Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • Favorilerim
 • Hesabım
 • Üye Girişi
 • Sepetim0
Shiseido Ultimune
ÜRÜNLER
 • {{p.Name}} {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{c.Name}}
  {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
KAPATICI NASIL KULLANILIR? DOĞRU RENK NASIL SEÇİLİR? EN İYİ KAPATICILAR HANGİLERİ?
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
İlişkili Ürünler
SOFT MATTE COMPLETE CONCEALER
NARS
Doğal Görünümlü Yüksek Örtücülük Sağlayan Kapatıcı
1.540,00 TL 1.309,00 TL
RADIANT CREAMY CONCEALER
NARS
Aydınlatıcı Etkili Kremsi Kapatıcı
1.540,00 TL 1.309,00 TL
#12 CREAM BLENDING BRUSH
NARS
Kremsi Dokuları Karıştırma Fırçası #12
1.350,00 TL 1.147,50 TL
SYNCHRO SKIN SELF-REFRESHING CONCEALER
SHISEIDO
Yüksek Kapatıcılığa Sahip Dayanıklı Likit Kapatıcı
1.850,00 TL 1.480,00 TL
SYNCHRO SKIN CORRECTING GELSTICK CONCEALER
SHISEIDO
Orta Kapatıcılığa Sahip Dayanıklı Stik Kapatıcı
1.390,00 TL 1.145,00 TL

Kapatıcı

KAPATICI NASIL KULLANILIR? DOĞRU RENK NASIL SEÇİLİR? EN İYİ KAPATICILAR HANGİLERİ?

 • Haziran 25, 2020

Kapatıcı nedir? Kapatıcı ne işe yarar? Kapatıcı alırken nelere dikkat edilmeli? Kapatıcı çeşitleri nelerdir? Kapatıcı nasıl sürülür? Kapatıcı sürmenin püf noktaları nelerdir? Bu ve bunun gibi makyajın en önemli konusuna dair pek çok sorunun yanıtını bu yazıda bulmanız için size çok kapsamlı bir kapatıcı dosyası hazırladık.

kapatıcı nasıl uygulanır

Kapatıcı nedir? Kapatıcı ne işe yarar?

Kapatıcı, özellikle göz altında bulunan cilt rengi koyuluğunun giderilmesini, tüm cildin aynı renk olmasını sağlar. Ayrıca yüzdeki pürüzleri, kızarıklıkları ve lekeleri gizler ve cilt tonundan 1-2 ton açığı kullanılırsa aydınlatıcı olarak vurgulamak istediğimiz yerleri ortaya çıkarır. Böylelikle, makyajınız daha güzel görünür. Siz da daha taze ve sağlıklı görünen bir cilt tonuna sahip olursunuz. Tabii kendiniz için doğru renkte kapatıcıyı seçmişseniz...
 

Kapatıcıda doğru renk nasıl seçilir?

Kapatıcı alırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, renktir. Eğer ki, cilt tonundan farklı tonda bir kapatıcı alırsanız, kapatmayı istediğiniz rengi, yani olumsuzluğu daha fazla vurgulamış olacağınızı unutmamalısınız. Bu nedenle, almayı düşündüğünüz kapatıcıyı öncelikle boynunuzda denemeli, ve güneş ışığında, rengin sizin teninize uygun olup olmadığına bakmalısınız. Eğer kapatıcıyı nereye sürdüğünüzü bulamıyorsanız, doğru renk seçmiş olduğunuzu bilmelisiniz.


Kapatıcı çeşitleri nelerdir?

Krem kapatıcı: Krem kapatıcı, diğer kapatıcılara göre daha etkilidir. Özellikle koyu renk lekelerin kapatılmasında idealdir. Yüze ve göz çevresine uygulamak için idealdir. Cilde o kadar doğal bir görünüm verir ve kullanımı o kadar kolaydır ki, herkes tarafından rahatlıkla tercih edilebilir. İstenmesi halinde, nemlendiriciye ya da fondöten içerisine karıştırılarak tüm cilde rahatlıkla uygulanır. Dağıtılması çok kolaydır.  

 

Nars Radiant Creamy Concealer, aydınlatıcı özelliği de olan çok yönlü bir kapatıcıdır.

 

Pot kapatıcı: Stick kapatıcıya benzer özellik gösteren, dağılması kolay, nemlendirme etkisi yüksek olan pot kapatıcı, kap içerisinde yer alır. Yoğun dokusu her türlü kusuru kolaylıkla kapatır ve cildin tamamının homojen görünmesini sağlar. Nars Soft Matte kapatıcı profesyonel makyaj artistleri tarafından da çok sevilmektedir.


kapatıcı uygulaması

 

Stik Kapatıcı : Shiseido  Synchro Skin Correcting Gelstick  Concealer ,  doğal bitişli, hafif yapılı ama kalıcı bir kapatıcıdır. Shiseido’nun ActiveForce™ Technology ile güçlendirilmiştir. Bu formül sayesinde ciltle senkronize olup tüm gün süren taze ve doğal görünüm için ısıya, neme ve yağlanmaya karşı direnç gösterir. 

Nars  Cream Blending Brush  # 12 , çok yönlü  ve çok kullanımlı bir fırçadır. Her bir fırça, François Nars’a özgü tekniklerle kullanılmak üzere özelleştirilmiştir. Böylece mükemmel uygulama yapmanızı sağlar. Hipoalerjenik lifler, hassas ciltlerde kullanım için de idealdir.

 

Kalem kapatıcı: Kalem kapatıcılar, doğal bir görünüm için kusurları kapatır ve cilde doğal bir aydınlık verirler. Göz çevresine uygulandığında koyu halkaları yok ederler. 
 

Shiseido Synchro Skin Self-Refreshing Concealer , yüksek kapatıcılığa sahip , uzun süre kalıcı likit kapatıcıdır. Dış faktörlerin (hava kirliliği vs.) cilde zarar vermesini önleyen 4-Fold Teknolojisi ile formüle edilmiştir. Bu sayede dağılmaz ve cillte parçalanmaz.

 

 Nars  Soft  Matte Complete  Concealer , cilde doğal görünüm vere ağırlık yapmayan kapatıcı. Kusurları flulaştırır, gizler ve yumuşak odak efektiyle cildin pürüzsüz  görünmesine yardımcı olur. 

 

Stik kapatıcı: En koyu göz altı halkalarını kapatmak veya ciltte istediğiniz bölgelere aydınlık vermek için ideal bir üründür. Yoğun dokuda olduğundan cilde çok iyi yedirmek gerekir. Shiseido Perfect Stick Concealer ve Nars Stick Concealer gibi kapatıcılar stik formludur. 
 

Nars Flat Concealer Brush gibi bir fırçayla stik kapatıcıyı uygulayabilirsiniz. En az miktarda ürünle, özellikle lekelerin üzerine uygulayarak başlayın ve en doğal ve en az fark edilen etkiyi yaratmak için kademeli olarak kapatıcılığı artırın.

kapatıcı uygulanan bölgeler
 

Kapatıcı nasıl kullanılır? Kapatıcı nereye sürülür?

Kapatıcı sürmeden önce yapmanız gereken şey cildinizi nemlendirmek ve bu sayede kapatıcının cildinizde daha kolay dağılmasını sağlamaktır. Nemlendirici sonrasında kapatıcıyı cildinize rahatlıkla uygulayabilirsiniz.
 

Kapatıcı sürmeniz sırasında, fırça kullanmanız, parmak uçlarınızı kullanmaktan daha etkili bir yöntemdir. Fırça, kapatıcının yüzde doğal bir şekilde durmasını sağlar. 
 

Koyu halkaları kapatmak için

Kapatıcıyı göz altınızdaki halkaları kapatmak için kullandığınızda, cilt tonunuzla eş renkte bir kapatıcı seçin. Göz pınarlarınıza doğru yoğunlaşarak kapatıcıyı V şeklinde sürün. Böylece kapatıcı yüzünüzle uyum içinde görünecek, doğal duracaktır.
 

Aydınlatıcı olarak

Kapatıcıyı aydınlatıcı olarak kullandığınızda, cilt tonundan daha açık bir renk tonu seçin. Kaş üstü, kaş kemiği üzeri, göz altları, burun kenarı, mimik çizgileri ve çene üstüne kapatıcıyı nokta nokta ince uçlu bir fırçayla sürün. Cildinizin doğal şekilde aydınlandığını ve yüzünüzün taze ve canlı gözüktüğünü anında farkedeceksiniz.kapatıcı uygulaması nasıl yapılır
 

Makyaj artistlerinin favori kapatıcıları

Ünlülerin makyaj artistleri Erkan Uluç, Hamiyet Akpınar ve Hatice Saka’ya en sevdikleri ve en sık kullandıkları kapatıcıları sorduk.
  

“Nemlendirici ve ışığı yayma teknolojisiyle zenginleştirilmiş Nars Radiant Creamy Concealer, cilt kusurlarını anında gizleyip, ince çizgileri ve yorgunluk belirtilerini azaltırken daha yumuşak ve daha pürüzsüz bir cilt tonu oluşturuyor.” -Hamiyet Akpınar

“Shiseido Perfect Stick Concealer, en koyu göz altı halkalarını kapatmak ve ciltte istediğiniz bölgelere aydınlık vermek için ideal bir ürün. Bu bakımdan favorim.” – Hatice Saka


KAPATICI NASIL SEÇİLİR? DOĞRU RENK NASIL BULUNUR?
  
KAPATICILAR HAKKINDA HER ŞEY! VİDEOMUZU İZLEYİN!

 

Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ