;
Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • Favorilerim
 • Hesabım
 • Üye Girişi
 • Sepetim0
Shiseido Ultimune
ÜRÜNLER
 • {{p.Name}} {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{c.Name}}
  {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
KIŞ MEVSİMİNE EN ÇOK YAKIŞAN ODUNSU PARFÜMLER
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
İlişkili Ürünler
ZEN (50ML)
SHISEIDO

ZEN (50ML)

Eau De Parfum - Çiçeksi Parfüm
2.200,00 TL 1.980,00 TL

Parfüm

KIŞ MEVSİMİNE EN ÇOK YAKIŞAN ODUNSU PARFÜMLER

 • Haziran 26, 2020

Soğuk havaların en güzel yanının, yoğun ve kalıcı kokuları istediğimiz kadar deneyimlememiz olduğunu düşünüyoruz. Yazın daha enerjik ve hafif kokulara yönelirken, havalar soğuyunca daha dikkat çekici ve iddialı aromalar ilgimizi çekiyor. Parfümleri de giysiler gibi düşünebilirsiniz; onların da yazı kışı, sıcak ve soğuğu var. Bu yüzden kış mevsimine müthiş yakışan odunsu parfümleri sizin için listeledik. 

Odunsu parfüm ne demek?

Sıcak notalı kokulardan oluşan parfümler odunsu koku ailesine girer. Bu parfümlerin içeriklerinde tarçın, tütün, sandal ağacı, sedir ağacı veya zencefil notalarına rastlanabilir. Paçuli de odunsu ve baharatlı kokularda sıkça rastlanan bir içeriktir. Bu kokular daha yoğun, kalıcı ve keskin oldukları için en çok kış mevsimine yakışırlar. Yaz için ağır gelebilirler. 

Parfüm tutkunuz varsa, bu kokulardan en az birini tam da bu sıralarda denemenizi kesinlikle tavsiye ediyoruz! Siz hangi kadınsınız ya da hangi kadın olmak istiyorsunuz? Buna karar verin, yeter!

“Ben her dakika kullanılacak bir parfüm değil, özel bir yere giderken sıkabileceğim iddialı bir parfüm istiyorum” diyorsanız:

Serge Lutens Renard Constrictor 

Serge Lutens Renard Constrictor, 2015 tarihli Christopher Sheldrake imzalı yeni parfümlerden biri. Çam ağacı özsuyu, melisa ve misk kokusuyla baş döndürücü bir etki... Yeniliklere açık mısınız? O halde Serge Lutens Renard Constrictor’i deneyin.


“Gösterişli, egzotik ve eşsiz bir parfüm istiyorum” diyorsanız:

PENHALIGON'S TRADE ROUTES AS SAWIRA 

Markanın Trade Routes koleksiyonuna ait parfümlerinden biri. Parfüm ilhamını değerli ipekler ve güzel işlemeli kumaşlardan alır. Trade Routes serisinin ilham kaynağı zaten ticari yollardır. Parfümün belli başlı notaları arasında bergamot, safran, gül, yasemin, karanfil, kakule, amber, misk, vanilya yer alıyor. As Sawira EDT, çiçeksi odunsu koku ailesine aittir. Gösterişli, egzotik ve eşsiz bir parfüm.

 

“Hipnotize edici, sihirli ve kesinlikle baştan çıkarıcı bir kokuya sahip olmak istiyorum” diyorsanız:

Serge Lutens Sidi Bel Abbes 

Serge Lutens Sidi Bel Abbes, 2015 tarihli Christopher Sheldrake imzalı yeni parfümlerden biri. Tütün, arı balmumu, kimyon, deri, vanilya notalarının kendi arasında yazdığı bir şiir, bir öykü... Arkasında iz bırakmak isteyenler için.. 

“Geceleri dışarı çıkarken kullanabileceğim, yoğun ve uzun süre kalıcı bir koku istiyorum” diyorsanız:

Penhaligon's  Artemisia

Penhaligon’s Artemisia, markanın en son yaratılan çiçeksi odunsu kokularından biri. Yunan mitolojisindeki romantik öykülerden ilham alan güzel, ipeksi bir parfüm. Misk, amber, vanilya, meşe yosunu, inci çiçeği, yasemin ve menekşe kokunun notaları arasında...

Şaşırtıcı, ilgi uyandıran ve çekici bir parfüm arıyorsanız, Artemisia tam size göre!

“Sofistike, canlı, dinamik ve modern bir kadınım” diyorsanız:

Shiseido Zen

Zen, duyu ve duygu üzerine kurulu... Geleneğin ve modernliğin harmanlanmasından doğan cazibeden esinlenerek tasarlanmış. Amber ve ağaç notalarıyla sarmalanmış çiçeksi ferah bir kokuyla benliğinizdeki gerçeklere uzanarak, modern kadının özünü yansıtıyor. Zen modern kadının özünü, iç dünyasındaki gerçeklerin çizimiyle oluşturuyor.

 

“Cesur, sıra dışı, eşsiz, taklit edilemez... Hem maskülen hem feminen bir koku istiyorum” diyorsanız:

Serge Lutens Ambre Sultan (James Bond kokusu)

James Bond kokusu olarak bilinen Ambre Sultan, markanın en ikonik parfümlerinden ve Daniel Craig’in de imza parfümü. James Bond’un karakteristik özellikleriyle bütünleşen Serge Lutens Ambre Sultan, hem maskülen hem feminen bir koku. Adından da anlaşılacağı üzere kokuda amber notası merkezde yer alıyor. Amberin yanı sıra kişniş, sandal ağacı, defne yaprağı, reçine, keskin otlar, paçuli, mür, kekik, mersin, benzoin ve vanilya notaları da parfümü oluşturan diğer notalar arasında bulunuyor. 

Ambre Sultan bir parfümden çok bir seyahat, gizemli bir yolculuk. Serge Lutens’e göre, “Krallara, düklere ve sultanlara layık çok asil ve eşsiz bir koku...” Şimdiye kadar yapılmış en iyi amber temalı parfüm...
 

“Tutkulu ve ilham verici bir kadınım” diyorsanız:

Serge Lutens Féminité du Bois (Rashida Jones’un imza kokusu)

Féminité Du Bois, aslında parfümörler tarafından devrim niteliğinde görülen bir koku. %60’ının odun oluşu baş döndürücü! Bu içeriğin adı da: Sedir. Ağırlıklı olarak sedir, çiçek ve erik notaları içeren parfümün diğer notaları arasında misk, vanilya, gül, portakal çiçeği, ylang ylang ve şeftali yer alıyor. 

Rashida Jones’un imza kokusu olan Féminité du Bois, kesinlikle efsanevi, saf ve esas bir koku... Sedire yazılmış bir şiir gibi.

“Sedir, sedir, sedir! Bu parfümün bir kimliği var ve benim için çok değerli.” – Serge Lutens

Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ