Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • Favorilerim
 • Hesabım
 • Üye Girişi
 • Sepetim0
Shiseido Ultimune
ÜRÜNLER
 • {{p.Name}} {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{c.Name}}
  {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
KUSURSUZ SAÇLARIN YENİ SIRRI: GLASS HAIR
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
ilişkili ürünler
No. 4 BOND MAINTENANCE SHAMPOO
OLAPLEX
Bağ Güçlendirici Bakım Şampuanı
1.490,00 TL
No. 8 BOND INTENSE MOISTURE MASK
OLAPLEX
Bağ Güçlendirici &Yoğun Onarıcı & Nemlendirici Maske
1.490,00 TL
REPAIR GAME CHANGER HAIR MASK
WE ARE PARADOXX
Yoğun Onarıcı Mucize Etkili Vegan Saç Maskesi
1.940,00 TL 1.550,00 TL
No. 7 BONDING OIL
OLAPLEX
Bağ Güçlendirici Saç Bakım Yağı
1.490,00 TL
No. 9 BOND PROTECTOR NOURISHING HAIR SERUM
OLAPLEX
Bağ Güçlendirici Besleyici Saç Serumu
1.490,00 TL
BONDING & NOURISHING PROTECTOR DUO
OLAPLEX
Bağ Güçlendiren & Saçları Besleyen İkili Bakım Seti
2.980,00 TL
BONDING & INTENSE MOISTURE DUO
OLAPLEX
Bağ Güçlendiren & Yoğun Nem Sağlayan İkili Bakım Seti
2.980,00 TL

Saç Bakımı

KUSURSUZ SAÇLARIN YENİ SIRRI: GLASS HAIR

 • Eylül 19, 2023

Cam saç olarak karşımıza çıkan yeni saç bakım trendi “Glass Hair” ile kusursuz görünüm ön planda. Peki, nedir bu trendin detayları? Hadi birlikte keşfedelim!

Elektriklenmeyen, pürüzsüz ve kusursuz saçların gerçek olabileceğini kanıtlayan yeni bir trendimiz var. Dünya çapında kısa sürede popüler hale gelen Glass Hair yani bizdeki karşılığıyla Cam Saç, adından da anlaşılacağı üzere cam gibi parlak görünüme sahip saçlar yaratmayı mümkün kılıyor. 

Glass Hair / Cam saç trendi nedir?
Kore’nin güzellik akımından ilham alan glass hair yani cam saç, dümdüz, parlak ve pürüzsüz saçları merkezine alıyor. Genellikle uzun saçlar için daha revaçta bir görünüm olsa da, kısa saçlar için de tercih edilen bir bakım yöntemi. Cam saç trendi, elektriklenmeyen, son derece parlak saçlar isteyen herkes için de uygun bir trend.

Glass Hair / Cam saç nasıl yapılır?
Eğer saç nasıl cam gibi parlak hale getirilir diye merak ediyorsanız ve cam saç görünümü elde etmek istiyorsanız, bunun için takip etmeniz gereken adımlar şöyle;

1- Nemlendirici özellikte bir şampuanla saçınızı yıkayın
Saçlarınızın kabarmasını önlemek için öncelikle işe Olaplex No.4 Bond Maintenance Shampoo ya da We Are Paradoxx Moisture Shampoo gibi saçlara nem verecek şampuanlarla saçınızı yıkamakla başlayın. Böylece saçlarınızı kontrol altına almak daha kolay olacaktır.

2- Gerekirse saç maskesi uygulayın
Saçlarınızı kuru ve elektriklenmeye meyilliyse, duştayken yoğun nem veren maskelerden de destek alabilirsiniz. Olaplex No. 8 Bond Intense Moisture Mask saçlara  4 kat fazla nem ve 6 kat fazla pürüzsüzlük sağlayarak tam da cam saç trendi için uygun bir ürün.
Repair Game Changer Hair Mask ise elektriklenmeyi gidererek saçları parlaklaştırıyor. Avokado ve fındık yağları saçı derinlemesine nemlendiriyor.

3- Saçınızı kurutmadan önce ısıdan koruyacak ürünler kullanın
Glass Hair / Cam saç için saçlarınızı düzleştirmeniz gerekecek. Bu yüzden de ısı kullanmadan önce saçlarınızı koruma altına almalısınız. Saçlarınıza hem parlak bir görünüm veren hem de 232 dereceye kadar koruyan Olaplex No.7 Bonding Oil, cam saç görünümü elde etmenizin en kolay formülünü de sunmuş oluyor. 

Saça parlaklık ve yumuşaklık kazandıran No. 9 Bond Protector Nourishing Hair Serum da 232 dereceye kadar ısı koruması sağlarken ’Style memory’’ özelliği sayesinde saç şekillendirmesini daha kolay ve uzun süre dayanıklı hale getiriyor.

4- Saçlarınızı düzleştirin
Saçlarınızı kuruttuktan ve bir fırça yardımıyla biraz düzelttikten sonra sırada düzleştirme aşaması var. İnce tutamlara ayırarak saçlarınızı düzleştirirseniz, daha düzgün ve kusursuz bir görünüm elde edebilirsiniz.

5- Son adımda tekrar saç yağı uygulayın
Olaplex No.7 Bonding Oil bu adımda da tekrar devreye giriyor. Saçlarınızı düzleştirdikten, o pürüzsüz cam görünümü kazandırdıktan sonra biraz daha parlaklık eklemek için az miktarda No.7 Bonding Oil uygulayabilirsiniz. 

Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ