Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • Favorilerim
 • Hesabım
 • Üye Girişi
 • Sepetim0
Shiseido Ultimune
ÜRÜNLER
 • {{p.Name}} {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{c.Name}}
  {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
NEW YORK MODA HAFTASI'NIN SAHNE ARKASI SIRLARI
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
ilişkili ürün
SOFT MATTE COMPLETE CONCEALER
NARS
Doğal Görünümlü Yüksek Örtücülük Sağlayan Kapatıcı
1.540,00 TL
RADIANT CREAMY CONCEALER
NARS
Aydınlatıcı Etkili Kremsi Kapatıcı
1.540,00 TL

Röportajlar

NEW YORK MODA HAFTASI'NIN SAHNE ARKASI SIRLARI

 • Temmuz 20, 2020

Dünyanın en önemli kozmetik markalarından Nars'ın global direktörü Jane Richardson'ın oldukça ilham verici bir öyküsü var. Şimdi hem kendisini biraz tanıyalım hem de moda haftalarında yanından ayırmadığı kilit ürünlerin neler olduğunu öğrenelim. Eh biraz da kulis sırrı kapabiliriz belki kendisinden!

Nasıl makyaj artisti oldunuz? Öykünüz nedir?

18 yaşında bir güzellik terapisti olarak eğitim verirken makyaj tutkusunu farkeden Richardson için o zamanlar pek fazla seçenek yokmuş. Bu yüzden işini yapmaya devam etmiş. Fakat yıllar sonra eksik olanın farkına varmış ve "bu benim sanatım" demiş. Bu yüzden Londra'da makyaj dersleri almaya başlamış.1,5 sene salon çıkışı akşam derslerine giderek çok başarılı bir iş çıkarmış. Bu arada şunu belirtelim; ülkesinde farklı patolojileri tedavi edebilen bir yöntem olan lenfatik drenaj masajında 30 kişiden biriymiş o zamanlar. "Ancak, bu benim yaratıcılığımı beslemiyordu" diyor, Jane Richardson."Hayallerimin peşinden gittim, hiçbir zaman vazgeçmedim!"

 

Sonunda, makyaj derslerinden TV'ye ve çekimlere geçiş yapınca salonu bırakıp kendini tamamen makyaja adamış. "Tüm bunlar yaklaşık 13 yıl önceydi. Ardından yaptığım her şey, tanıştığım insanlar beni kesinlikle daha değerli kıldı. Güzellik tedavisindeki geçmişim nedeniyle cilt bakım konusunda kendimden emin bir şekilde konuşabilirim. Fizyoloji ve anatomi bilgisi, kemik yapısını anlamamda bana yardımcı oldu ve beni bir makyaj sanatçısı olarak güçlendirdi.

Yaptığınız her şey sizi daha güvenli, daha güçlü bir yere götürür. İşimin büyük bir kısmı yeni nesil makyaj sanatçıları ile konuşmaktır. Onlara bazen inançlı bir adım atmanın iyi olduğunu söyleyebiliyorum. İşimden ve evimden vazgeçtim ve tekrar öğrenci oldum. Bazen tekrar hayal etmek zorundasınız ve kaç yaşında olduğunuza bakmaksızın, yeniden hayal etmeniz kurmalısınız." 

 


Makyaja olan tutkunuzu nasıl koruyorsunuz?
 

Neyse ki ben gerçekten iyi bir marka için çalışıyorum. François Nars ilham almamız için her zaman harika işler yapıyor ve moda defilelerinde onunla sahne arkasında çalışmak her zaman müthiş oluyor. Ona çok güveniyorum. Benim tutkumu, ilhamımı daima korumama sebeptir. 

 

Makyaj için ilham her zaman etrafınızdaki insanlar tarafından yönlendirilir. Yaratıcılık, işbirlikçi bir çabadır. Harika stilistler ve fotoğrafçılarla çalışmaktan dolayı da çok şanslıyım.

 

Moda şovlarında veya editöryel çekimlerde makyaj görünümlerini nasıl yaratıyorsunuz?
 

Stilistlerin veya tasarımcıların her zaman aradıkları bir fikir vardır. Ne istediklerini görene kadar bu fikirlerle oynuyoruz, tekrar tekrar denemeler yapıyoruz. Günün sonunda, vizyonlarını hayata geçiriyoruz. Bu, onların fikirlerini bükmekle ilgilidir. Bazen başladığımız noktadan çok farklı yerlere gitmiş olabiliyoruz ama sonuçta önemli olan karşılıklı memnuniyet ve yaratıcılık.

 

NARS'taki rolünüz nedir?
 

Nars'ın dünyaya damgasını vuran dört uluslararası lider makyaj stilistinden biriyim. Yeni bir ülkede yeni bir açılış olduğunda, gidip Nars sözcüğünü yaygınlaştırıyoruz. Bu yüzden işimin büyük bir kısmı, Nars'ı anlamak, anlatmak ve daha yüksek bir seviyeye taşımaktır. Rolüm seyahatler, fotoğraflar çekilişleri, sahne arkasında olmak, demo yapmak, makyaj nasıl yapılır videoları çekmek, İngiltere'de bir okul programını koordine etmek ve ona bakmak arasında geçiyor. Çok hoş ve çeşitli bir işim var yani!

 

NARS'ı özel yapan nedir?
 

Serbest sanatçı olarak çalışırken de Nars hep makyaj kitimdeydi. Ürünlerin bütünlüğü yüzünden onu her zaman sevmiştim. Ama markayı özel yapan François'tir. Nars'ta işe yaramayan ürün yoktur çünkü François hala bunun için çalışıyor. Ürünlerin profesyonel kalitede olmasını sağlamak için hala işin başında, oradadır. Hala ürünlerin adlandırılmasında ve nasıl görünüp hissettirdiğinde yer alıyor. Bu gerçekten fark yaratıyor.

 

En sevdiğiniz, vazgeçemediğiniz ve özellikle moda haftası şovlarında mutlaka kullanırım dediğiniz NARS ürünleri hangileri?
 

- Kremsi kapatıcılar. Soft Matte Complete Concealer ve Radiant Creamy Concealer. Harika dokuları var. Makyajınızda bir hata yaparsanız onlarla temizleyebilirsiniz.

Kameralar ve aynalar her tarafınızda olunca cilt kusursuz görünmeli. Soft Velvet bu açıdan mükemmel. Yüksek kapatıcılıkta ama doğal görünüm veriyor. Radiant Creamy'de yorgun, kuru ciltleri anında canlandırıyor. Bu, ışığı yansıtan bir kapatıcı. Cilde çok güzel bir efekt veriyor. 

- Yanaklar, gözler ve dudaklar için Multiple'lar. Özellikle Multiple Copacabana her daim favorim. Yüzün her yerine ışık vermek için kullanıyorum.

Velvet Matte Lip Pencil Dragon Girl, çok özel bir kırmızı. Bu ruju kim sürerse sürsün, anında kendini bir defilede en önde hissedebilir. 

Larger Than Life Eyeliner Via Veneto, kalıcı ve akmayan bir göz makyajı özellikle defilelerde çok çok önemli. O yüzden bu siyah göz kalemi gerçek bir joker ürün. 

- Multi-Action Hydrating Toner, modellerin cildinin yumuşak ve parlak olmasını sağlıyor. Bu tonikten sonra Optimal Brightening Concentrate aydınlık veren serumu uyguluyorum. Ciltleri ışıl ışıl parlak ve makyaja mükemmel şekilde hazır hale geliyor. 

Makyaj sırlarınız var mı?
 

- Nars profesyonel bir imaja sahiptir. Profesyoneller onu seviyor ancak sıradan kadınların da kullanabileceği, ulaşılabilir bir marka. Çünkü birçok kişinin parmakla uygulayabileceği ürünler var. Fırça kullanma zorunluluğu yok. Bu açıdan ten ürünlerini elinizde ısıtıp cildinize öyle uygulamanızı öneririm.
 

 - Renkler yoğun gibi görünebilir ancak oldukça pigmentlidirler. Bu şu demek: Gördüğünüz rengin daha açık bir versiyonuna gidebilirsiniz. Renkler iyi harmanlanır ve istenilen yoğunlukta uygulanabilir. Yani bir farın bir rengiyle, açıklı koyulu gölge oyunları yapabilirsiniz. Ben bunu podyum makyajlarında sıklıkla yapıyorum.

 

- Makyaj yaparken, her zaman harmanlayın ve dağıtın. Bu, doğal görünümlü makyaj yaratır.  

- Transparan pudra mutlaka kullanın! Light Reflecting Loose Powder, sadece makyajınızı sabitleyip cilde güzel bir efekt vermekle kalmaz; yumuşak ve hoş bir cilt yüzeyi de yaratır. Pürüzlü ve doku problemi olan ciltler de bunu kullanabilir.

Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ