;
Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • Favorilerim
 • Hesabım
 • Üye Girişi
 • Sepetim0
Shiseido Ultimune
ÜRÜNLER
 • {{p.Name}} {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{c.Name}}
  {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
GÜNEŞ SONRASI CİLT BAKIMI NASIL OLMALI?
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
İlişkili Ürünler
PERFECT CLEANSING OIL
SHISEIDO
Makyaj Temizleyici Yağ
1.650,00 TL
BODY FIRMING CREAM
SHISEIDO
Vücut Sıkılaştırıcı Krem
1.950,00 TL

Güneş

GÜNEŞ SONRASI CİLT BAKIMI NASIL OLMALI?

 • Temmuz 03, 2020

Güneş sonrasında cilt oldukça hassas ve tahriş olmaya yatkındır. Bu nedenle güneşe çıkarken olduğu gibi güneş sonrasında da uygun ürünler kullanarak cilde kaybettiği nemi kazandırmanın yanında besleyip, güçlendirmek gerekir. Eğer cildimize kaybettiği nemi ve vitaminleri geri kazandırmak için bir cildi şeyler yapmazsak, cildimiz daha hızlı yaşlanır.

Güneş sonrası yorulan ve yıpranan cildinize nasıl bir bakım yapmalısınız? Hangi ürünleri kullanmalısınız? Yaz döneminde denizden, havuzdan, güneşten ve sıcaktan etkilenen cildinize neler yapmanız gerektiğini detaylı şekilde yazdık.

Güneş sonrası cilt bakımı nasıl olmalı


1) Duş alın ve vücudunuzu, saçlarınızı nemlendirin

 

Plajdan gelince hepimizin ilk olarak yaptığı şey, duşa girmek elbette. Gün boyunca defalarca sürdüğümüz güneş kremlerinden vücudu temizlemeliyiz.

Cildimizin bazen “nem, nem” diye daha çok ağladığı bir gerçek. Özellikle yazın güneşlendikten sonra ve duştan, banyodan sonra… Vücudunuzu neme doyurmak için yoğun besleyici ve nemlendirici özelliği olan ürünler kullanın. Shiseido Body Firming Cream, nemli, esnek, yumuşak, sıkılaşmış ve yeniden canlanmış bir cildin desteklenmesi için özel olarak tasarlanmış besleyici ve zengin dokulu bir vücut kremidir. Nemlendiriciyi duştan sonra, cildiniz henüz tam kurumamışken, beklemeden uygulayın. Böylelikle vücudunuzda duştan kalan nemi hapsetmiş olursunuz.

Shiseido Firming Body Cream

ÖNEMLİ: Vücut yağları yazın olmazsa olmazdır. Yağların yenileyici, antiaging etkili, besleyici ve güzelleştirici özelliklerinden vücudumuzun her yeri yararlanabilir. Özellikle yazın güneş sonrası... Bu yağları özellikle cildi kuru, kuruya yatkın, hassas ciltler ile matlık, donukluk sorunu yaşayanlar çok fazla tercih ediyor.

Shiseido Future Solutions Replenishing Treatment Oil: Bu bakım yağı, 5 özel yağ ile zenginleştirilmiş içeriğiyle yüz, vücut, saç ve tırnaklar için besleyici, güçlendirici, nemlendirici ve yenileyici özellik taşır. İçeriğinde: Çuha çiçeği, safran yağı, argan yağı, jojoba yağı ve macademia fındığı yağı vardır. Her yaş grubundan herkesin kullanabileceği bu lüks bakım yağının 24 saat süren nemlendirici etkisi kuruluk ve gerginlikten cildi korur ve cilde anında nüfuz ederek ipek pürüzsüzlüğünde bir cilt yaratır. Ayrıca cilde güzel bir ışıltı da verir.

Bu yağı sadece vücudunuza değil; saç uçlarınıza uygularsanız ipek gibi saçlara sahip olabilirsiniz. Böylece güneşten, denizden kuruyan saçlara da nem ve canlılık gelir.

Shiseido Future Solution Replenishing Treatment Oil


2) Yüzünüzü temizleyin

 

Yüzünüzü güneş kremlerinden iyice arındırmalısınız yoksa sivilce gibi hiç istenmeyen misafirleriniz olabilir. Biliyorsunuz ki, güneş kremleri suya dayanıklı oldukları için iyi bir temizlikle anca ciltten çıkarlar. Önce Shiseido Perfect Cleansing Oil makyaj temizleme yağı ile masaj yapar gibi ovuşturarak ciltten kiri kaldırmalı, ardından su ile köpüren bir temizleyici ile yüzünüzü yıkayıp makyajdan tamamen kurtulmalısınız.


3) Nem kürü

 

Cildiniz tertemiz olduysa şimdi nem depolama zamanı! Güneşten yıpranan kuruyan cilde hem cildi yağlandırmayan hem 24 saat nem veren hem de tüm cilt tipleri için uygun Shiseido Glow Revival Cream’i uygulayabilirsiniz. Eşit olmayan cilt tonundan başlayarak çoklu cilt problemlerini çözen, yenileyici ve aydınlık verici bir kremdir. Cilde müthiş bir ışıltı ve 24 saat boyunca nem verir. Cilt tonu daha berrak ve canlı hale gelir. Kızarıklık, koyu halka ve belirgin gözeneklerin görünümü minimize olur. Bu krem, cildi anında nemlendirerek pürüzsüz yumuşak ve esnek hale getirir. Cildin genel görünümünü mükemmelleştirir. Üzerine de gerçek bir ışıltı serumu olan Shiseido Glow Revival Serum’u uygularsanız, cildiniz kusursuz, canlı ve tamamen dolgun hale gelir. Yüz ifadeniz bile enerjik olur.


4) Güneş lekeleriyle savaşın

 

Yaz, deniz, kum, güzel fakat güneş görünce belirginleşen veya cildimizde oluşan o lekelere ne demeli? O zaman önlem almanın tam sırası. Sırasıyla bu 2 ürünü kullanırsanız, var olan lekeleriniz azalır ve yenilerinin de oluşmasını önlemiş olursunuz.
Eğer tatildeyseniz güneşlendikten sonra gece bakımınıza bu 2 ürünü dahil edin.
Eğer şehir hayatındaysanız gündüz de bu 2 bakımı uygulayabilirsiniz.

- Cildinizin bağışıklığını kuvvetlendiren ve kullandığınız ürünlerin etkisini arttıran Shiseido Ultimune ile cildiniz daha canlı ve berrak hale gelir.

Cilt lekelerine kesin çözüm

- Lazer tedavisine alternatif bir serum var: Shiseido Intensive Anti Spot Serum. Bu serum, lekeler üzerinde o kadar etkili ki, lazer tedavisine ihtiyaç bıraktırmıyor ve ciltteki lekeleri tedavi ediyor. Peki, nasıl? Ciltteki koyu lekeleri azaltıyor, inatçı lekelerin renginin açılmasına yardımcı oluyor.

Cildinize önce Ultimune’u uygulayın üzerine ise bu leke serumunu uygulayın.


5) Nem maskesi

 

Cildimiz geceleri biz uyurken kendini yeniler ve onarır. Gece kremleri, göz çevresi kremleri ve serumlar bu yüzden çok etkilidir. Cildin onarım ve yenilenme sürecine destek olurlar. Shiseido Waso Sleeping Mask, cildin maruz kaldığı dış etkenlerden kendini arındırmasını sağlayan, cildi derin bir uyku çekmiş gibi canlı gösteren, yüzden temizlenmesi gerekmeyen jel yapıda bir gece maskesidir. Geceleri cilde uygulanır ve sabaha kadar cildinize nüfuz eder. Ertesi güne canlı, nemli, iyi dinlenmiş ve ışıldayan bir ciltle başlamanızı sağlar.

Shiseido Waso Sleeping Mask

Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ