Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • Favorilerim
 • Hesabım
 • Üye Girişi
 • Sepetim0
Shiseido Ultimune
ÜRÜNLER
 • {{p.Name}} {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{c.Name}}
  {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
KALICI OJE SONRASI ZARAR GÖREN TIRNAKLARA NE İYİ GELİR?
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
ilişkili ürünler
ULTIMUNE POWER INFUSING HAND CREAM
SHISEIDO
Ultimune Yaşlanma Karşıtı Nemlendirici El Kremi
2.100,00 TL
WASO MULTI RELIEF SOS BALM
SHISEIDO
Çok Amaçlı Cilt & Saç Bakım Balmı
1.650,00 TL 1.320,00 TL

El Bakımı

KALICI OJE SONRASI ZARAR GÖREN TIRNAKLARA NE İYİ GELİR?

 • Haziran 28, 2024

Tırnaklarınız kalıcı oje ya da protez tırnak yüzünden zarar gördüyse, nasıl sağlıklı hale getirebileceğiniz dair birkaç tüyo ister misiniz?

Son zamanlarda en sık yaptırılan iki işlemin başında geliyor kalıcı oje ve protez tırnak. Birinde ojenizin yaklaşık 1 aya kadar kalıcı olması sağlanırken, diğerinde ise tıpkı sizinmiş gibi tırnaklara sahip olmanız sağlanıyor. Tırnaklara zarar verip vermediği ise büyük bir tartışma konusu diyebiliriz.

Kimileri bu işlemlerden sonra tırnaklarının hiç zarar görmediğini söylese de, kimileri için durum hiç de böyle değil. Aksine deyim yerindeyse tırnaklarının tıpkı bir kağıt gibi inceldiğini söyleyenlerin sayısı epey fazla.

Bunun nedeni farklı şeyler olabilir. Tırnaklarınızı yaptırdığınız yerde kullanılan malzemelerden tırnaklarınızın kendi yapısına kadar her şey etken bir rol oynayabilir. Ancak kalıcı oje ya da protez tırnak yüzünden tırnaklarınızın zarar gördüğünü düşünüyorsanız, bunun için birkaç şey yapabilirsiniz.

Zarar gören tırnaklara ne iyi gelir?
Tırnaklarınızı tekrar sağlıklı hale getirme yolculuğunda tırnak bakımı için aşağıdaki maddelere özen gösterebilirsiniz. 
1-    Yaptırdığınız işlemlerden sonra tırnaklarınız yıprandığı için daha kuru bir hale gelebilir. Ellerinizi nemlendirme alışkanlığı edinmek, hasarlı tırnakları onarmanın harika bir yoludur.

2-    Direkt tırnaklarınıza ve tırnak etlerinize bakım yapan kütikül yağı ya da kremi mutlaka tırnak bakım rutininizde yer almalı. Kitikül yağı kullanmak tırnak etlerinizi yumuşatır ve nemlendirir.

3-    Tırnaklarınızı günde yaklaşık 10 ila 15 dakika zeytinyağında bekletin. Bu da beslenmelerine yardımcı olacaktır. 

4-    Nemli, güçlü ve sağlıklı tırnaklar için güçlendirici ürünler kullanın

5-    Hasar görmüş tırnakları onarmanın en iyi yollarından biri kimyasal madde içeren ürünlere maruz kalma oranınızı en aza indirmektir.


6-    Tırnaklarınızın daha da kurumasını önlemek için bulaşık veya diğer ev işlerini yaparken, el sağlığını korumak için daima eldiven giyin.

7-    Haftalık olarak yoğun nem maskelerinden yardım alın. 

8-    Tırnaklarınızın uçlarını bir şey açarken alet olarak kullanmaktan kaçının. Bu hali hazırda yıpranmış tırnaklarınıza daha çok zarar vermenize neden olur. 

9-    Bir süre oje kullanmamanız daha iyi ancak yine de sürmeniz gerekiyorsa altına bir kat baz kullanmak hasarı azaltmaya yardımcı olabilir.

10-    Tırnaklarınızın ne kadar hasar gördüğüne bağlı olarak tırnaklarınızın tamamen sağlıklı bir şekilde yeniden uzamasının yaklaşık üç ay sürebileceğini unutmayın ve bakımlarınızı aksatmadan yapın. 

Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ