Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • Favorilerim
 • Hesabım
 • Üye Girişi
 • Sepetim0
Shiseido Ultimune
ÜRÜNLER
 • {{p.Name}} {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{c.Name}}
  {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
TOZ KONTÜR KİTLERİ NASIL KULLANILIR? EN İYİLERİ HANGİLERİDİR?
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
İlişkili Ürünler
SYNCHRO SKIN INVISIBLE SILK LOOSE POWDER
SHISEIDO
Cildi Pürüzsüzleştiren Transparan Toz Pudra - Mat ve Parlak
2.300,00 TL
#14 BRONZER BRUSH
NARS
Bronzer Fırçası #14
1.980,00 TL

Ten Makyajı

TOZ KONTÜR KİTLERİ NASIL KULLANILIR? EN İYİLERİ HANGİLERİDİR?

 • Haziran 28, 2020Kontür, uygun ürünlerle yüzde gölge ve ışık oyunu yapmak demektir. Bunu neden yapıyoruz? İdeal yüz şekline yaklaşmak için! Bunun için yüz tipinizi bilmeli ve ona uygun tekniği kullanmalısınız.
 

Kontür ile yüzünüzü inceltebilir, yüz şeklinizi ideal yüz şekli olan ovale benzetebilir, burnunuzu küçültebilir, elmacık kemiklerini belirginleştirebilirsiniz. Kısacası, yüzünüzde küçük dokunuşlarla göz kamaştırıcı etkiler yaratabilirsiniz! İşin özü şu ki; kontür yapmanın 21. yüzyıl versiyonu elmacık kemiklerini ortaya çıkarmak ve yüzü inceltmekle ilgili. Bu makyaj uygulamasını da toz kontür kitleri ile çok kolaylıkla yapabilirsiniz.
 Neden toz kontür kiti kullanmalısınız?

 

Koyu renk saklamak istediğiniz yerleri gizler, açık renk öne çıkarmak istediğiniz yerleri vurgular. Bu yüzden kontür yaparken açık ve koyu olmak üzere 2 renge ihtiyacınız olacak. Koyu renk ile gölge yani kontür yaparken, koyu rengin bittiği yerlere açık rengi uygulayarak kontürü daha da vurgulamak profesyonel bir yöntemdir. 
 

Ayrı ayrı açık ve koyu 2 ürün kullanmak yerine, ikili kontür paletlerini kullanabilirsiniz. Bu kitlerde gölge için koyu bir de aydınlatma için açık renk bulunur. Bunlar çantada taşınabilir, pratiktir, istediğiniz an makyajınızı tazeleyebilmenize imkan verir.
 

Püf noktası 1: Eğer açık tenli iseniz cilt renginizin 1-2 ton koyusu kontür için uygundur. 
 

Püf noktası 2: Gölgeleme uygulamasında kırmızı ya da turuncu ağırlıklı bronzlaştırıcılardan uzak durmanızı tavsiye ederiz. Kahverengi olanları tercih edin. 
 

Püf noktası 3: Kontür için mat ürünleri tercih edin; ışıltılı ve simli ürünler kontür için uygun değildir. Bu yüzden kontür kitleri mat ikililerden oluşturulur.
 

Püf noktası 4: Toz yani pudra yapıdaki kontür ürünleri yüze her zaman doğal bir görünüm verir, gündüz-gece rahatlıkla uygulanabilirler. Kontür konusunda acemiyseniz, toz kontür kitlerini daha rahat kullanırsınız.

 


NARS CONTOUR BLUSH: İkili kontür paletidir. Yüze derinlik ve renk vermek için çok kullanışlı bir palettir. Yüz hatlarını çok güzel vurgular. Paletin koyu rengi hatları vurgularken, açık rengi aydınlatmaya yarar. Tamamen mat dokuludur. Kadife gibi mat bir bitiş sağlar.
 

Kime hangi renk?

 

Paloma rengi, beyaz ve açık buğday tenliler için idealdir. Gienah rengi ise orta ve koyu buğday, bronz ve esmer tenliler için doğru seçim olur. 

 Nasıl kullanılır?

 

Nars Contour Brush #21 ve Nars Blush Brush #20 ile fırçalar ile uygulama yapabilirsiniz.
 

- Kontür uygulaması için 21 no'lu fırça ile koyu rengi elmacık kemiklerinizin hemen altındaki hattan- kulak hizasından ağıza doğru- paralel olarak sürün. Ağız kenarına yakınlaştırmayın. Sonra sürdüğünüz ürünü kendi etrafında yukarı doğru süpürür gibi hareketle hafifçe dağıtın. Rengi çok fazla aşağı kaydırmayın, aynı hat üzerinde degradeli bir geçiş yapın yeter.
 

 

20 no'lu allık fırçası ile açık rengi alın ve kontür yaptığınız hattın altına, burun kemiğine, elmacık kemiklerinin üzerine uygulayın. Kontür yaptığınız yer daha çok ortaya çıkacaktır. Böylece yüzünüze derinlik vermiş oldunuz. 
 

- Kontürün kalıcılığını arttırmak ve sabitlemek için transparan pudra ile makyajın üzerinden geçin. Nars Light Reflecting Loose Powder’ı kullanabilirsiniz.

Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ