;
Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • Favorilerim
 • Hesabım
 • Üye Girişi
 • Sepetim0
Shiseido Ultimune
ÜRÜNLER
 • {{p.Name}} {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{c.Name}}
  {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
TREND ALARMI: ISLAK GÖRÜNÜMLÜ AMA YAPIŞIK OLMAYAN GÖZ KAPAKLARI!
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
İlişkili Ürünler

Makyaj

TREND ALARMI: ISLAK GÖRÜNÜMLÜ AMA YAPIŞIK OLMAYAN GÖZ KAPAKLARI!

 • Haziran 30, 2020

Parlaklık, sevdiğimiz bir kelimeyken yapışkanlık da hiç hoşlanmadığımız bir kelime. Düşünün, göz kapaklarınızın yapış yapış bir his uyandırması sizce nasıl olurdu! Merak etmeyin, dersimize iyi çalıştık ve yapışkanlık sınırından bile geçmeyen ama ıslak görünümlü bir göz makyajı nasıl yapılır, yazdık. Üstelik-inanmazsınız- sadece 2 adımda!

 

Peki, bu ıslak görünümlü göz kapakları nereden çıktı? Elbette dünya moda devlerinin son podyum şovlarından çıktı. Proenza Schouler ve Missoni bu makyajı podyumd kullandı ve booom! Trend patladı. Sadece bu kadar da değil; Rihanna ve Beyonce’da ıslak göz kapaklarıyla göründüğü an herkes bu makyajı konuşur oldu. 

 

Etkisi büyük, yapımı basit bu makyajı elbette taşımak zor. İddia ve cesaret isteyen ıslak göz kapakları, özel geceler için kesinlikle ‘ben buradayım!’ diyen makyajlardan biri. 

 

 

Nasıl yapacaksınız?

 

1) Simli olmayan ama ışıltılı veya metalik görünümlü bir far seçin. Likit, krem, jel gibi formlarda olabilir. Kural basit: Ne kadar ışıltı, o kadar ıslak görünüm... Shiseido Shimmering Cream Eye Color serisi veya Make Up For Ever Aqua Cream serisinden istediğinizi ya da Nars Eye Paint serisinden ışıltılı olan Baalbek ile Snake Eyes renklerinden birini seçin. 

 

Bu farları parmağınızla veya Nars Cream Blending Brush #12 ile göz kapağınıza sürün. İstediğiniz parlaklığa ya da kalınlığa gelene kadar sürebilirsiniz.

 

2) Yapısı çok likit olmayan transparan bir lip gloss seçin. Make Up For Ever Artist Plexi Gloss transparan rengi bu son dokunuş için idealdir. Transparan ve içinde sim olmayan bir gloss, su gibi ıslak görünüm için en iyisidir.

 

Bunu farı sürdüğünüz yerlerin üzerine, bastırmadan, hafif tampon hareketlerle kendi aplikatörüyle 1-2 noktaya dokundurun. Sonra Make Up For Ever Silicon Applicator #224 silikon uçlu aplikatör ile ya da parmaklarınızla gloss’u eşit şekilde rengin üzerine yayın. 

 Gloss’u göz pınarlarınıza da uygulamayı unutmayın! Böylece makyajı tamamlamış olursunuz.
 

Püf noktası: Alt kirpik diplerinize ıslak görünüm vermeyin. Göz kapağınızda kullandığınız farı kirpik diplerinize geçin o kadar. Islak göz kapaklarınızla bütünlük ve denge sağlar. 
 

İşte, ıslak görünen göz makyajı bu kadar!

Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ