Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • Favorilerim
 • Hesabım
 • Üye Girişi
 • Sepetim0
Shiseido Ultimune
ÜRÜNLER
 • {{p.Name}} {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{c.Name}}
  {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
TOZ HIGHLIGHTER MI, LİKİT HIGHLIGHTER MI?
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
İlişkili Ürünler
SYNCHRO SKIN INVISIBLE SILK LOOSE POWDER
SHISEIDO
Cildi Pürüzsüzleştiren Transparan Toz Pudra - Mat ve Parlak
2.300,00 TL 2.070,00 TL
SYNCHRO SKIN INVISIBLE SILK LOOSE POWDER
SHISEIDO
Cildi Pürüzsüzleştiren Transparan Toz Pudra - Mat ve Parlak
2.300,00 TL 2.070,00 TL

Highlighter

TOZ HIGHLIGHTER MI, LİKİT HIGHLIGHTER MI?

 • Haziran 27, 2020

Aydınlatıcının olmadığı bir makyaj düşünemiyoruz artık! Aydınlık ve parlak cilt görünümü çok moda.Biz de farklı highlighter ürünleri ve nasıl kullanılacakları hakkında mini bir rehber hazırladık.

 

Aydınlatıcılar pudra ve likit gibi farklı dokularda olabilirler. Yapıları farklı da olsa tüm bu ürünlerin görevleri aynıdır: Yüzümüze ışıltı katmak... Aydınlatıcı deyince de ilk aklımıza gelen elbette Nars oluyor. Aydınlık makyajda devrim yaratan ikonik ürünlerin yaratıcısı olan markanın likit ve toz highlight ürünlerini inceleyelim mi? Hangisini neden tercih etmelisiniz?
 

Highlight nedir, nereye yapılır?

 

Highlight’da amaç yüzün T bölgesini aydınlatmak ve yanaklarda parlak bir görüntü elde etmektir. T bölgesi aydınlık gözükürse ifadeniz de taze gözükür. 
 

 

Toz Highlighter’lar
 

Toz ürünler, her zaman kolay ve pratik ürünlerdir. Ayrıca likitlere göre ışıltıları bir miktar daha az olduğundan günlük hayatta, gün içinde rahatlıkla kullanılabilirler. Yüze doğal aydınlık bir ifade verirler.
 

Nars’ın çok satan Light Reflecting Setting (sıkıştırılmış) Powder’ı ve Light Reflecting Loose (toz) Powder, bu tip aydınlatıcılar içinde en iyi ikililerdir. 
 

Bu aydınlatıcı pudralar, her kişinin kendi cildine özel ayrı bir aydınlatma efekti yaratırlar. Cilt görünür bir şekilde pürüzsüzleşirken aydınlanır. Bu görünmez ipeksi pudralar, ciltteki ışığı sağlamak için fotokromik teknolojisiyle zenginleştirilmiştir. Parlaklığı anında emerler ve ışığı güzel bir şekilde yansıtır.
 

Toz pudrayı Nars Kabuki Yachiyo ile uygulayabilirsiniz. Sıkıştırılmış olanın ise kendi süngeri var. Highlighter’i stratejik olarak uygulayın. Uygulayacağınız bögeler: Elmacık kemiklerinin üstü, burun kemiği, kaş altı, dudak üstü (orta kısım) ve çene.

 

 

Likit Highlighter’lar

 

Ah en sevdiklerimizden! Likit aydınlatıcıların bir damlası bile yeterli olur. Parmak uçlarınızla uygulayabilirsiniz. Nars Illuminator Orgasm ve Copacabana bu aydınlatıcıların başrol oyuncularıdır dersek abartmış olmayız. Özellikle gece makyajında aydınlatıcı kullanacaksanız bunları tercih etmenizi öneririz. Yüze iddialı ve belirgin bir ışıltı katarlar.

Likitlerin yansıması ve ışıltısı daha fazladır. Cilde nemli ve hafif ıslak bir görünüm verirler. O yüzden gece veya özel gün makyajında kullanmak daha uygundur. 

 

Copacabana’yı elmacık kemiklerinin üzerine hafifçe baskı yaparak, alttaki fondöteni zedelemeden uygulayın. Hatta biraz göz altına da uygulayın. Çok hafif de göz kapaklarına... Sıra geldi Orgasm’a... Orgasm Illuminator ile yanaklara parlak ve ışıltılı bir görünüm vereceğiz. İnce uçlu bir fırça ile bunu yanaklarınıza uygulayın. Nars Blending Brush #42 olabilir. Göz kapaklarına parlaklık vermek için de göz üstüne ve göz pınarlarına da mutlaka sürün. Böylece yanaklardaki ıslaklığı dengelemiş olursunuz.

 

 

Makyaj artistlerinin sırrı: Bu 2 ürünü genelde birlikte sürüyorlar. Orgasm’ı yanaklarda –renk vermek için- Copacabana’yı ise elmacık kemiklerinin üzerinde highlight efekti yaratmak için kullanıyorlar.

Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ