Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • 0
ÜRÜNLER
 • {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
İlişkili Ürünler
NARS

BLUSH

Allık
320,00 TL

Makyaj

HANGİ TENE HANGİ RENK ALLIK YAKIŞIR?

 • 25.11.2016

ten rengine göre allık

Bazı tenlere bazı renklerin daha çok yakıştığı bir gerçek. Kendinize en çok yakışan allık tonunu bulmanız için size harika bir rehber hazırladık! 
 

Neden bazı ciltlere bazı renkler daha çok yakışıyor diye merak ediyorsanız bu konuda daha önce yayınlamış olduğumuz 2 yazımız mutlaka okumanızı tavsiye ediyoruz:
 

Görünüşümüzdeki her şeyin – saçın, makyajın, giysilerin- duruşunu değiştiren asıl şeyin cilt alt tonu olduğunu biliyor musunuz? Peki nedir bu cilt alt tonu? TIKLAYIN!
 

Hangi cilt alt tonu makyajda hangi renkleri kullanmalı? TIKLAYIN!

 

beyaz tene allık uygulaması

Beyaz tenliler

Sarı alt tonlu beyaz bir tene sahipseniz sizin için en güzel allık seçimi yine sıcak tonlu olan şeftali rengi allıklar olacaktır. Bu renk bir allık ile göz makyajınızı ve rujunuzu da yine sıcak tonlarda (örneğin kahverengi - bej) tercih ederek makyajınızda genel bir uyum yakalayabilirsiniz. 
 

Bu allıkları kullanınNars Sex Appeal (pastel şeftali), Nars Deep Throat (ışıltılı şeftali), Nars Luster (ışıltılı açık kayısı), Shiseido Face Color Enhancing Trio OR1 (turuncu bej).
 

Pembe cilt alt tonuna sahip olanlarda en güzel duracak allık rengi ise tabii ki pembe. İçinde çok hafif lila-mor alt tonların bulunduğu pembeleri de kullanabilirsiniz. Pembe allıklara genel olarak her göz makyajı uyum sağlasa da soğuk tonlar (gri, mor, mavi gibi) ile yapılmış bir göz makyajı çok yakışır.
 

Bu allıkları kullanın: Nars Super Orgasm (ışıltılı şeftalimsi pembe), Nars Sin (ışıltılı pembe), Nars New Order (lilamsı pembe), Nars Angelika (şeker pembe),Nars Gaiety (çok canlı pembe), Desire (canlı şeker pembe), Shiseido Face Color Enhancing Trio PK1 (pembe), Nars Dual Intensity Blush Adoration (Koyu Pembe - Uçuk Pembe).
 

buğday tene allık uygulaması

Buğday/Orta tenliler
 

Sarı alt tonlu bir buğday tene sahipseniz kırmızı-turuncu bir allık sizde muhteşem duracaktır! Bunun yanı sıra ten renginizden daha koyu bir bronzlaştırıcıyı da rahatlıkla allık olarak kullanmanız mümkün. Göz makyajında ise bu tonlar ile uyumlu olarak zeytin yeşili, kiremit rengi veya bronz renkleri tercih edebilirsiniz.
 

Bu allıkları kullanın: Nars Exhibit A (kırmızı), Nars Orgasm (şeftalimsi pembe), Nars Torrid (Işıltılı mercan), Nars Taj Mahal (turuncu)
 

Nars Casino ve Laguna, Shiseido Bronzer bronz pudraları da allık olarak kullanabilirsiniz.
 

Pembe alt tonlu buğday tene sahipseniz gülkurusu/mürdüm/koyu pembe tonlarında allıklar sizde muhteşem duracaktır. Göz makyajınızı kahverengi gibi sıcak alt tonlarla yapabilir, alt kirpik diplerinize çekeceğiniz koyu mor bir eyeliner ile çok hoş bir uyum yakalayabilirsiniz.
 

Bu allıkları kullanın: Nars Seduction (açık mürdüm), Nars Dolce Vita (paslı gül kurusu), Nars Outlaw (altın ışıltılı gül kurusu), Shiseido Face Color Enhancing Trio RS1 (koyu pembe/bronz).
 

esmer tene allık uygulaması

Esmer tenliler
 

Esmer tenlilere çok koyu kahve tonları ve kiremit tonları olabilir. Dore ve altın tonları da çok yakışır. 
 

Bu allıkları kullanın: Nars Dual-Intensity Blush Frenzy (kiremit/gold) ve Jubilation ( Gold - Fildişi), Nars Lovejoy (bronz gül), Nars Liberte (kahvemsi şeftali), Unlawful (amber pembe).

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ