Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • Favorilerim
 • Hesabım
 • Üye Girişi
 • Sepetim0
Shiseido Ultimune
ÜRÜNLER
 • {{p.Name}} {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{c.Name}}
  {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
MAKYAJ BAZI KULLANMANIN EN TEMEL VE EN BASİT PÜF NOKTALARI
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
İlişkili Ürünler
RADIANCE PRIMER SPF35
NARS
Aydınlatıcı, Enerji Verici, Canlandırıcı Makyaj Bazı SPF35
1.880,00 TL

Makyaj Bazı

MAKYAJ BAZI KULLANMANIN EN TEMEL VE EN BASİT PÜF NOKTALARI

 • Temmuz 02, 2020


Makyaj bazını en temel şekilde ifade etmek istersek, ‘cildi pürüzsüzleştirici’ diyebiliriz. Ama bu etkiyi elde etmek için doğru kullanım şeklini bilmemiz gerekiyor. 
 

“Primer’lar yani makyaj bazları cilt yüzeyini pürüzsüz bir makyaj uygulaması için hazırlarlar. Bunun için öncelikle cildinizin ihtiyacına yönelik bir makyaj bazı seçmeniz en önemli şarttır. Çünkü primer, cilt bakımı ile fondöten arasında bariyerdir. Aslında cilt bakımının devamıdır. Nasıl mı?
 

Cildiniz parlıyorsa onu kontrol altına almalıdır, gözenek sorunu varsa gözeneklerinizi küçültmelidir. Yahut cildiniz çok donuksa, biraz parlaklık makyajınıza çok iyi gelecektir. Bunun gibi sebeplerden dolayı makyaj bazını doğru seçmek ve akabinde doğru uygulamak gerekir.”                  –Hamiyet Akpınar
 

 

PRIMER KULLANMANIN 5 PÜF NOKTASI:
 

- Primer’lar üst üste kullanılmaz. Üstteki ürün cilde değmeyeceği için hiçbir etkisi olmaz. Eğer 2 farklı primer’ı bir arada kullanma ihtiyacı hissediyorsanız, lokal olarak YAN YANA kullanabilirsiniz. Yan yana kullanacağınız için de ürün kullanım sırası önemli değildir.
 

Örneğin: Yanaklarınız kuru ve T bölgeniz yağlı. Yanaklarınıza Radiance Primer, T bölgesine ise Pore Shine Primer kullanmalısınız.

 

- Aydınlatıcı özellikli primer’ları genel bir parlaklık için tüm yüzünüze uygulayabilirsiniz. Yüze sadece efekt ve boyut vermek için yüksek noktalara lokal olarak da uygulayabilirsiniz. İster fondöten üzerine ister tek başına.

 

- Matlaştırıcı özellikli primer’ları genel bir flu efekt için tüm yüzünüze uygulayabilirsiniz. T bölgesi gibi yağlı bölgelere lokal olarak da uygulayabilirsiniz. İster fondöten üzerine ister tek başına.

 

- Pürüzsüzleştirme özelliğine sahip primer’ları gözeneklerin, ince çizgilerin, kırışıklıkların görünümünü azaltmak için tüm yüze uygulayabilirsiniz. Lokal olarak uygulayabilirsiniz. İster fondöten üzerine ister tek başına.

 

- SPF özelliği olan primer’ları cildinizi korumak için tüm yüze uygulayabilirsiniz. İster fondöten üzerine ister tek başına.

Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ