Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • Favorilerim
 • Hesabım
 • Üye Girişi
 • Sepetim0
Shiseido Ultimune
ÜRÜNLER
 • {{p.Name}} {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{c.Name}}
  {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
MAVİ GÖZLÜ KADINLAR MAKYAJDA HANGİ TONLARI KULLANMALILAR?
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
İlişkili Ürünler

Makyaj Modelleri

MAVİ GÖZLÜ KADINLAR MAKYAJDA HANGİ TONLARI KULLANMALILAR?

 • Haziran 30, 2020

Cameron Diaz, Nicole Kidman, Candice Swanepoel, Megan Fox... Mavi gözlere sahip bu kadınlar her zaman etkileyici görünüyor. Çünkü mavi, başlıbaşına büyüleyici ve derinliği olan özel bir renk. Denizler kadar engin ve derin...

 

Makyajsızken dahi dikkat çeken mavi gözlere en çok hangi tonlar yakışır? Mavi gözlü kadınlar göz makyajında hangi renkleri mutlaka kullanmalılar?

 

Mavi gözlere en çok yakışan göz makyajı tonlarını sizin için bir araya getirdik.

 

 

Bakır/bronz renkler

 

Mavi gözleri vurgulayan ve rengin parlaklığını ortaya çıkaran en önemli renklerden biri bakır ve bronz tonlarıdır. Bu renkler ile gölgeli makyajlar yapabilir, isterseniz tek renk olarak kullanabilirsiniz. Başka bir göz renginde tek başına bronz veya bakır gayet sıradan dururken, mavi gözlerde bu renkler daha derin gözükür ve bakışlara da derinlik katarlar.

 

Bu renklerdeki en güzel öneri ürünlerimiz: Make Up For Ever Aqua Shadow 22E Pearly Copper (bakır) kalem farNars Duo Eyeshadow Alhambra (bronz- bakırımsı kahve) ikili far ve Make Up For Ever Aqua Eyes 10L Copper (bakır) suya dayanıklı göz kalemi. 

 

Kahverengi

 

Mavi renk gözlerin bronz dışında tercih edebileceği bir başka renk de kahve ve tonlarıdır. Kahverengi farlar en çok mavi gözlülere yakışır. Bronz farla birlikte harmanlayacağınız kahverengi göz kalemi mavi gözlerinize çok yakışacaktır. Siyah kalem kadar derinlik veren bir renktir kahverengi ve gözlerinizin ortaya çıkmasında etkili olur.

 

Bu renklerdeki en güzel öneri ürünlerimiz: Nars Dual Intensity Eyeshadow Telesto (altın ışıltılı kahverengi) farNars Duo Eyeshadow Kalahari (kahve ve tonu) ikili farShiseido Luminizing Satin Eye Color BR708 (kahverengi) ve Shiseido Smoothing Eyeliner Pencil BR602 (kahverengi) göz kalemi.

 

 

Turuncu

 

Turuncu, mavi ile zıt uyum içerisinde olduğundan gözlerinizin rengini daha çok vurgular. Eğer turuncunun fazla abartı olduğunu düşünüyorsanız turuncuyu bronz renkle harmanlayıp yumuşatabilirsiniz ya da biraz daha şeftali ve kayısı tonlarına kaçabilirsiniz.

 

Bu renklerdeki en güzel öneri ürünlerimiz: Make Up For Ever Aqua Shadow 26E Pearly Peach (şeftali) kalem farNars Duo Eyeshadow Scorching Sun (turuncu-şeftali) ikili far ve Nars Matte Eyeshadow Persia (turuncu) mat far.

 

Gri

 

Mavi gözler için gri de etkileyici bir renktir. Gözlerinizin rengini hafif bir şekilde mavi-griye çeviren bu renk daha buğulu ve flu bakışlar elde etmenizi sağlar.

 

Bu renklerdeki en güzel öneri ürünlerimiz: Make Up For Ever Artist Shadow Matte Finish 110 mat gri

Nars Matte Eyeshadow Lhasa (füme)Nars Velvet Shadow Stick Reykjavik (koyu füme) stik far ve Make Up For Ever Aqua Eyes 22L Grey (gri) suya dayanıklı göz kalemi

 Mürdüm/bordo

 

Mavi gözlerin en sevdiği renklerden biri de mürdüm ve tonlarıdır. Bu renklerdeki bir far ya da kalem ile gözlerinizin rengi daha canlı ve parlak gözükür.
 

Hatta pastel pembeler de mavi gözlerde ekstra romantik bir hava yaratır. 
 

Bu renklerdeki en güzel öneri ürünlerimiz: Make Up For Ever Aqua Shadow 24E Pearly Pink (pembe) kalem farMake Up For Ever Artist Shadow Matte Finish 822 (mat mürdüm) mat far, Nars Dual Intensity Eyeshadow Subra (mürdüm) far ve Shiseido Luminizing Satin Eye Color Trio OR316 (turuncu-mürdüm-pembe) ve Make Up For Ever Aqua Eyes 4L Shimmering Plum (mürdüm) suya dayanıklı göz kalemi.


Mavi gözlere far sürmenin püf noktaları

 

Turuncu, kahve ve bronz tonlarını kullanırken kirpik diplerine daha yoğun, göz kapağının üstüne çıktıkça daha açık sürün. Gözlerinize farla kuyruk yapacaksanız da kuyruk kısmının daha açık olması gerekir. Koyu renkler gözü vurguladığından iç tarafta olması uygundur.
 

Mavi göze mavi far asla sürmeyin! En fazla alt kirpik diplerinize mavi kalem çekin. Bu daha güzel duracaktır.

Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ