03, 2020

En güzel göz makyajı, kendinize en yakışandır. Trendleri takip ederek kendi makyaj stilinizi bulmanız için size en popüler göz makyajı modellerini yazdık.


Akmayan göz makyajı

 

Özellikle özel gecelerde veya yazın özene bezene yaptığımız göz makyajının akması, bozulması, bulaşması kadar sinir bozucu bir şey yoktur. O makyajı yapmak için harcanan vakit direkt çöpe! En iyisi akmayan yani suya dayanıklı makyaj olarak adlandırdığımız dayanıklı göz makyajını yapmak. Çünkü makyajın dağılmasını sağlayan da ter, su ve göz kapağının yağlanması gibi faktörlerdir.
Suya dayanıklı, üzerinde ‘Waterproof’ yazan ürünleri tercih edebilir ya da göz makyajınızın dayanıklılığını arttırabilirsiniz. Şöyle ki, göz makyaj bazı kullanarak farın ve eyeliner’ın kalıcılığını arttırabilirsiniz.

Nars Tinted Smudge Proof Eyeshadow Base, hafif yapılı, etkisi oldukça güçlü bir göz makyaj bazıdır. Farın gün boyu yeni uygulanmış gibi taze görünmesini sağlar. Aynı şekilde göz kalemi ve eyeliner’ın da. Göz kapağındaki renk farklılıklarını ve kızarıklıkları anında gidererek göz makyajının gerçek rengini gösterir. Bu göz makyaj bazını uyguladıktan sonra Nars Larger Than Life uzun süre dayanıklı göz kalemi serisinden bir renk tercih edebilirsiniz. Nars Eye Paint jel eyeliner da oldukça uzun süre dayanıklıdır. Bu ürünlerle yaptığınız makyaj size saatler boyu akmayan makyajı garanti eder.

Nars Tinted Smudge Prrof Eyeshadow Base


Sade göz makyajı

 

Sade yani doğal görünümlü makyaj hemen hemen her kadının en sevdiği stillerden biridir. Hem kolaydır hem de anında bakımlı görünmemizi sağlar. Uykusuzluk, yorgunluk gibi göz çevresinde en çok iz bırakan olumsuzlukları kapatmanın en güzel yolu, sade göz makyajıdır.

Nars Single Eyeshadow Isla Bonita

Sade göz makyajında en önemli detaylardan biri göz altı morluklarını doğru şekilde gizleyip örtmektir. Aydınlık bir göz çevresi, olmazsa olmazdır. Bunun için Nars Soft Matte kapatıcıyı tercih edebilirsiniz. Yüksek kapatıcılığa ve doğal, kadifemsi bitişe sahiptir. Veya Nars Radiant Creamy  kapatıcıyı tercih edebilirsiniz. Bu, aydınlatıcı etkisi olan radyant bitişli bir kapatıcıdır.
Kapatıcıdan sonra açık renkli bir far uygulayıp maskara ile makyajı bitirmek en güzelidir. Far olarak Nars Single Eyeshadow serisinden Isla Bonita rengini öneririz. Parlak beyaz altın rengindeki bu far, gözlerinizi çok dinç ve canlı gösterecektir. Maskara ise elbette Nars Climax maskara olmalı, tek tek ve ayrık görünen kirpikler için...

Nars Climax Mascara


Doğal tonlarda göz makyajı

 

Doğal tonlarda göz makyajında pastel tüm tonları kullanabilirsiniz! Pastel renklerde makyajı pek sevmeyen yoktur. Çünkü; daha naif, doğal ve taze görünür. Bazen akılda kalıcı olmanın yolu sadece doğallıktan geçer! Bu arada hemen belirtelim ki, 90’lardaki garip pastel makyajdan bahsetmiyoruz. Tam anlamıyla nefes kesen, taze tonlardan bahsediyoruz. Pembe ve tonlarının ağırlıkta olduğu, bebek mavilerin, lilaların, sarıların, uçuk yeşillerin dünyası bu dünya... Bu renkleri birbirleriyle doğru şekilde kombinlediğinizde harika görüneceğinize emin olun.

Nars Duo Eyeshadow

Göz çevresinde Nars Radiant Creamy kapatıcı kullanarak koyu halka ve varsa morlukları gizleyin, göz çevrenize aydınlık bir etki verin. Pastel makyajın temel renklerinden seçin, mesela pembe ve mor? Nars Duo Eyeshadow ‘Charade’ ikili farı kullanın. Bu ikili far açık gül kurusu ve açık mor far renklerinden oluşuyor. Pembe farı göz kapağınızın üzerine sürün. Kaş kemiğine kadar sürebilirsiniz. Bu şekilde far sürdüğünüzde eyeliner ya da kalem çekmeyin, bu makyajda gerek yok. Tamamen renklenmiş göz kapağı yeterlidir. Mor ile de göz kapağının katlanma yerine hafif gölge yapın. Alt kirpik dibine de rengi geçebilirsiniz. Nars Climax maskara ile makyajı bitirin.


Mavi göz makyajı

 

Mavi far deyince hemen yüzünüzü ekşitmeyin çünkü bu mavi farı doğru kullanırsanız çok trend ve çok modern bir göz makyajı elde edebilirsiniz. Nasıl mı?

Öncelikle şunu belirtelim, mavi göz makyajı en çok kahverengi gözlülere yakışıyor. Mavi göze mavi makyaj biraz boğucu olabilir. Elbette tonlama önemli. Mavi göze sahip kadınlar, gece mavisi gibi laciverte yakın tonları göz makyajında kullanırlarsa şahane olur. Gözleriyle aynı tona sahip göz makyajından ise kesinlikle uzak durmalılar.

Nars Dual Intensity Eyeshadow

En güzel mavi göz makyajı: Nars Dual Intensity Eyeshadow ‘Cressida’ gece mavisi farı göz kapağına yayıp, Nars Kohliner siyah göz kalemini de üst ve alt kirpiklere uygulayıp Nars Climax maskara ile makyajı bitirin.


Gözleri çekik gösteren makyaj

 

En sevdiğimiz makyaj stillerinden biri olabilir! Gözlere lifting etkisi veren bu makyaj ile kesinlikle daha genç görünmek mümkün. Üstelik bu makyaj tekniğini düşük göz kapağına ve/veya aşağıya çekik gözlere sahip olanlar mutlaka uygulamalı.

1) Düşük göz kapağına sahip kişiler göz makyajında klasik lift tekniğini kullanmalılar. Gözlerin uç kısımlarını yani dış kenarlarını hafifçe yukarı çekik göstermeliler. Yani kaş altını çok aydınlatmadan ve göz kenarlarını koyu yapabilirler. Göz ucuyla kaş arasında çizgi varmış gibi düşünüp, farı buradan aşağı düşürmemeliler.

2) Aşağıya çekik gözlere sahip kişiler gözün alt dış köşesini fazla boyamadan, gözün üst kısmındaki kirpik çizgisini takip edip degradeli bir makyaj yapabilirler. Kalem ya da eyeliner ile gözü yukarı çekebilirler gözün köşelerinde...

Gözleri çekik göstermenin yolları

Dünyanın en güzel kadınlarından olan Katie Holmes, Camilla Belle ve gerçek bir ikon olan Blake Lively'nin gözlerine hiç dikkat ettiniz mi? Etmediyseniz, dikkatlice fotoğraflarına bakın. Bu ünlüler gibi göz şekliniz varsa, sizin de aşağıya çekik gözleriniz vardır. Jennifer Lawrence da düşük göz kapağına sahip ünlülere iyi bir örnektir.

Jennifer Lawrence


Göz rengine göre göz makyajı rengi

 

Farlarla gölge oyunları yapmak bazen riskli olabilir. Elegan görünmek isterken tam bir hippi olabilirsiniz! Ya da tam tersi! Peki, far seçerken neye dikkat etmelisiniz? Far alırken her şeyden önce renge dikkat etmelisiniz. Denemeden alışveriş yapmayın. Yüzünüzde nasıl duracağını, gözlerinize yakışıp yakışmayacağını ancak deneyerek anlayabilirsiniz. Çünkü herkesin ten rengi ve göz rengi birbirinden farklıdır. Başkasına çok yakışan sizde o kadar iyi durmayabilir. Hadi o zaman hangi göz rengine hangi renk far yakışır, bakalım.


KAHVERENGİ GÖZLER

 

En şanslı grup! Genelde tüm renkler bu gözlere gider. Ancak mavi, yeşil ve pembe tonlarından kaçınmak lazım. Bu gözlere en çok yakışan ise mor, yeşil, lacivert ve altın rengidir.

Nars Hardwired Eyeshadow ‘Argentina’ (saks mavisi) ve ‘Night Clubbing’ (ışıltılı koyu yeşil) tekli farları kahverengi gözlülere enfes olur.

Nars Hardwired Eyeshadow Argentina


MAVİ GÖZLER

 

Pembe, turuncu, mor ve gümüş tonları mavi gözlülerde harikalar yaratabilir. Mavi ve yeşil tonlarından ise uzak durmalılar!

Nars Single Eyeshadow ‘Bonquise’ (gümüş gri), ‘Nepal’ (şeftali pembe) tekli farlar, Nars Duo Eyeshadow ‘St Paul De Vence’ (nektarin & mat fındık kabuğu) ikili far, mavi gözlülerde muhteşem duracak far renkleridir.

Nars Duo Eyeshadow


YEŞİL GÖZLER

 

Aslında mavi gözler ile hemen hemen aynı. Mavi ve yeşil fardan uzak durun, bunun yerine kırmızı ve gri tonlarını tercih edin.

Nars Duo Eyeshadow ‘Kuala Lumpur’ (altın ışıltılı gül ve mürdüm) ikili far, yeşil gözlülere çok yakışacak far renkleridir.

Nars Duo Eyeshadow Kuala Lumpur


ELA GÖZLER

 

Çok şanslı bir grup! İstedikleri rengi kullanabilirler. Özellikle mor, mürdüm, bordo ve tonları ela gözlülerde şahane durur.

Nars Velvet Shadow Stick ‘Glenan’ (lacivert), Nars Soft Touch Pencil ‘Trash’ (mor), Nars Dual Intensity Eyeshadow ‘Subra’ (mürdüm) farları, ela gözlülerin mutlaka makyaj çantasına dahil etmesi gereken far renkleridir.

Nars Velvet Shadow Stick Glenan


Kusursuz göz makyajı

 

Kusursuz göz makyajı kişiye göre değişir. Kimisinin fardır, kimisinin mükemmel çekilmiş eyeliner’ıdır kusursuz olan. Far konusunu bu yazıda genişçe ele aldığımıza göre eyeliner veya göz kalemi ile kusursuz makyaj nasıl olur, ona bakalım isterseniz.

 

Mükemmel çizgiye ulaşmanın yöntemi

 

Gözün bitiş noktasından yani tersten başlayarak göz pınarlarına doğru kalemi incelterek uygulama yapın. Sonra bir eyeliner fırçası ile çizginin üzerinden geçerek hem hatlarını düzeltin hem de görünümü yumuşatın.

Çizginin bitiş noktasından fırça ile çizgiyi yukarı çekerek kuyruğu yukarı doğru uzatabilirsiniz. Bu, gözlere kalkık bir etki de verecektir. Ayrıca fırça ile eyeliner’ın üzerinden geçtiğiniz için ürün iyice dağılmış ve sabitlenmiş olacağından gün içinde bozulmayacaktır.

eyeliner uygulaması


Her ihtiyaca göre bir göz kalemi var

 

Uzun süre kalıcılık için Nars Larger Than Life Long Wear Eyeliner göz kalemini tavsiye ederiz.

Eğer ışıltılı bir göz kalemi isterseniz Nars Night Series Eyeliner’da 4 harika renk bulunuyor: Mor, lacivert, yeşil ve altın.

Yumuşak ve kolay sürüşlü, zengin pigmentli kalemler de kullanım açısından pratiktirler ve bu işte iyi olmadığını düşünenler için birebirdir. Bunun için Nars Eyeliner Pencil da favorimiz.

 

Hangi tip göz makyajı ne gibi durumlarda kullanılır?

 

Bu sorunun cevabı oldukça basit aslında: Yoğun ve çok renkli, ışıltılı makyajlar gece için uygundur. Bunun dışındakilerin hepsini günlük hayatta, iş hayatında, seyahatte tercih edebilirsiniz.

Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ