Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • 0
ÜRÜNLER
 • {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
İlişkili Ürünler

Makyaj

MAKYAJIM KALICI OLMUYOR, KALICILIĞINI NASIL ARTTIRABİLİRİM?

 • Haziran 28, 2020

Sabah yaptığınız makyajın uzun saatler boyu dayanmasını mı istiyorsunuz? Sürekli makyaj tazelemekten bıktınız mı? Eminiz en çok merak ettikleriniz arasında bu sorular ilk sıralarda! Eğer bu soruların cevabı evetse, makyajınızın kalıcılığını arttırmak için yazdığımız öneriler çok işinize yarayacak!

 

TEN MAKYAJI

 

Fondötenin kalıcılığını arttırır: Baz

Makyajdan önce yüze baz uygulamak makyajın kalıcılığını arttırır. Özellikle Make Up For Ever Step1 Skin Equalizer serisindeki tüm bazların, fondötenin kalıcılığını 3 kat arttırma özelliği vardır. Üstelik bu seride tam 10 çeşit baz var! Düzeltici ve aydınlık verici bu bazlardan cildinizin tipine göre seçim yapmalısınız. Uygun bazı uyguladığınızda cildiniz pürüzsüz ve eşit tonlu hale gelir. Böylece fondöten için mükemmel bir zemin yaratmış olursunuz. Fondöteninizin dayanıklılığı da bu bazla 3 kat artmış olacak.

Makyajı sabitler: Transparan Pudra

Fondötenin üzerine transparan pudra uygulamak da makyajı sabitlemek için yapılması gerekenlerden biri. Örneğin, fondöteni uyguladıktan sonra üzerinden transparan bir pudra ile geçilirse fondöten sabitlenmiş olur ve kalıcılığı artar. Bunun için Make Up For Ever’in HD Loose Powder’ını ya da Nars’ın Soft Velvet Loose Powder’ını tercih edebilirsiniz. Bu pudralar, incecik yapılarıyla ciltte ağırlık oluşturmadan kadifemsi bir ten yaratırlar.

Ünlü makyaj artisti Erkan Uluç, dayanıklı ve uzun ömürlü bir makyajın 3 basit sırrı olduğunu söylüyor: Baz, fondöten ve transparan pudra. Transparan pudra toz formda da olabilir, sıkıştırılmış formda da. Hangisini daha rahat kullanıyorsanız onu tercih edebilirsiniz. Sıkıştırılmış pudra olarak Nars Light Reflecting Pressed Powder'ı da tercih edebilirsiniz. Makyajı sabitlerken, cilde aydınlık bir görünüm verir.

 

GÖZ MAKYAJI

 

Farın ve eyeliner’ın kalıcılığını arttırır: Göz Makyajı Bazı

Makyajda en önce far ve eyeliner dağılır ya da akar maalesef! Bunu önlemek için fardan önce Nars Smudge Proof Eyeshadow Base uygulamanızı öneririz. Hafif yapılı, etkisi oldukça güçlü bir göz makyaj bazıdır. Farın gün boyu yeni uygulanmış gibi görünmesini sağlar. Smudge Proof Eyeshadow Base cilde temas ettiği anda kurur ve hassas göz kapağının pürüzsüz ve renk uygulaması için hazır olmasını sağlar. Make Up For Ever Eye Prime’da uzun süre kalıcı bir göz makyajı için ideal baz üründür. Göz makyajının gün boyu kalıcı olması için zemin hazırlar. Makyaj artistlerinin favori ürünlerindendir.


DUDAK MAKYAJI

 

Rujun kalıcılığını arttırmak için size modellerin bir sırrını verelim: Rujunuzla aynı renk dudak kalemi ile dudaklarınızın içini boyayın Sonra rujunuzu sürün ve ardından pudra ruj, pudra ruj uygulamasını 2 kere tekrarlayın. İnanın, yemek yiyip bir şeyler içseniz dahi o ruj dudağınızdan çıkmayacaktır!

Bu sırrı bize fısıldayan ise Didem Soydan. Kendisinin güzellik sırlarını açıkladığı röportajımızı okumak için TIKLAYIN!

 

Suya dayanıklı ürünler...

Makyajın suya, neme ve tere dayanıklı olması gerektiğinde ‘waterproof’ dediğimiz suya dayanıklı ürünler kullanmak gerekir. Bu ürünler gün boyu makyajın yüzde akmamasını sağlar. Yaz sıcağında makyajın akmaması için de kullanılan bu ürünler ciltte makyajı sabitler.

Maskara ve eyeliner seçiminde de waterproof ürünlerin kullanılması gereklidir. Jel eyeliner göz kapağının üstüne bulaşma yapmadan mükemmel sonuç almaya yardım eder.

Ünlü makyaj artisti Hamiyet Akpınar, özellikle podyum makyajlarında daha kalıcı olduğu ve yoğun renk verdiği için Make Up For Ever Aqua Eyes Matte Black kalem eyeliner'ı tercih ediyor. Bunu da Nars Angled Eyeliner Brush #47 ile kusursuzca uyguluyor.

Dudak makyajında ise kalıcılık dudak kalemleri ile sağlanır. Dudak kalemi ile çerçevelendiren dudağa kalemin rengine uygun bir ruj sürüldüğünde ruj daha kalıcı olur. Bunun yanında çıkmayan ruj da kullanılabilir.

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ