MT Up
Makyaj Trendi
Giriş Yap
veya Üye Ol

Sepetim

0
Sepet
En Çok Satanlar
Vl Bar

BAKIR TONLARDA GÖZ MAKYAJI

Özellikle ela ve yeşil gözlüler için olmazsa olmaz bakır rengi far, bu sezon yükselen trendlerin başında geliyor. Bu makyajı hangi far ile nasıl yaparsınız?

22 Ekim 2018 Pazartesi

Göz rengini vurgulayan, rengin daha canlı görünmesini sağlayan bakır far, sadece renkli gözlülere değil her göz rengine çok yakışır. Sıcak bir renk olan bakır, kahvenin içindeki turuncu/kırmızımsı yansımadır. O yüzden bu rengin çok fazla tonu vardır ve siz de kendinize yakışanı deneyerek bulabilirsiniz.

Bakır far nasıl seçilir?

- Esmer tenli olanlar daha açık ve soğuk tonlarda bir bakır tonu seçebilirler. Bronza yakın bir ton. Nars Velvet Shadow Stick Siros stik far gibi.
- Açık tenli olanlarsa daha sıcak yani turuncuya yakın, daha yoğun bir bakır tonu tercih edebilirler. Nars Velvet Shadow Stick Belle-Ile stik far gibi.
- Orta/buğday ten rengine sahip olanlar ise tüm bakır tonlarını kullanabilirler. Nars Duo Eyeshadow Isolde ikili far gibi.

bakır tonlarda göz makyajı nasıl yapılır

Bakır far ile makyaj

Bakır rengi farı göz kapağınıza istediğiniz gibi sürün, fazla dikkat etmenize gerek yok. Taşırabilirsiniz. İsterseniz tüm göz kapağına rengi tek başına sürün, isterseniz başka bir renkle gölgeleme yapın. İstediğiniz renkle yapabilirsiniz; kahve, mor,turuncu... Tamamen sizin hayal gücünüze kalmış!

Biz size basit bir şekilde bakır far ile göz makyajı kaç şekilde nasıl yapılır, onu anlatalım şimdi.

1) Gölgeli görünüm

Nars Duo Eyeshadow Isolde ikili farın açık bakır rengini tüm göz kapağına yayın, gölge yapmak içinse koyu tonunu tercih edin. Koyu tonunu göz kapağınızın katlanma bölgesine (crease) uygulayın ve 2 rengi hafifçe harmanlayın. Sonra Nars Climax maskarayı kirpiklerinize uygulayın.

Nars Duo Eyeshadow Isolde

2) Eyeliner ile

Üst göz kapağınıza Nars Velvet Shadow Stick Siros stik farı sürüp güzelce yayın. Sonra kirpik dibine Nars Kohliner siyah eyelinerı çekin ve maskara uygulayın. Alt kirpik diplerinizin dış kısmına da Siros’u uygulayın. Siyah kalemi çekin ve alt kirpiklerinize de maskara uygulayın.

Bakır tonlarda far uygulaması

3) Tek başına

Nars Velvet Shadow Stick Belle-Ile stik farı göz kapağına yayıp sadece maskara ile makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

Nars Velvet Shadow Stick Belle Ile

PÜF NOKTASI: Göz içine ten rengi kalem sürün.Böylece farın rengi daha vurgulu, gözleriniz ise daha parlak gözükür. Nars Larger Than Life Rue Bonaparte ten rengi göz kalemini öneririz.
Göz makyajı hakkında daha detaylı yazımıza da göz atabilirsiniz.

İLGİLİ HABERLER
GÖZ MAKYAJI HAKKINDA HER ŞEY
DOĞAL GÖZ MAKYAJI
BUĞULU GÖZ MAKYAJI
BAKIR TONLARDA GÖZ MAKYAJI
Şu An Gezilen Ürünler
Vl Bar
Newsletter