Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • 0
ÜRÜNLER
 • {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
İlişkili Ürünler
NARS

RADIANT CREAMY CONCEALER

Aydınlatıcı Etkili Kremsi Kapatıcı
345,00 TL
NARS

LIGHT REFLECTING PRESSED POWDER - NEW FORMULA

Aydınlatıcı Etkili Transparan Sıkıştırılmış Pudra
395,00 TL
NARS

LIGHT REFLECTING LOOSE SETTING POWDER

Aydınlatıcı Etkili Transparan Toz Pudra
395,00 TL
NARS

THE MULTIPLE

Çok Amaçlı Stik
450,00 TL
NARS

YACHIYO KABUKI BRUSH

Kabuki Yachiyo Fırçası #27
450,00 TL

Makyaj

HIGHLIGHTER NEDİR VE NASIL SÜRÜLÜR?

 • Haziran 24, 2020

“Highlight’sız makyaj, makyaj değildir!” Evet kabul, biraz abarttık. Ama makyajda highlight’ın rolünü artık kimse inkar edemez. Hal böyleyken, highlight konusunu enine boyuna inceleyelim mi?

Aydınlık ve parlak cilt görünümü son yılların en önemli trendi olsa gerek. Kadınlar olarak hepimiz bu parlaklığın peşine düştük! Elbette highlighter kullanmak, ruj sürmeye benzemiyor. Eğer dozu fazla kaçırırsanız yağlı bir cilt görünümüne kavuşabilirsiniz. Burada en önemli nokta, denge. Haydi o zaman, highlighter konusunu güzelce mercek altına alalım!


Erkan Uluç bu videosunda highlight uygulamasının püf noktalarını sizler için gösterdi.

Highlight nedir?

Highlight, yüzün T bölgesini aydınlatmak ve yanaklarda parlak bir görüntü elde etmek demektir. Bu şekilde ifadeniz de taze ve canlı gözükür. 

Hangi ürünlerle highlight yapılır?

Aydınlatıcılar pudra, stik ve likit gibi farklı dokularda olabilirler. Yapıları farklı da olsa tüm bu ürünlerin görevleri aynıdır: Yüzümüze ışıltı katmak... Aydınlatıcı deyince de ilk aklımıza gelen elbette Nars oluyor. Aydınlık makyajda devrim yaratan ikonik ürünlerin yaratıcısı olan markanın highlight ürünlerini inceleyelim mi? Hangisini neden tercih etmelisiniz?

 

Highlight uygulaması

Toz (Pudra) Highlighter’lar

Toz ürünler, her zaman kolay ve pratik ürünlerdir. Ayrıca likitlere göre ışıltıları bir miktar daha az olduğundan günlük hayatta, gün içinde rahatlıkla kullanılabilirler. Yüze doğal aydınlık bir ifade verirler.

Nars’ın çok satan Light Reflecting Pressed (sıkıştırılmış) Powder’ı ve Light Reflecting Loose (toz) Powder, bu tip aydınlatıcılar içinde en iyi ikililerdir. 

Bu aydınlatıcı pudralar, her kişinin kendi cildine özel ayrı bir aydınlatma efekti yaratırlar. Cilt görünür bir şekilde pürüzsüzleşirken aydınlanır. Bu görünmez ipeksi pudralar, ciltteki ışığı sağlamak için fotokromik teknolojisiyle zenginleştirilmiştir. Parlaklığı anında emerler ve ışığı güzel bir şekilde yansıtır.

Toz pudrayı Nars Kabuki Yachiyo ile uygulayabilirsiniz. Sıkıştırılmış olanın ise kendi süngeri var. Highlighter’i stratejik olarak uygulayın. Uygulayacağınız bögeler: Elmacık kemiklerinin üstü, burun kemiği, kaş altı, dudak üstü (orta kısım) ve çene.

Ayrıca aydınlatıcı toz (pudra) ürün olarak Nars Ibiza Highlighting Blush'ı kullanabilirsiniz. Altın ışıltıları taşıyan bu aydınlatıcı allık, yüzünüzde harika yansımalar yaratacaktır. Bu ürün son zamanların en trend aydınlatıcısı! Ayrıca bu serideki diğer aydınlatıcılar da efsane!

 

Islak görünümlü aydınlatıcı

Likit Highlighter’lar

Likit aydınlatıcıların bir damlası bile yeterli olur. Parmak uçlarınızla uygulayabilirsiniz. Nars Illuminator Orgasm ve Copacabana bu aydınlatıcıların başrol oyuncularıdır dersek abartmış olmayız. Özellikle gece makyajında aydınlatıcı kullanacaksanız bunları tercih etmenizi öneririz. Yüze iddialı ve belirgin bir ışıltı katarlar. 

Copacabana’yı elmacık kemiklerinin üzerine hafifçe baskı yaparak, alttaki fondöteni zedelemeden uygulayın. Hatta biraz göz altına da uygulayın. Çok hafif de göz kapaklarına... Sıra geldi Orgasm’a... Orgasm Illuminator ile yanaklara parlak ve ışıltılı bir görünüm vereceğiz. İnce uçlu bir fırça ile bunu yanaklarınıza uygulayın. Nars Blending Brush #42 olabilir. Göz kapaklarına parlaklık vermek için de göz üstüne ve göz pınarlarına da mutlaka sürün. Böylece yanaklardaki ıslaklığı dengelemiş olursunuz.

Makyaj artistlerinin sırrı: Bu 2 ürünü genelde birlikte sürüyorlar. Orgasm’ı yanaklarda –renk vermek için- Copacabana’yı ise elmacık kemiklerinin üzerinde highlight efekti yaratmak için kullanıyorlar.

Ufuk Celep bu videosunda aydınlatıcı uygulamanın sırlarını sizinle paylaştı.

 

highlighter nasıl sürülür

Stik Highlighter’lar

Elmacık kemiklerinizi belirginleştirdikten sonra bu kemiklerin üst kısmına uygulayacağınız highlight, yüzünüze daha fazla vurgu yapacaktır. Bunun için en uygun ürünlerden biri de stik şeklindeki aydınlatıcılardır. Stikler daha net ve spesifik uygulama yapmayı sağlarlar. Bu konuda Nars Multiple dünyanın en çok satan ürünleri arasındadır. Makyaj artistlerinin ve ünlülerin en sevdiği aydınlatıcı stiklerden olan Nars Multiple Copacabana’yı elmacık kemiklerinizde, gözlerinizin üzerinde, kaş kemiğinde kullanabilirsiniz. Çok yönlü bu ürün yüze inanılmaz bir efekt verir. 

Highlight nasıl sürülür?

Önemli: Bu uygulamada esas nokta parmaklardır. Parmak uçlarıyla yedirilen ürün cilde daha iyi nüfuz edecek ve daha doğal gözükecektir.

- Yüze öncelikle çok ince bir fondöten uygulamak gerekiyor. Ardından asıl nokta Radiant Creamy Concealer ile T bölgesini aydınlatmak da... Ürünü yüzün T bölgesine sürdükten sonra parmak uçlarıyla yayın. 

- Concealer ile işiniz bitince bronz bir pudra ile (Nars Laguna) gerekli gördüğünüz yerlere kontür yapın. Örneğin elmacık kemiklerinin altına hafif bir uygulama yapabilirsiniz.

- Yüzün her tarafının parlak ve ıslak görünümlü olmaması için Nars Soft Velvet Loose Powder ile T bölgesini matlaştırın. Böylece yanaklar ve elmacık kemikleri daha nemli ve ıslak görünecek.
 

nars highlighter swatch
 

Nars Laguna Illuminator

Makyajın kilit noktası: Bu makyajın kilit noktası Illuminator’lar. Yani Nars Copacabana Illuminator ve Nars Orgasm Illuminator bize istediğimiz görünümü verecek ürünler. 

Copacabana’yı elmacık kemiklerinin üzerine hafifçe baskı yaparak, alttaki fondöteni zedelemeden uygulayın. Hatta biraz göz altına da uygulayın. Çok hafif de göz kapaklarına... 

Sıra geldi Orgasm’a... Orgasm Illuminator ile yanaklara parlak ve ışıltılı bir görünüm vereceğiz. İnce uçlu bir fırça ile bunu yanaklarınıza uygulayın. Göz kapaklarına parlaklık vermek için de göz üstüne ve göz pınarlarına da mutlaka sürün. Böylece yanaklardaki ıslaklığı dengelemiş olursunuz.

Makyajın son dokunuşu olarak Nars Orgasm Lip Gloss’u dudaklarınıza sürerek finali yapın.

Islak ve kuru highlighter arasındaki farkları sizin için bir videoda topladık. Ufuk Celep'in bu videosunu izleyerek siz de aydınlatıcı seçiminizi kolaylaştırabilirsiniz.

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ