Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • Favorilerim
 • Hesabım
 • Üye Girişi
 • Sepetim0
Shiseido Ultimune
ÜRÜNLER
 • {{p.Name}} {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{c.Name}}
  {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
MAKYAJ FIRÇALARI NASIL TEMİZLENİR?
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
ilişkili ürünler
HANATSUBAKI HAKE POLISHING FACE
SHISEIDO
Hanatsubaki Hake Polishing Yüz Fırçası
3.500,00 TL
YACHIYO BRUSH
NARS
Çok Yönlü Kabuki Yachiyo Fırça - YENİ
2.030,00 TL
DAIYA FUDE FACE DUO
SHISEIDO
Çift Taraflı Özel Tasarım Yüz Fırçası
3.450,00 TL
ITA BRUSH
NARS
Kabuki Ita Kontür Fırçası – YENİ
2.030,00 TL
HASU FUDE FOUNDATION BRUSH
SHISEIDO
Düz Açılı Fondöten Fırçası
2.350,00 TL
#20 ALLOVER EYESHADOW BRUSH
NARS
Büyük Far Fırçası #20
1.550,00 TL
#21 SMALL EYESHADOW BRUSH
NARS
Küçük Far Fırçası #21
1.350,00 TL

Makyaj

MAKYAJ FIRÇALARI NASIL TEMİZLENİR?

 • Ekim 19, 2023

Makyaj fırçalarını nasıl temizleyeceğinizi ve bunu ne sıklıkla yapmanız gerektiğini merak mı ediyorsunuz? O halde sorularınıza cevap bulmak için yazımızı okumaya devam edin!

Makyaj yaparken en iyi ürünleri de tercih etseniz, eğer onları uyguladığınız fırçalar temiz değilse, yeterli performansı alamayabilirsiniz. Üstelik hijyen amacıyla ve bakteri ve mikropları uzak tutmak adına fırça temizliği sanıldığında çok daha önemlidir. 

Fırçalarınızın uzun ömürlü olmasını ve en yüksek kapasitede performans göstermesini sağlamak için temizlik adımı asla es geçmemelisiniz. Ayrıca haftalardır makyaj fırçalarınızı yıkamadıysanız, bakteriler kolayca yayılabilir ve bu da sivilce, siyah nokta ve genel tahriş gibi çeşitli cilt rahatsızlıklarına yol açabilir.

Makyaj fırçaları nasıl temizlenir?
Evde makyaj fırçası temizleme rutini oluştururken aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli;

- Fırçaları öncelikle ılık suyla ıslatın.
- Temiz elinizin avuç içine seçtiğiniz temizleyiciden bir damla damlatın. Temizleyici olarak makyaj fırçaları için üretilmiş solüsyonlardan ya da sabun ve bebek şampuanından da yardım alabilirsiniz.
- Yavaşça bir köpük oluşturun ve fırçaları avucunuzun içinde döndürerek kirlerin temizlenmesini sağlayın. Bunun için özel olarak geliştirilen makyaj temizleme eldiveni ya da aparatlarını da kullanabilirsiniz.
- Ardından fırçalarınızı ılık suda iyice durulayın.
- Fazla nemi temiz bir kağıt havluyla sıkın.
- Makyaj fırçalarınızı bir havlunun üzerine alarak kurumaya bırakın. 

Makyaj fırçası temizleme suyu nasıl yapılır?
Makyaj fırçalarını nasıl temizlersiniz sorusunun cevabının ardından, makyaj fırçasını temizlemek için ekstra bir su hazırlayıp hazırlamamanız gerekiyor mu onu inceleyim. Akan suyun altında uygun bir temizleyici ile fırçalarını iyice temizlemeniz yeterli. 
Ancak isterseniz temizlemeden önce bir kap ılık suyun içerisinde bir çay kaşığı elma sirkesi dökerek fırçalarınızı bunun içerisinde biraz bekletebilirsiniz. Tabii, çok sayıda fırçanız varsa, fırçaları ayırarak bu işlemi yapmalısınız.


Makyaj fırçaları ne sıklıkla temizlenir?
Her gün benzer bir makyaj görünümü uyguluyor ve hemen hemen aynı fırçaları kullanıyorsanız, haftada bir kez fırçalarınızı düzenli olarak temizlemelisiniz. Çünkü fırçalarınızı temiz tutmak, bakteri oluşumunun neden olduğu sivilce oluşumunu önlerken fırçalarınızın daha iyi performans göstermelerine yardımcı olur. Eğer haftada bir yapamıyorsanız da mutlaka 2 haftada bir fırça temizliğine özen göstermelisiniz.

Göz farı fırçaları nasıl temizlenir?
Diğer makyaj fırçalarınızı temizlediğiniz şekilde göz farı fırçalarınızı da kolaylıkla temizleyebilirsiniz. Peki, göz farı fırçanız çok kirli ve hemen temizleyecek bir çözüm mü arıyorsunuz. O zaman küçük bir ipucu verelim.

Makyaj temizleme pamuğuna çok az göz makyajı temizleyicinizden dökerek göz farı fırçalarınızı pamuğun içinde ovalayıp birikmiş makyaj kalıntılarını arındırabilirsiniz. Ancak bu anlık bir çözümdür. Yani haftalık temizliği yine de ihmal etmemelisiniz. 

Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ