;
Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • Favorilerim
 • Hesabım
 • Üye Girişi
 • Sepetim0
Shiseido Ultimune
ÜRÜNLER
 • {{p.Name}} {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{c.Name}}
  {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
HANGİ TENE HANGİ RENK ALLIK YAKIŞIR?
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
İlişkili Ürünler
BLUSH
NARS
Allık
1.320,00 TL
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
ilişkili ürünler

Allık

HANGİ TENE HANGİ RENK ALLIK YAKIŞIR?

 • Haziran 25, 2020

ten rengine göre allık

Makyajda bazı tenlere bazı renklerin daha çok yakıştığı bir gerçek. Kendinize en çok yakışan allık tonunu bulmanız için size harika bir rehber hazırladık! 

Neden bazı ciltlere bazı renkler daha çok yakışıyor diye merak ediyorsanız bu konuda daha önce yayınlamış olduğumuz 2 yazımız mutlaka okumanızı tavsiye ediyoruz:
 

beyaz tene allık uygulaması

Beyaz tenliler

Sarı alt tonlu beyaz bir tene sahipseniz sizin için en güzel allık seçimi yine sıcak tonlu olan şeftali rengi allıklar olacaktır. Bu renk bir allık ile göz makyajınızı ve rujunuzu da yine sıcak tonlarda (örneğin kahverengi - bej) tercih ederek makyajınızda genel bir uyum yakalayabilirsiniz. 
 

Bu allıkları kullanınNars Sex Appeal (pastel şeftali), Nars Deep Throat (ışıltılı şeftali), Nars Luster (ışıltılı açık kayısı).
 

Pembe cilt alt tonuna sahip olanlarda en güzel duracak allık rengi ise tabii ki pembe. İçinde çok hafif lila-mor alt tonların bulunduğu pembeleri de kullanabilirsiniz. Pembe allıklara genel olarak her göz makyajı uyum sağlasa da soğuk tonlar (gri, mor, mavi gibi) ile yapılmış bir göz makyajı çok yakışır.
 

Bu allıkları kullanın: Nars Super Orgasm (ışıltılı şeftalimsi pembe), Nars Sin (ışıltılı pembe), Nars Angelika (şeker pembe),Nars Gaiety (çok canlı pembe), Desire (canlı şeker pembe).
 

buğday tene allık uygulaması

Buğday/Orta tenliler
 

Sarı alt tonlu bir buğday tene sahipseniz kırmızı-turuncu bir allık sizde muhteşem duracaktır! Bunun yanı sıra ten renginizden daha koyu bir bronzlaştırıcıyı da rahatlıkla allık olarak kullanmanız mümkün. Göz makyajında ise bu tonlar ile uyumlu olarak zeytin yeşili, kiremit rengi veya bronz renkleri tercih edebilirsiniz.
 

Bu allıkları kullanın: Nars Exhibit A (kırmızı), Nars Orgasm (şeftalimsi pembe), Nars Torrid (Işıltılı mercan), Nars Taj Mahal (turuncu)
 

Nars Casino ve Laguna bronz pudraları da allık olarak kullanabilirsiniz.
 

Pembe alt tonlu buğday tene sahipseniz gülkurusu/mürdüm/koyu pembe tonlarında allıklar sizde muhteşem duracaktır. Göz makyajınızı kahverengi gibi sıcak alt tonlarla yapabilir, alt kirpik diplerinize çekeceğiniz koyu mor bir eyeliner ile çok hoş bir uyum yakalayabilirsiniz.
 

Bu allıkları kullanın: Nars Seduction (açık mürdüm), Nars Dolce Vita (paslı gül kurusu), Nars Outlaw (altın ışıltılı gül kurusu).
 

esmer tene allık uygulaması

Esmer tenliler
 

Esmer tenlilere çok koyu kahve tonları ve kiremit tonları olabilir. Dore ve altın tonları da çok yakışır. 
 

Bu allıkları kullanın: Nars Lovejoy (bronz gül), Nars Liberte (kahvemsi şeftali), Unlawful (amber pembe).

Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ