;
Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • Favorilerim
 • Hesabım
 • Üye Girişi
 • Sepetim0
Shiseido Ultimune
ÜRÜNLER
 • {{p.Name}} {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{c.Name}}
  {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
YÜZ TEMİZLEYİCİLER ARASINDAKİ FARKLAR NELER? HANGİSİ SİZE UYGUN?
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
İlişkili Ürünler
PERFECT CLEANSING OIL
SHISEIDO
Makyaj Temizleyici Yağ
1.790,00 TL
INSTANT EYE AND LIP MAKEUP REMOVER
SHISEIDO
Suya Dayanıklı Göz ve Dudak Makyajı Temizleyicisi
1.450,00 TL
WASO SHIKULIME GEL-TO-OIL CLEANSER
SHISEIDO
Yağa Dönüşen Jel Yapılı Cilt & Makyaj Temizleyicisi
1.290,00 TL 1.161,00 TL
CLARIFYING CLEANSING FOAM
SHISEIDO
Tüm Ciltler İçin Arındırıcı Köpüren Temizleyici
1.850,00 TL

Günlük Cilt Bakımı

YÜZ TEMİZLEYİCİLER ARASINDAKİ FARKLAR NELER? HANGİSİ SİZE UYGUN?

 • Haziran 26, 2020

Sağlıklı bir cildin temel kuralı temizliktir. Eğer cildinizde makyaj varsa, mutlaka makyajınızı temizlemelisiniz. Asla yatağa makyajlı girmemelisiniz. Çünkü makyajla uyuduğunuz zaman, cildinize tüm kirler dolar ve gözenekleriniz tıkanır. Gece yenilenen cilt, olağan işlevini yapamaz ve sabah uyandığınızda yorgun ve çökkün gözükürsünüz. Makyaj yapmasanız da her akşam yatmadan önce mutlaka cildinizi temizlemelisiniz çünkü gün içinde yüzünüz yağlanır, çevredeki kirler ve tozlar yapışır. Bunlar gözle fark edilmeyecek kadar belirsiz de olsa, emin olun, gün içinde cildiniz çok kirlenir. Bu kirlerden gece mutlaka yatmadan önce mutlaka kurtulmalısınız. 

 

Sabah uyandığınızda da cildinizi temizleyip duru ve temiz bir ciltle güne devam etmelisiniz. Gözenekleriniz böylece temiz kalacağından sivilce ve siyah nokta gibi problemlere karşı önlem almış olursunuz.

 

Yüz temizleyicilerin çeşitlerinden hangisi size uygun?
 

Temizleyiciler farklı yapıda olurlar: Jel, köpük, yağ, süt gibi. Bunlardan hangisini kullanacağınıza cilt tipinize göre karar vermelisiniz. Cilt tipinize uygun bir temizleyici cilt temizliğinizi en ideal şekilde yapacağı gibi cildinizin nem ve yağ dengesini de korumuş olur. Bu denge korunduğunda cilt sağlıklı olur. 
 1. Cilt temizleme suları

 

Cildin PH dengesiyle uyumlu, ten-dudak ve göz makyajını çıkaran, cildi sakinleştirip yatıştıran, cilt temizleme suları oldukça pratik temizleyicidirler. Tek ürünle tüm makyajınızı çıkarabilir, cildinizi temizleyebilirsiniz. Durulama gerektirmezler. Cildin yağ ve nem dengesini kurmasına yardım ederler.

 

Yağlı, problemli ciltlere ideal/ Shiseido Pureness Refreshing Cleansing Water, kiri ve makyajı en iyi şekilde temizlemeye yardımcı olur. Cildi tazeler, temizler, nemli ve rahat hissetmesini sağlar. Ayrıca sivilce gibi problemlere dayanıklı hale getirir.

Yağsız ve alkolsüz olan cilt temizleme suyu, cildinizin pH dengesini düzenler.

 

 

2. Nemsiz ciltlere ideal: Temizleyici yağlar
 

Ciltteki tüm kiri ve makyajı arındıran temizleme yağları çok etkili temizleyicidirler. Tüm cilt tiplerine uygun olan bu yağlar özellikle kuru ve nemsiz ciltler için çok idealdirler. Hem cildi temizlerler, hem de cilde nem verirler. Durulama gerektirmezler. 

 

Shiseido Essentials Perfect Cleansing Oil, yüzünüzdeki tüm kiri ve makyajı hızlı ve etkili bir şekilde temizleyen ve cildi nemlendiren temizleyici yağdır. Cildi hızlıca temizler ve yapışkanlık hissi vermeden, nemli bırakır. Tüm cilt tipleri için ideal olan bu yağ, içindeki özel nemlendirici bileşim sayesinde cildi nem dengesini bozmadan temizler. Bu açıdan en kuru ciltler bile rahatlıkla kullanabilir. Suya dayanıklı makyajı da çıkarır. Göz makyajı temizliğinde de kullanılabilir. 

 


3. Yağlı, karma, normal ciltlere ideal: Jel temizleyiciler
 

Cildini su ile temizlemekten hoşlananlar için jel temizleyiciler idealdir. Cilde ferahlık ve tazelik verirler. Cildin nem dengesini korurlar. Ciltteki fazla yağı alırlar. 

 

Shiseido Skincare Rinse off Cleansing Gel, yenileyici nazik jel temizleyicidir. Makyajı, kiri ve yağ fazlasını siler. Cildi iyice temizler ve cilde nem sağlar. Cildi pürüzsüzleştiren jel temizleyici, cildin temiz ve rahat olmasını sağlar.


 

4. Kuru, hassas ve normal ciltlere ideal: Temizleme sütleri
 

Temizleme sütü, cildi nemlendirir ve aynı zamanda suya dayanıklı makyajı bile çıkarır. İçeriği zengin ve besleyici olduğu için kuru ve hassas ciltler için çok etkili temizleyicidirler. Cildi temizlerken nem dengesini de korur. 

 

Shiseido Creamy Cleansing Emulsion, cildi son derece rahatlamış, nemli ve yumuşak hale getiren derinlemesine temizleyici süttür. Cilde yumuşaklık ve rahatlık hissi veren Bio-Hyaluronic Complex ile cildi nemlendirir. 

 


 

5. Kuru ve çok kuru ciltlere ideal: Temizleme kremleri
 

Temizleme kremi ile makyajı çıkardığınızda cildiniz ferahlar ve rahatlar. Nem açısından zengindir. Neme ihtiyaç duyan tüm ciltler kullanabilir.

 

Shiseido Gentle Cleansing Cream, cildi nazik şekilde arındıran krem temizleyicidir. Makyajınızı ve cildinizdeki kirleri derinlemesine temizler. En kuru ciltler dahil tüm cilt tiplerine uygundur. Cildi ipek pürüzsüzlüğünde bırakır. Cildin temel nemini bozmadan, kirleri tamamen temizler. 

 

Nars Gentle Cream Cleanser, makyajı ve kirleri temizlerken, cildin nem dengesinin korunmasına yardımcı olan hafif, kremsi bir temizleyicidir. Monoï yağı, yaban gülü özü ve papatyayla zenginleştirilmiş ürün, ciltte yumuşak bir his ve ışıltılı bir görünüm bırakır.C ildin gençlik ışıltısını yenilemek ve bir prizma gibi ışığı yansıtmak üzere tasarlanan NARS’ın özel Light Reflecting Complex™ teknolojisini içerir. Çok kuru ciltler dahil olmak üzere tüm cilt tiplerine uygundur. 

 

 

6. Tüm cilt tiplerine ideal: Köpüren temizleyiciler
 

Bu tip temizleyiciler su ile etkileşime geçtiğinde köpüren temizleyicilerdir. Tüm cilt tiplerine göre farklı özellikte olanları vardır.

 

Shiseido Benefiance Extra Creamy Cleansing Foam, cilt yüzeyindeki kirleri ve yaşlanmaya sebep olan ölü yüzey hücrelerini cildin ihtiyacı olan nemini almadan arındıran köpüren temizleyicidir. Tüm cilt tipleri kullanabilir. 

 

Shiseido Ibuki Gentle Cleanser, kolay ve hızlı şekilde köpüren ve cildin nemini kurutmadan ciltteki zararlı sebum fazlasını ve pürüzleri yok eden temizleyicidir. Hassas cilt dahil, tüm cilt tipleri için uygundur. 20’lerin ortası, 30’ların başlarındaki ciltler için idealdir.

 

Yağlı, karma ciltlere ideal/Shiseido Ibuki Purifying Cleanser, canlandırıcı iki farklı granül içeren temizleyici, hafif köpük dokusu ile gözeneklerden kirleri ve ölü hücreleri derinlemesine temizler. Sebum fazlasını alan temizleyici, normal temizleyicilerin bıraktığı yağ asitlerini yakalar ve temizler, böylece sivilceleri engellemeye ve gözeneklerin görünümünü minimize etmeye yardım eder.

Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ