;
Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • Favorilerim
 • Hesabım
 • Üye Girişi
 • Sepetim0
Shiseido Ultimune
ÜRÜNLER
 • {{p.Name}} {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{c.Name}}
  {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
SERUM NEDİR? KİM, NASIL KULLANMALIDIR?
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
İlişkili Ürünler

Serum

SERUM NEDİR? KİM, NASIL KULLANMALIDIR?

 • Haziran 28, 2020

Serumlar, konsantre ürünlerdir. Derinin alt tabakasına yani dermal tabakaya kadar inerler. Bu yüzden çok etkilidirler. Cildin ihtiyacı olan etken maddeleri cilde verirler. Cildinizin sorununa göre bir serum kullanırsanız gözle görülür bir sonuç alırsınız. 
 

Cildin yapısındaki soruna göre serumlar çeşit çeşitttir. Kuruluk, nemsizlik, kırışıklar, lekeler, esneklik kaybı, sivilcelenme gibi her sorun için farklı serum vardır. Serumlar, cildin yeniden sağlık kazanmasına, ışıl ışıl ve berrak bir doku kazanmasına yardım ederler. 

 

Serum tam olarak ne işe yarar?

 

Serumlar değişik minareller, vitaminler ve hücre yenileyici içeriklere sahiptir. Stres, yorgunluk, güneş, yaşlanma gibi sebeplerle hırpalanan cildi içeriden takviye ederek daha sağlıklı görünmesine yardım eder. Çünkü cildin dermal tabakasına kadar inerler. 

Serum kullandığınız sürece hücreler gerekli takviyeyi aldığından cildiniz eskisine göre daha sağlıklı olur, daha az kırışır, daha az sarkar, daha az lekelenir. Serum, stres ve kötü beslenmeye direnen hücrelere güç verir.

 

Etkilerini ne zaman görürsünüz?

 

Serumu düzenli kullanmaya başladıktan sonra 1,5-2 ay içinde sonuçlarını gözlemlemeye başlarsınız. Çünkü hücreler serumla takviye almaya başladıktan yaklaşık 45 gün sonra yenilenme sürecini tamamlamış olurlar. Cildinizde bakımın etkileri de yavaş yavaş farkedilmeye başlar.

 

Serumu nasıl kullanmalısınız?

 

Serumlar hem sabah hem akşam temizlenmiş cilde uygulanır. İnce yapıda olduğundan 1 dakika içinde emilir. Üzerine gündüzleri nemlendirici, akşamları gece kremi sürebilirsiniz. Belirtilen miktarda serumu parmak uçlarıyla hafif tampon hareketlerle yüze veya göz çevresine yedirin.

 

Kimler serum kullanmalı?

 

Serum için illa ileriki yaşlarda kullanılmalıdır diyemeyiz. Çünkü 20’li yaşlarda da cilt alarm veriyor olabilir. Nasıl mı? Cildiniz yaşıtlarınızdan daha çabuk yaşlanma belirtileri veriyorsa, lekelenmeye yatkınsanız, yağ salgılarınız çok fazla ise, çabuk kuruyan ve problemli bir cildiniz varsa ‘ihtiyacınıza yönelik’ bir serum kullanabilirsiniz. Uzmanlar, 25 yaşından itibaren herkesin serum kullanabileceğini belirtiyorlar.

 

Serumlar yoğun konsantrasyonlar olduğundan etkileri çabuk görülür. Cilt yaşlanırken, 27-28 yaş civarı belirti vermeye başlar. Bu yaşlarda önleyici olarak serum kullanılabilir. 30-40 yaşlarında farklı serumlar, 40 üstünde farklı içerikte serumlar seçilir. 40’tan itibaren hormonal denge de farklılıklar oluştuğundan yaşlanma hızlanır. Bu yaşlarda da daha yoğun içerikli serumlar seçilmesi gerekir. 

 

 

20’li yaşlar

 

25’ten itibaren cilde koruyucu ve nem verici serumlar kullanabilirsiniz. Bunlar cildi güçlendirip yaşlanma etkilerini geciktirirler. Ne kadar nem, o kadar geç kuruluk ve çizgi demektir! Cildin bağışıklığına etki eden ve onu güçlendiren Shiseido Ultimune’u 20 yaşından itibaren cildini korumak ve dış etkilere karşı güçlendirmek isteyen herkes kullanabilir. Ultimune Power Infusing Concentrate, cilt fonksiyonlarının en iyi potansiyele ulaşmasına, cildinizin tıpkı doğduğunuz andaki gibi göz alıcı, pürüzsüz, esnek ve genç görünmesine yardımcı olur. Ayrıca cildin bağışıklığına etki ettiği için yara izlerinin de çabuk düzelmesine olumlu katkıları vardır. Ultimune’u sabah ve akşam kullanabilirsiniz. Üzerine düzenli kullandığınız başka kreminiz varsa, onu da sürebilirsiniz.
 30’lu yaşlar

 

30’lu yaşlar ilk kırışıklıkların ve çizgilerin görüldüğü, belirginleştiği yaşlardır. Bu yaşlarda sıkılık veren, cildi toparlayan ve gözenekleri sıkılaştıran bir serum kullanmak gerekir. Shiseido Bio-Performance Super Corrective Serum, kırışıklıklar, sarkma ve ciltteki cansız görünüme karşı mucizevi çözümler sunarak zamanla mücadele eden müthiş bir serumdur. Anında cilt daha pürüzsüz ve aydınlık bir görünüm alır ve her gün düzenli kullanımla etkisi daha da artar. Yalnızca bir haftada ciltteki sıkılık gözle görülür biçimde artar. Üç haftada derin kırışıklıkların görünümü fark edilir biçimde azalır. Serum; kolajen, elastin ve hyalüronik asit üretimini desteklemesi amacıyla patent bekleyen Bio-Regenesist ile formüle edilmiştir. 


 

40 ve üstü yaşlar

 

Bu yaşlarda cilt sarkmasına, donukluğa, belirgin kırışıklara ve elastikiyetini kaybeden cilde karşı özel serumlar kullanmak gerekir. Hatta 2 farklı serumu sabah ve akşam kullanabilir ya da güm aşırı değiştirerek kullanabilirsiniz. Shiseido Ultimate Regenerating Serum, yaşlanmaya karşı cildin direncini inanılmaz geliştiren ve yaşlanmaya karşı savunan üstün nitelikli serumdur. Cildin esnekliği ve dolgunluğu belirgin şekilde artar. Shiseido Ultimate Regenerating Serum, sarkan yüz hatlarını sıkılaştırır, kırışıklıkları ve cilt esnekliğini iyileştirir. Pürüzsüz yumuşak bir cilt için cildi nemlendirir, cilt dokusunu düzeltir. İçerdiği Uji yeşil çayı ve yıldız meyvesi özleri ile cildin ihtiyacı olan yenileyici doğal minerallerin emiliminde maksimum fayda sağlar. Serum, belirgin şekilde cilt tonunu aydınlatır.

 

Shiseido Future Solution LX Superior Radiance Serum, Shiseido 'ya özel Skingenecell 1P ve çığır açan Pearl Hybrid Complex ile formüle edilmiştir. Eşit olmayan cilt tonu ve matlık gibi gözle görülür sorunlara karşı cildin dayanıklılığını arttırır. Parlak, inci gibi ışıltı saçan cilt tonu yaratır, böylece genç ve taze görünüm verir. Shiseido Future Solution LX Superior Radiance Serum, kırışıklıklar, belirgin gözenekler ve yaşlılık lekelerini minimize eder. İleride oluşacak yaşlanma izlerine karşı da savaşır. Serum, cildi gün boyu devam eden nem ile doldurur. Çevre kirliliği ve zarar verici günlük faktörlere karşı korur.

Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ