Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • Favorilerim
 • Hesabım
 • Üye Girişi
 • Sepetim0
Shiseido Ultimune
ÜRÜNLER
 • {{p.Name}} {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{c.Name}}
  {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
GÜNEŞ KREMİ KULLANIRKEN DİKKAT ETMENİZ GEREKEN 6 ŞEY
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
ilişkili ürünler
CLEAR SUNSCREEN STICK SPF50+
SHISEIDO
Yüksek Güneş Koruyuculu Şeffaf Stik - Yüz & Vücut (Yeni Formül)
2.850,00 TL
WASO SHIKULIME COLOR CONTROL OIL-FREE MOISTURIZER SPF30
SHISEIDO
Cildi Yağlandırmadan Renk Eşitleyen Nemlendirici – Tüm Ciltler
1.950,00 TL
EXPERT SUN PROTECTOR CREAM SPF30
SHISEIDO
Suya ve Isıya Çok Dayanıklı, İz Bırakmayan Güneşe Karşı Koruyucu Krem SPF30 - Yüz
1.850,00 TL
EXPERT SUN PROTECTOR CREAM SPF50+
SHISEIDO
Suya ve Isıya Çok Dayanıklı, İz Bırakmayan Güneşe Karşı Koruyucu Krem SPF50+ - Yüz
1.850,00 TL
EXPERT SUN PROTECTOR LOTION SPF30
SHISEIDO
Suya ve Isıya Çok Dayanıklı, İz Bırakmayan Güneşe Karşı Koruyucu Losyon SPF30
2.200,00 TL
EXPERT SUN PROTECTOR LOTION SPF50+ 300 ML
SHISEIDO
Suya ve Isıya Çok Dayanıklı, İz Bırakmayan Güneşe Karşı Koruyucu Losyon SPF50+
4.400,00 TL 3.450,00 TL
EXPERT SUN PROTECTOR LOTION SPF50+ 150 ML
SHISEIDO
Suya ve Isıya Çok Dayanıklı, İz Bırakmayan Güneşe Karşı Koruyucu Losyon SPF50+
2.200,00 TL

Güneş

GÜNEŞ KREMİ KULLANIRKEN DİKKAT ETMENİZ GEREKEN 6 ŞEY

 • Haziran 08, 2023

Yaz sezonu geldiğine ve güneş kremleri çok daha sık kullanılmaya başlandığında göre, SPF içerikli ürünler kullanırken yapmanız ve yapmamanız gereken 6 şeyi sıralıyoruz.

Her ne kadar kışın da SPF içeren kremler kullanılması oldukça önem arz etse de, yaz aylarında cilt sağlığınız için bunu kesinlikle bir rutin haline getirmeniz gerekiyor. Yani bir bakıma seçimden çok zorunluluk gözüyle bakabilirsiniz çünkü güneş kremi kullanmadan cildinizi güneşe maruz bıraktığınız her an, lekelere, kırışıklıklara ve nem kaybı gibi sorunlara davetiye çıkarıyor olabilirsiniz.

Güneşten korunma söz konusu olduğunda, kullanılacak en iyi formül veya ne kadar sıklıkla uygulamanız gerektiği gibi konularda genellikle kafa karışıklıkları da olabiliyor. Bunu aydınlatmak için güneş kremi kullanırken yapmanız ve yapmamanız gereken 6 şeyi sizler için derledik.

1- Yüksek SPF içeren ürünler kullanmaya dikkat edin
Geniş spektrumlu güneş kremi tanımını mutlaka duymuşsunuzdur. Burada adı geçen geniş spektrum, güneş kreminin cildinizi hem UVA ışınları hem de UVB ışınları gibi zararlı UV ışınlarından koruyabileceği anlamına geliyor. Yaz aylarında da uzmanların önerisine göre de SPF 30 veya SPF 50 gibi yüksek güneş korumalı ürünler mutlaka tercih edilmeli.

2- Cilt tipinize uygun güneş kremi seçin
Cildinizi kurutacak ya da yağlanmasına neden olacak ürünlerden kaçınmak adına, önce nasıl bir seçim yapmanız gerektiğini bilmeniz şart.
-Kuru ciltler içerisinde nemlendirici içerikler olan güneş kremleri tercih edebilirler. 
-Yağlı ciltler daha akışkan dokuda, cildi ağırlaştırmayacak losyon şeklindeki güneş kremlerini kullanabilirler.
-Hassas ciltler cildi tahriş etme ihtimaline karşı ilave koku içeren ürünlerden uzak durmalılar. 

3- Çok az miktarda ürün uygulamaktan kaçının
Elbette çok fazla ürün uygulamak da sağlıklı değil. Ancak elinize çok az miktarda ürün alıp bu yüzünüze yaydığınızda, yeterli güneş korumasını sağlayamamış olursunuz. Bunun için “13 nokta tekniği” denilen yöntem eşliğinde, parmağınızla güneş kremini yüzünüzün 13 farklı kısmına noktasal hareketler dokundurup, sonrasında da cildinize yayabilirsiniz. 

4- Düşük SPF içeren makyaj ürünlerinin yeterli koruma sağlamadığını unutmayın
Fondöten ya da BB/CC kremlerin içerisinde yer alan SPF15 ya da SPF20 gibi koruyucular tek başlarına cilt için pek de yeterli değil. Bu tarz ürünleri kullanmadan önce cildinize mutlaka yüksek faktörlü bir güneş kremi uygulamalı ya da en az SPF30 özellikli bir renkli nemlendirici tercih etmelisiniz. Waso Shikulime Color Control Oil-Free Moisturizer SPF30  ise hem yeterli güneş korumasını sağlayan hem de cilt tonunu eşitleyen harika iki ürün!

5- Güneş kremini günde yalnızca bir kez uygulamayın
Doğrudan güneş ışığına maruz kaldığınızda, maksimum koruma elde etmek için güneş kremini iki saatte bir yeniden uygulamalısınız. Ayrıca, terledikten, yüzdükten ve hatta kurulandıktan sonra tekrar uyguladığınızdan emin olun.

6- Güneş kremini sadece yüzünüze uygulamayın 
Sadece yüzünüz değil cildinizin güneş maruz kalabilecek her noktasına güneş kremi uygulamalısınız. Mesela bu noktada boyun bölgesi sıklıkla atlanır ama yüzünüze uygularken boynunuza da güneş kremi uygulamayı unutmamalısınız. Ayrıca kulaklarınıza, ellerinize ve kollarınıza da uygulama yapmalısınız. 


Güneş kremi önerileri

Shiseido Clear Sunscreen Stick SPF 50+: 4 saat boyunca cildi nemli tutmak için %50’den fazlası cilt bakım içeriğine sahip harika bir güneş kremi. Doğrudan tene veya makyaj üzerine de uygulanabiliyor. UV ışığından kaynaklı kırışıklık ve leke gibi yaşlanma belirtilerini önler. Su ve ter ile temas ettiğinde UV ışınlarına karşı koruması daha da artar.

Shiseido Expert Sun Protector Cream SPF 50+: Cildin iç ve dış katmanlarını UVA ve UVB ışınlarından korur. Beyaz iz bırakmaz, suya ve ısıya karşı dirençlidir. Cilt bakım bileşenleriyle zenginleştirilmiş krem, foto yaşlanmanın neden olduğu ince çizgilerin ve eşit olmayan cilt tonunun görünümünü azaltmaya yardımcı olur.

Shiseido Expert Sun Protector Lotion SPF50+: Adeta güneşe karşı kalkan oluşturan bu güneş losyonu, ciltte yumuşaklık ve rahatlama sağlar. Ayrıca UV korumasını güçlendirmek için güneşten gelen ısıya direnç gösteren Heatforce teknolojisi ile formüle edilmiştir. Böylece ısıyla birlikte koruma daha da artar.

Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ