MT Up
Makyaj Trendi
Giriş Yap
veya Üye Ol

Sepetim

0
Sepet
En Çok Satanlar
Vl Bar

2016 LFW’IN EN UNUTULMAZ TRENDİ: SİYAHA YAKIN RUJ!

London Fashion Week 2016/2017 podyumlarında bu sene dikkatimizi en çok çeken trend, siyaha çalan koyu renk rujlar oldu. Dramatik, karanlık ve gotik...

08 Nisan 2016 Cuma

Koyu renkler yeniden mi ivme kazanıyor? 2016 Sonbahar-2017 Kış sezonunda galiba siyaha yakın rujları, çok koyu bordoları, kan kırmızıları daha çok göreceğiz galiba!

2016 Londra Moda Haftası’nda Marc Jacobs’ın gotik, mat siyah rujlu modelleri ile Rodarte’nin mat koyu şarap rengi ruj sürmüş modelleri öne çıktı dersek abartmayız. Mary Katrantzou'da mükemmel şekillendirilmiş siyah kiraz dudaklar ile bu akıma katıldı. Şimdi bu trend bize biraz ‘uçuk’ gelse de emin olun, sonbaharda çok fazla siyah ruja bürünmüş olacağız. E hadi o zaman siyaha çalan koyu renk rujla bütün olarak makyaj nasıl yapılır, ona bakalım.

Siyaha yakın ruj sürünce makyajın bütünü nasıl olmalıdır?

1) Koyu renk rujun iyi görünmesi için cilt yüzeyinin de kusursuz olması gerekir. Porselen makyaj siyah ruj için en iyi seçimdir. Makyaj bazı, fondöten ve transparan pudra üçlüsünü mutlaka kullanmalısınız. Peki hangilerini? Ve bu ürünleri nasıl kullanmalısınız? Porselen ten makyajının nasıl yapılacağını öğrenmek için haberimize tıklayın: ELÇİN SANGU’NUNKİ GİBİ PORSELEN TENELDE ETMEK İÇİN KULLANMANIZ GEREKEN ÜRÜNLER NELER? 

Teninizi pürüzsüz yaptıysanız, sıra geldi hatlarınızı vurgulamaya yani kontür yapmaya. Koyu renk ruja kemikli yüz vurgusu çok yakışır. Bunun için Make Up For Ever Pro Sculpting Palette kontür paletini kullanın. Bu palet ile yüzünü aydınlatır, cildinize ışıltı verir, kontür yapar ve son olarak yanaklarınızı allıkla renklendirirsiniz. Yüz şeklinize göre doğru kontür nasıl yapılır öğrenmek için tıklayın, videoyu izleyin: YÜZ ŞEKLİNE GÖRE KONTÜR UYGULAMASI - HATİCE SAKA


2) Göz makyajınızı abartısız bir şekilde yapmanız gerekir. Dudaklarınız zaten yeterince ön planda olup dikkat çekecek, gözler geri planda kalmalı. Göz çevrenizi Make Up For Ever UHD Concealer ile örtün. Tüm göz kapağınıza bunu sürün hatta. Sonra incecik bir eyeliner çekin, kirpik dipleriniz yoğun gözüksün yeter. Bunun için Make Up For Ever Ink Liner likit eyeliner’ı kullanın. Mükemmel eyeliner çekmek için tüyoya ihtiyacınız varsa haberimize tıklayın: MÜKEMMEL EYELINER SÜRMEK İÇİN 4 TÜYO!

3) Sonra Nars Audacious maskara ile kirpiklerinizi uzatın ve tek tek ayırın, bu, dramatik bir etki verecektir zaten. Göz makyajı bu kadar!

4) Kaşlarınızı mutlaka düzeltin. Doğal biçimli görünen kaşlar yüzde güçlü bir etki yaratır. Make Up For Ever Pro Sculpting Brow 3’lü kaş kalemi ile kaşlarınızı en güzel şekilde biçimlendirirsiniz. Nasıl mı? Haberimize tıklayın, videomuzu izleyin: KAŞLARINIZI EVDEN ÇIKMADAN HIZLICA ŞEKİLLENDİRMEK İÇİN 3 ADIM!5) Koyu renk ruju sürmeden önce dudağınızı hazırlayın. Koyu renk diğer renklere göre çok daha fazla hata gösterir. Kurumuş, çatlamış veya soyulan dudaklarda kötü görüntü oluşturur. Bu nedenle ruju sürmeden önce dudaklarınıza nemlendirin. Sonra ruju sürmeden önce uygun bir dudak kalemi ile dudak çevresini çerçevelendirin ve rujunuzu sürün. 

2016 LFW’IN EN UNUTULMAZ TRENDİ: SİYAHA YAKIN RUJ!
Şu An Gezilen Ürünler
Vl Bar
Newsletter