Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • 0
ÜRÜNLER
 • {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
İlişkili Ürünler
NARS

CLIMAX MASCARA

Maksimum Hacim Veren Maskara
269,00 TL
NARS

HIGH PIGMENT LONG WEAR EYELINER

Yüksek Pigmentli Dayanıklı Göz Kalemi
260,00 TL
SHISEIDO

MICROLINER INK EYELINER

24 Saat Dayanıklı Mikro İnce Uçlu Göz Kalemi
260,00 TL
NARS

HARDWIRED EYESHADOW

Işıltılı Tekli Far
220,00 TL
SHISEIDO

CONTROLLED CHAOS MASCARA INK

Kirpikleri Dolgun Gösteren Maskara
290,00 TL

Makyaj

GÖZ TİPİNİ ÖĞREN MAKYAJINI SEÇ!

 • Haziran 25, 2020

Göz şeklinizin nasıl olduğunu biliyorsanız, makyaj yapmanız gayet kolay demektir. Çünkü herkesin göz şekline göre makyaj tekniği ayrıdır. Unutmayın, dünyanın en güzel makyajını yapmış bile olsanız eğer o size uygun değilse hiç hoş gözükmeyebilirsiniz. 
 

Detaylı olarak göz şekillerini ayırdık ve püf noktalarını yazdık. Sizin tipiniz hangisi öğrenmek istiyorsanız, önce tablomuza sonra aynaya bakarak tipinizi bulun. Göz şeklinizi artık tam olarak biliyorsanız, işte göz şeklinize göre makyaj için yapmanız gerekenler...
 

jennifer aniston

Birbirine yakın gözler:

Gözleri birbirine yakın olanlar, göz pınarlarına açık renk far uygulayıp gözün dış köşelerini koyultmalı ve yanlara doğru farı çekik şekilde uygulamalılar. Aynı zamanda kaşların orta kısmını birbirinden ayırmalılar. Böylece gözlerini birbirinden dengeli şekilde ayrık gösterebilirler. 

Gözleriniz birbirine yakın mı? Mesela Jennifer Aniston, Kristen Stewart ya da Lea Michele gibi mi? Dünyaca ünlü bu yıldızların da gözleri birbirine yakın. 
 

amanda seyfried

Birbirine uzak gözler:
 

Eğer birbirinden uzak gözleriniz varsa, göz kapağının iç kısımlarına koyu renkte kalem ve far uygulayabilirsiniz. Gözün dış kısımlarına ise açık renkte far uygulayabilirsiniz. Böylece gözlerinizi birbirine daha yakınmış gibi gösterebilirsiniz.

Miranda Kerr, Amanda Seyfried gibi gözlerinizin arasında uzak denecek kadar mesafe varsa, birbirinden uzak gözlere sahipsiniz demektir. Bu görünümü makyaj ile dengeleyebilirsiniz. 


göz tipleri

Çekik gözler:

Çekik gözlere sahip kişiler daha çok kirpik diplerini boyayıp, ‘smoky’ şekilde bunu dağıtırlarsa göz yapısını büyütebilirler. 
 

diana kruger

Çukur gözler: 

Göz şekline göre makyajda en çok dikkat etmesi gereken grubun başında çukur gözlere sahip kişiler geliyor. Çukur gözlere sahip kişiler çok fazla gölgeli makyaj yapmamalı, gözlerinde açık ve aydınlık renkleri tercih etmeliler. Koyu ve karanlık renkleri tüm göz kapağında kullanmamalılar. 

Diane Kruger ve Keira Knightley gibi dünyanın en güzel yıldızlarından ikisini düşünün... Onların da göz şekilleri çukur ve her daim inanılmaz güzel gözüküyorlar. Sizce bu tesadüf mü? Tabii ki hayır! Sadece nasıl makyaj yapacaklarını çok iyi biliyorlar. 
 

Jennifer Lawrence

Düşük göz kapaklılar:

Düşük göz kapağına sahip kişiler göz makyajında klasik lift tekniğini kullanmalılar. Gözlerin uç kısımlarını yani dış kenarlarını hafifçe yukarı çekik göstermeliler. Yani kaş altını çok aydınlatmadan ve göz kenarınlarını koyu yapabilirler. Göz ucuyla kaş arasında çizgi varmış gibi düşünüp, farı buradan aşağı düşürmemeliler.
 

Düşük göz kapağına sahip kadınlar için göz makyajı çok önemlidir. Dikkat etmeleri gereken birkaç püf noktası vardır. Hollywood yıldızlarından Jennifer Lawrence’ın da göz kapakları düşüktür ve hep buna göre makyaj yapmaktadır. Ünlü makyaj artisti Ufuk Celep’ten, Jennifer Lawrence gibi nasıl göz makyajı yapılacağının sırlarını öğrendik. 
 

Öne çıkık gözler:

En ideal göz yapılarından biri. Bu göz tipinde yapılmaması gereken şey: Parlak ve aydınlık renklerin göz kapağına sürülmemesidir. Onun yerine orta veya koyu tonlardaki makyajlarla göz geriye itilmelidir. Bu göz tipine kalın eyeliner, kalın kalem çekmek çok yakışır. 
 

Yukarı çekik gözler: 

Bu tip gözlere sahip kişiler, farları göz kapağı dışına çıkarmamalılar. Sadece göz kapağının ortasına ve crease bölgesine gölge vermeliler. Bu gözleri yuvarlak gösterir.
 

camilla belle


Aşağıya çekik gözler:

 Gözün alt dış köşesini fazla boyamadan, gözün üst kısmındaki kirpik çizgisini takip edip degradeli bir makyaj yapabilirler. Kalem ya da eyeliner ile gözü yukarı çekebilirler gözün köşelerinde...
 

Dünyanın en güzel kadınlarından olan Katie Holmes, Camilla Belle ve gerçek bir ikon olan Blake Lively'nin gözlerine hiç dikkat ettiniz mi? Etmediyseniz, dikkatlice fotoğraflarına bakın. Bu ünlüler gibi göz şekliniz varsa, sizin de aşağıya çekik gözleriniz vardır. 
 

Badem gözler:

Göz şekline göre makyajda en ideal göz şeklidir. Makyaj artistleri bu tip gözlere makyaj yapmaya bayılır! Badem gözlüler her makyajı yapabilirler.

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ