Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • Favorilerim
 • Hesabım
 • Üye Girişi
 • Sepetim0
Shiseido Ultimune
ÜRÜNLER
 • {{p.Name}} {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{c.Name}}
  {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
GÖZÜMÜN BEYAZINI DAHA PARLAK VE BEYAZ NASIL GÖSTEREBİLİRİM?
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
İlişkili Ürünler
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
ilişkili ürünler
HIGH PIGMENT LONG WEAR EYELINER
NARS
Yüksek Pigmentli Dayanıklı Göz Kalemi
1.290,00 TL
MICROLINER INK EYELINER
SHISEIDO
24 Saat Dayanıklı Mikro İnce Uçlu Göz Kalemi
1.450,00 TL 1.232,50 TL

Göz Makyajı

GÖZÜMÜN BEYAZINI DAHA PARLAK VE BEYAZ NASIL GÖSTEREBİLİRİM?

 • Haziran 26, 2020

Pürüzsüz cilt üzerinde bir sivilce veya mükemmel yüzünüzde bir çift sarı göz, tüm gününüzü mahfedebilir bazen... Sarı ve kırmızı gözler sizi daha yaşlı, yorgun ve üzgün gösterir. Alerjik reaksiyonlar, glokom, tonsin birikimi gibi sağlık sorunları da gözleri sarı ve kırmızı yapabilir. Eğer uykusuzluk gibi geçici ve önemsiz sebeplerden gözleriniz böyle görünüyorsa, aşağıdaki ipuçlarını takip ederek gözlerinizi daha aydınlık ve parlak, akını daha beyaz gösterebilirsiniz. 


mavi eyeliner uygulaması
Göz damlası: Göz akını daha parlak yaptığını iddia eden birçok göz damlası var eczanelerde. Bu tarz damlalar, sarı ve kırmızı göz aklarını daha beyaz ve parlak yapar. Damlayı kullandıktan birkaç dakika sonra göz aklarınız beyazlaşır ama birkaç saat sonra tekrar eski haline geri döner. 

 

Mavi eyeliner ve maskara: Mavi göz damlası gibi mavi eyeliner ve maskara da gözleri daha beyaz gösterir. Sarı ve kırmızı rengi bastırır. Özellikle alt kirpik dibine mavi eyeliner çekmek oldukça etkili bir yöntemdir. 

Öneri: Nars  Larger Than Life Long – Wear  Eyeliner  uzun süre dayanaklı göz kalemi.
göz içini daha beyaz göstermek için

Soğuk kompres: Bir kaba çok soğuk su ve çokça buz doldurun. Temiz bir bezi bu kabın içinde iyice soğuyana kadar bekletin. Günde bir kaç kez, suyunu sıktığınız bu soğuk bez ile gözlerinize 5-10 dakika soğuk kompres yapın. Kızarıklıklarda azalma ve varsa gözlerdeki şişliklerin indiğini göreceksiniz. 

 

Tahriş edici etkenlerden kaçınınDuman, polen, toz gibi alerjen etkenlerden kaçarak gözlerinizin beyaz kalmasını sağlayabilirsiniz. Sigara dumanlı ortamlarda uzun süre kalmak, gözleri kızartır. 
 

Bol su için: Nemsizlik gözleri kurutur ve rengini değiştirir. Bu yüzden bol su içmek nem sağlayacağından, gözlerinizin beyazlığını korur.
 

Pırıltılı beyaz far: Sadece gözlerinizin iç köşelerinde parlak beyaz göz farı kullanırsanız gözleriniz daha beyaz ve aydınlık görünür.

Öneri: Nars  Single Eyeshadow  (Sedefli Beyaz Altın)


göz beyazını daha beyaz göstermek için

Havuç yiyin: C vitamini gözler için çok yararlıdır. Havuç, A vitamini ve fazlaca C vitamini içerdiğinden parlak, daha sağlıklı gözleri destekler.

Şeker ve yağdan kaçının: Şekerler ve yağlar size bir iyilik yapmıyorlar. Bu artık net şekilde biliniyor. Yüksek şeker ve yağ içeriğine sahip yiyeceklerden mümkün olduğunca kaçınmalısınız. Bunlar karaciğerde toksin birikmesine sebep olurlar. Karaciğer düzgün çalışamaz ise sarı veya kırmızı gözlere neden olabilir. O yüzden karaciğeri temiz tutmak için işlenmiş, şekerli ve yüksek yağlı yiyeceklerden sakının.

Kafeinden kaçının: Kafein, nemsizliğin en büyük suçlularından biridir. Eğer kahve ya da çay günde bir fincan içiyorsanız, bunu dengelemek için bir bardak su ile eşleştirin. Kafeinli kahve veya çay ne kadar içiyorsanız, karşılığında mutlaka o kadar bardak su içmelisiniz. Aynı şey soda için de geçerli.

Güneş gözlüğü kullanın: Güneş cildinize zarar verdiği gibi gözlerinize de zarar verebilir. Güneş ışığına aşırı maruz kalmak, gözleri sarartabilir. Bu yüzden dışarıda hava güneşli iken her zaman güneş gözlüğü kullanın.

Sebze ve meyve tüketin: Turuncu ve sarı renkteki meyveler gözleri beyazlatmaya yardım eden vitamin ve antioksiden içerir. Ispanak ve karalahana gibi yeşil gıdalar ise göz sağlığında etkilidir.

7-8 saat uyuyun: Yeterli uykunun alınması gözlerin doğal beyazlığına kavuşmasını sağlar.

Göz yorgunluğunu azalt:  Uzun saatler bilgisayarda vakit geçirmek göz sağlığını negatif etkiler. Bu durumu önlemek için göz egzersizi yapmalısınız.
 

Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ