Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • Favorilerim
 • Hesabım
 • Üye Girişi
 • Sepetim0
Shiseido Ultimune
ÜRÜNLER
 • {{p.Name}} {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{c.Name}}
  {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
SAĞLIKLI BRONZLAŞMAK İÇİN NELER YAPILMALI?
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
ilişkili ürün

Bronzer

SAĞLIKLI BRONZLAŞMAK İÇİN NELER YAPILMALI?

 • Temmuz 07, 2020

Bronzlaşmak, tenimizin güneş ışınlarına karşı verdiği tepki aslında... Yani cilt için çok da sağlıklı bir durum değil. Ama birçok kadın için güzel görünmenin en önemli kurallarından biri bronz tene sahip olmak sayılabilir. Ve bu uğurda güneşin altında saatler geçiriliyor ne yazık ki...

Şimdi asıl soruya gelelim: Hızlı ve sağlıklı bronzlaşmak mümkün mü? Çoğu uzman bu soruya hayır diyor. Çünkü onların göre bronzlaşma zaten cildin gördüğü hasara karşı pigment üreterek tepki vermesi durumu. Kısaca, DNA hasarının bir göstergesi. Ama madem bronzlaşmadan kaçış yok, belli ölçülerde bu hasarı minimuma indirmek mümkün. Yüksek koruma ürünleri kullanarak ve yavaş bronzlaşarak olabilecek en sağlıklı bronzluğu elde edebilirsiniz.


Sağlıklı bronzlaşmak için neler yapılmalı

Güzel ve sağlıklı bronzluk için yapabileceklerinizi aşağıda sıraladık:

1) Güneşe çıkmadan önce vücudunuza ve yüzünüze uygulayacağınız peeling ile cildinizdeki tüm ölü derilerden kurtulmuş olursunuz. Böylece cildiniz daha güzel, daha parlak ve eşit görünümlü bir bronzluk kazanmış olur.

Shiseido Waso Soft&Cushy Polisher, soya fasulyesinden elde edilen tofu içeren doğal yapısıyla cildin yüzeyini düzeltir. Gözenekler derinlemesine temizlenir. Cilde daha pürüzsüz bir his verir ve cilt daha parlak görünür.

2) Güneşe ilk çıkışınızda mutlaka yüksek korumalı güneş kremlerinden hem yüzünüze hem vücudunuza kullanın. Kremi güneşe çıkmadan yaklaşık 20-30 dakika kadar önce cildinize uygulayın.

Shiseido Wet Force Expert Sun Protection Lotion SPF50+ For Sensitive Skin&Children, özellikle hassas ciltler ve çocuk ciltlerine özel içerikler seçilerek formüle edilen, güneş koruma faktörü 50 olan güneş kremi. Bu üstün UV karşıtı güneş kremine kum yapışmaz. Göz yakmaz. Yüz ve vücut içindir.

Shiseido Wet Force Sun Protection Lotion Sensetive Skin And Children

Bu kremin Wet Force yani ıslandıkça koruma gücünün artmasının yanı sıra anti-aging özellikleri de bulunuyor. Yüksek spektrumlu UV koruması sağlayan eşsiz SuperVeil-UV 360™ teknolojisi, ciltte foto-yaşlanma etkilerini azaltıyor. Cilt zararlı güneş ışınlarından etkili şekilde korunurken, yaşlanmaya meydan okuyor ve oluşabilecek lekeleri önlüyor.

3) 11.00-15.00 saatleri arasında güneşlenmeyin. Bu saatler, güneş ışınlarının en dik geldiği saatlerdir ve cilde çok büyük zarar verirler.
  
4) Güneş ışınlarından her gün azar azar faydalanın. Mesela bir günde 5 saat boyunca güneşlenmek size sadece güneş yanığı, acı ve hasarlı bir cilt bırakır.

5) Vücudunuzun eşit bir şekilde bronzlaşması için 15’şer dakika aralıklarla pozisyon değiştirin. Aynı pozisyonda 30 dakikadan fazla kalmamaya çalışın.

6) Deniz veya havuzdan çıkınca, duş alarak tekrar güneş kreminizi sürün.

Yüz için bronzlaştırıcı krem: Shiseido Protective Tanning Cream SPF10 ve SPF6, UV ışınlarının zararlı etkilerine karşı savaşırken, son derece besleyici içerikleriyle birlikte cilde altın renginde parlak bir bronzluk veren, yüz için geliştirilmiş bronzlaştırıcı güneş koruyucu kremdir. Uygulandığı zaman cilde ferahlık hissi verir ve cildi nemli, yumuşak bırakır; asla yapış yapış yapmaz. Suya karşı yüksek oranda dayanıklıdır.

Bronz Ten

7) İlk 2 gün mutlaka yüksek korumalı krem kullanın. Sonraki günler güneş koruma faktörünü yavaş yavaş düşürebilirsiniz. Bu şekilde dengeli bir bronzluk elde etmiş olursunuz.

Yüz ve vücut için bronzlaştırıcı emülsiyon: Shiseido Protective Tanning Emulsion SPF10 veya SPF6, UV ışınlarının zararlı etkilerine karşı savaşırken, son derece besleyici içerikleriyle birlikte cilde altın renginde parlak bir bronzluk veren, yüz ve vücut için geliştirilmiş bronzlaştırıcı güneş koruyucu emülsiyondur. Uygulandığı zaman cilde ferahlık hissi verir ve cildi nemli, yumuşak bırakır; asla yapış yapış yapmaz. Suya karşı yüksek oranda dayanıklıdır.

8) Plajda spor yaparken, kumsalda yürürken ve yüzerken de yanarsınız. Güzelce bronzlaşmak için bunları yaparken de güneş kreminizi sürün.

Shiseido GSC Protective Tanning Cream

Shiseido Expert Sun Aging Protection Lotion SPF30, geliştirilmiş WetForce teknolojisi ile güneş ışınlarına karşı yüksek koruma sağlayan güneş losyonudur. Su ve ter ile temasta koruma daha da güçlenir (WetForce teknolojisi) ve yeni formülüyle cilt yüzeyinde beyaz iz bırakmaz. Cildi UVA ve UVB ışınlarına karşı en etkili şekilde korur. Tüm cilt tipleri için uygun bir üründür.

Adeta güneşe karşı kalkan oluşturur. Kırışıklık ve koyu leke gibi UV kaynaklı yaşlanmayı önler. Ter kokusunu hoş bir kokuya dönüştürür. İnce ve ipeksi bir yapıya sahiptir, yapışkan değildir. Plajda, havuzda, su sporlarında, kış sporlarında kullanmak için mükemmeldir. Su ve ter ile temasta güneş koruması güçlendiği için sürekli tazelemeniz gerekmez. Yüz ve vücut için kullanılabilir.

9) Bronzlaşma aşkına güneş gözlüğü ve şapka kullanmayı ihmal etmeyin. Bu sayede yüzünüzü güneş ışınlarının yaratacağı kırışıklıklardan korumuş olursunuz. Güneş koruyucu sürseniz dahi şapka ve gözlüğünüzü mutlaka takın.

10) Nemli bir cilt her zaman sağlıklı ve güzel gözükür. Yazın vücut çok fazla su kaybeder ve güneşte de çok kurur. Nem oranını giderek kaybeden cildinize bir iyilik yapın ve yazın özellikle de güneş altındayken bol bol su için. Böylece çok daha sağlıklı bir cilde sahip olacaksınız.

Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ