Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • 0
ÜRÜNLER
 • {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
İlişkili Ürünler
NARS

AUDACIOUS LIPSTICK COLLECTION

Audacious Özel Ruj Serisi
320,00 TL
SHISEIDO

FUTURE SOLUTION LX TOTAL RADIANCE FOUNDATION SPF15

Cildi Aydınlık Gösteren Yaşlanmaya Karşı Direnç Kazandıran Fondöten SPF 15
690,00 TL
NARS

NATURAL RADIANT LONGWEAR FOUNDATION

Uzun Süre Dayanıklı Cilde Parlak Görünüm Veren Fondöten
440,00 TL
NARS

ALL DAY LUMINOUS WEIGHTLESS FOUNDATION

Cilde Aydınlık Veren İnce Yapılı Fondöten
440,00 TL
NARS

RADIANT CREAM COMPACT FOUNDATION (REFILL) SPF25

Aydınlatıcı Krem Kompakt Fondöten SPF25
255,00 TL 99,00 TL

Makyaj

MAKYAJ LEKELERİ NASIL ÇIKAR?

 • 21.04.2015

Kıyafetiniz daha önce de makyaj lekesi olmuşsa ne kadar üzücü bişey olduğunu bilirsiniz. İster kıyafetinizi çıkarırken yüzünüze bulaştırmış olun ya da sevgilinizin omzuna yaslandıktan sonra gömleğinde bıraktığınız lekeler olsun, çok can sıkıcıdır. Özellikle göz makyajı, koyu göz makyajı, fondöten, allık gibi makyaj malzemeleri kolaylıkla giysilere bulaşabilir. Neyse ki test edilmiş yöntemler makyaj lekelerinizi çıkartmada yardımcı olacak.
 


Ruj: Rujlar yağ bazlı olduğu için lekelere karşı yağ çözücü malzemeler kullanmak yardımcı olacaktır. Kendinize yağ sökücü iyi bir bulaşık deterjanı edinin. Temiz bir kumaş parçasının yardımıyla renk artıklarını silmeye başlayın. Ardından lekeyi temiz su ile durulayın fakat tüm giysiyi ıslatmaktan sakının. Bir damla deterjan kullanarak lekeyi nazikçe çitileyin ve 10 – 15 dakika beklemeye bırakın.

Sonra nemli havlu bez ile lekenin dışından merkeze doğru dairesel hareketler ile silin. Bitirirken kuru kağıt havlu ile kurutun. Leke tamamiyle çıkmamışsa aynı işlemleri sırası ile tekrar uygulayın. 
 


Fondöten
: Eğer likit fondöten kullanıyorsanız, kumaşa bulaştığında çok çabuk yayılır. Lekeye bir an önce müdahale etmek en iyisi olacaktır. İşe, bulaşmış fondöteni plastik bıçak yardımı ile sıyırarak başlayın. Sonra ıslatılmış kağıt havluyu leke üzerine bastırıp çekerek kalan ürünü de çıkarın.

Ardından bir kaç damla hidrojen peroksiti leke üzerine dökün ve parmaklarınızın yardımı ile kumaşa yayın. Diş fırçasını dairesel hareketler ile kullanarak işleme devam edin sonra çamaşır makinesinde yıkayın ve kurutun.


Pudra fondöten lekeleri için, sıvı çamaşır deterjanı ile suyu ayrı bir kapta karıştırın. Karışımı lekenin üzerine önce parmağınızla ardından diş fırçası yardımıyla uygulayın. Çamaşır makinesinde yıkayın ve kurutun. Aynı leke çıkarma işlemi pudra allık için de kullanılabilir.


 

Maskara: Öncelikle kendinize iyi bir leke çıkarıcı edinin. Leke çıkarıcı ürünü lekenin üzerine fırça yardımı ile uygulayın. 10-15 dakika beklemeye bırakın ve ardından sıcak su ile durulayın. Giysiyi fazla bekletmeden elde veya çamaşır makinasında yıkayın. Giysiyi kurutma makinesinde değil asarak kurutun. 

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ