;
Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • Favorilerim
 • Hesabım
 • Üye Girişi
 • Sepetim0
Shiseido Ultimune
ÜRÜNLER
 • {{p.Name}} {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{c.Name}}
  {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
HANGİ CİLT ALT TONU MAKYAJDA HANGİ RENKLERİ KULLANMALI?
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
İlişkili Ürünler

Yüz Makyajı

HANGİ CİLT ALT TONU MAKYAJDA HANGİ RENKLERİ KULLANMALI?

 • Haziran 26, 2020

sıcak soğuk cilt tipi analizi
Görünüşümüzdeki her şeyin – saçın, makyajın, giysilerin- duruşunu değiştiren asıl şeyin cilt alt tonu olduğunu daha önceki yazımızda belirtmiştik. Sahip olduğumuz cilt alt tonu, saç renginden makyaja kendimize yakışan renkleri bulmamızı sağlar.

Kendimize yakıştırmadığımız renkler, cilt alt tonumuzla gerçekte uyuşmayan renklerdir. Cilt alt tonuna uygun olmayan kozmetik ürünleri yüzü sağlıksız gösterir. Ne kadar kaliteli kozmetik ürünleri kullansanız da cilt alt tonunuza uymadığı sürece makyajınız gerekli etkiyi yaratmaz. Eğer o yazımızı hala okumadıysanız, cilt alt tonunuzu bulmak için TIKLAYIN!

Cilt alt tonu; sıcak, soğuk ve nötr olmak üzere 3'e ayrılır. Nötr en az rastlanan türüdür, bu sebeple cilt alt tonu genellikle sıcak veya soğuk olarak tanımlanır.
 

Peki, hangi cilt alt tonu makyajda hangi renkleri kullanmalıdır?
 

soğuk alt tonlu cilt tipi

Soğuk (Cool) cilt alt tonuna sahip kişilerin makyaj renkleri

Soğuk cilt alt tonuna sahip kişilerin cilt altındaki pigmentleri pembedir. Bu kişilere makyajda mavi, lacivert, kobalt mavi, mor, mürdüm, bordo, lila, yeşil, gri, gümüş ve pembenin tüm tonları yakışır.
 

Fondöten: Genel olarak soğuk alt tona sahip kişiler alt tonunda pembe tona sahip fondötenler tercih etmelidirler. Zaten tüm fondötenlerin renk açıklamalarında sarı mı yoksa pembe mi olduğu yazmaktadır. Nars All Day Luminous gibi fondötenlerdeki çeşitlilik size aradığınız tonu verir.

 

Allık: Mürdüm, lila, pembe ve bu tonlardaki her allık ideal olur. Nars’ın pembe tonlarındaki açıklı koyulu allıkları AngelikaGaietyMata HariDesire sizin için idealdir.
 

soğuk alt tonda makyaj
Far:
 Pembe ve gül kurusu tonları, morlar, maviler, lacivert, siyah, gri, gümüş, zümrüt yeşili renkleri size en çok yakışan renklerdir. Nars Dual Intensity Desdemona (koyu pembe) ve Lysithea (gümüş gri) ve Shiseido Luminizing Satin Eye Color Trio BL215 (statik mavi) farlara göz atmanızı öneririz. 

Ruj: Pembenin her tonunda ruj soğuk cilt alt tonlulara yakışır. Ruj sayfamıza mutlaka göz atın! Ayrıca mavi tabanlı kırmızı rujlar da yakışır. Nars Cruella gibi...

sıcak alt tonlu cilt tipi

Sıcak (Warm) cilt alt tonuna sahip kişilerin makyaj renkleri

Sıcak alt tonuna sahip kişilerin cilt altındaki pigmentleri sarıdır. Bu yüzden sarı alt tonlu cilt olarak da tanımlanmaktadır. Bu tip kişilere mercan, şeftali, kahverengi, kızılkahve, sütlü kahve,toprak, toprak tonları (küllü hariç), bakır, altın, mercan, somon, kayısı, fıstık yeşili, kiremit tonları çok yakışır. 

 

Fondöten: Pembe alt tona sahip fondötenlerden kesinlikle kaçının! Bronz, bej, buğday, amber, bal rengi ve krem rengi tonlarında fondötenlerden size en uygun olanını seçebilirsiniz. Sarı veya kırmızı alt tonlu fondötenlere bakmalısınız. 
 

sıcak alt tonda makyaj uygulaması

Allık: Bronz, turuncu ve şeftali tonlu allıklar sizin için idealdir. Soğuk pembelerden uzak durun. Nars Taj Mahal (kiremit mercan), Exhibit A (kırmızı) ve Shiseido Mat Bronzer’lar size mükemmel uyar.

 

Ruj: Şeftali tonlarında rujlar,nude renkler ve vişne tonları kullanabilirsiniz. Örneğin, Nars Audacious Lana (mercan) ve Geraldine (turuncu), Shiseido Perfect Rouge RD415 canlı kırmızıyı deneyebilirsiniz. 

 

Far: Işıltılı ve sıcak tonlardaki farları tercih edebilirsiniz. Altın rengi, bakır kızılı, toprak rengi, bej rengi, kahve tonları, kayısı tonları ve zeytin yeşili farlar kullanılabilir.

Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ