;
Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • Favorilerim
 • Hesabım
 • Üye Girişi
 • Sepetim0
Shiseido Ultimune
ÜRÜNLER
 • {{p.Name}} {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{c.Name}}
  {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
HEDİYE PARFÜM SEÇİMİ NASIL YAPILIR?
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
İlişkili Ürünler

Güzellik Trendleri

HEDİYE PARFÜM SEÇİMİ NASIL YAPILIR?

 • Temmuz 11, 2020

Kadınlara en çok alınan hediyenin parfüm olduğunu biliyor muydunuz? Neden? Çünkü özellikle erkekler için kısa ve kolay bir yoldur ve kadınları da çok mutlu eden bir hediyedir.

 Peki, hediye parfüm alırken nelere dikkat etmek gerekir?

1) Hediye alacağınız kişinin koku zevkini biliyorsanız, o kokuyu barındıran parfümlere yönelirsiniz. Çiçeksi kokuları seviyorsa yasemin, leylak vs gibi. Daha yoğun ve ağır kokuları seviyorsa, baharatlı veya odunsu parfümlere bakabilirsiniz. Sedir, deri, tütsü kokuları gibi.

2) Eğer hediye alacağınız kişinin zevkini hiç bilmiyorsanız, çok ağır ve çok bilinmeyen kokulardan uzak durmanızda fayda var. Bu durumda daha çok hafif ve çiçeksi kokulara yönelebilirsiniz.

3) Ayrıca parfüm alırken mevsimler de önemli bir kriterdir. Örneğin, kış aylarında en çok tercih edilen lavanta ve menekşe kokusu olurken yaz aylarında ise bu koku yerini papatya ve nergis kokusuna bırakmakta imiş.

4) Bunların yanı sıra alacağınız kişinin tarzını çok iyi analiz etmelisiniz. Mesela; sportif birine daha enerjik parfümler yakışırken, klasik ve geleneksel tarzı olan birine daha baharatlı kokuları tercih edebilirsiniz.

5) Yapılan araştırmalara en çok tercih edilen kadın parfümleri arasında ilk sırayı gül kokusu alıyor. Bunun dışında ikinci sırada ise özellikle kış aylarında kullanılan ve çok tercih edilen kokuların başında menekşe kokusu geliyor. Bir diğer koku olarak tercihleri arasında yasemin kokusu var.

Yasemin yıllardır birçok kadının en çok tercih ettiği kokular arasında ilk sırayı alıyor.

6) Eğer kendi başınıza işin içinden çıkamıyorsanız, parfüm alacağınız yerdeki satış danışmanından yardım isteyebilirsiniz.

Önerilerimiz

ZEN (50ML) - Çiçeksi Parfüm

Shiseido Zen – Eau De Parfum, amber ve ağaç notalarıyla sarmalanmış çiçeksi ferah bir nefesle benliğindeki gerçeklere uzanarak, modern kadının özünü yansıtıyor.

DATURA NOIR (100ML) - Çiçeksi Parfüm

Serge Lutens Datura Noir EDP, tatula, acı badem, hindistan cevizi içeriğiyle kalıcı ve büyüleyici çiçeksi bir parfüm. Markanın en özel kokularından biri. Bu parfüm için “Koklayanları büyülüyor, çıldırtıyor, fazlası öldürüyor!” diyor, Serge Lutens.

FEMINITE DU BOIS (100ML) - Odunsu

Serge Lutens Féminité Du Bois EDP, parfümörler tarafından devrim niteliğinde görülen bir koku. Çünkü kokunun %60’ı odun notası. Bu temel içeriğin adı da: Sedir. Parfümün içeriğini sedir, çiçek notaları ve kakao oluşturuyor. Féminité Du Bois EDP, odunsu koku ailesine ait olan kremsi, sıcak ve karakter sahibi bir parfüm. Hem kadınlar hem erkekler kullanabilir. Kesinlikle efsanevi, saf ve esas bir koku... Sedire yazılmış bir şiir gibi.

FIVE O'CLOCK GINGEMBRE (100ML) - Tatlı

Serge Lutens Five O'Clock Au Gingembre EDP, zencefil, bergamut ve baharat ana notalarını içeren dikkat çekici, şık ve klas bir parfüm. Damakta tadı kalan nefis bir şekerleme, dozu muhteşem ayarlanmış zencefilli kek düşünün... Kokunun izlenimi bu seçkin lezzetler kadar eşsiz. Hem erkekler hem kadınlara hitap eden bu parfüm, baharatlı notalara sahip olmasına rağmen tatlı koku ailesine ait. Baharatlı ama leziz, klas ve şık bir parfüm arzu ederseniz, Five O’Clock Au Gingembre aradığınız koku olabilir.

Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ