MT Up
Makyaj Trendi
Giriş Yap
veya Üye Ol

Sepetim

0
Sepet
En Çok Satanlar
Vl Bar

TREND ALARMI: IŞILTILI GÖZ MAKYAJINDA YAPILMASI VE YAPILMAMASI GEREKENLER!

Işıltılı makyaj polarize bir konudur. 90’lardaki Britney Spears gibi de görünebilirsiniz, 2015 yılındaki Kylie Jenner gibi de... Tercih sizin!

03 Ocak 2016 Pazar

Modern makyaj, mat makyaj demek değildir. Işıltılı ve metalik renklerle de oldukça trendi görünebilirsiniz. Önemli olan ışıltıyı doğru kullanmanızdır. Pırıltılı göz makyajında yapılması ve yapılmaması gerekenleri yazdık.

Ünlü makyaj artisti Ufuk Celep, Elle Dergisi için yaptığı çekimde 'Yeni Smoky' olarak adlandırdığı ışıltılı bir göz makyajı yaptı. Kahve, yeşil ve koyu tarçın ... Dumanlı göz makyajını bir de bu şekilde denemeye ne dersiniz?


Pırıltılı göz farı odak noktası olsun!
Eğer göz kapaklarınızda ışıltılı far kullanacaksanız, bu makyajın odak noktası olmalıdır. Işıltılı farı tüm göz kapağına, kaş kemiğine kadar yayabilirsiniz. Bu oldukça popüler ve modern görünür. Ama gözünüze bu şekilde makyaj yaptıktan sonra ten ve dudak makyajında da parlaklık kullanırsanız, o zaman çok demode görünebilirsiniz. Parlaklığı sadece göz makyajında bırakın. Hatta en güzeli, natürel bir far kullanıp cesur bir ruj ile bunu tamamlamanızdır. İşte, şimdi çok çekici oldunuz!

Süper ikililer: Nars Velvet Shadow Stick Goddess (pembe şampanya) ve Hollywoodland (açık altın) ile Nars Audacious Liv (patlıcan moru) ve Ingrid (koyu bordo) rengi rujlar harika olur. Metalik görünüm!
Islak ve kuru kullanılan farların, ıslak yönünü tercih ettiğinizde sanki likit metalik gibi bir parlaklığa sahip olabilirsiniz. Bu oldukça ‘cool’ bir göz makyajı olur. Üstelik çok da kalıcıdır. Bunu kırmızı mat bir ruj ile tamamladığınızda seksapelinize diyecek olmaz!

Yanaklara doğal renk!
Yanaklarınızın çıplak kalmasını istemiyorsanız, cilt renginize yakın tonda bir allığı yanaklarınıza ve elmacık kemiklerinize sürün. Allığın içinde beyaz ve gold ışıltılar olmamasına dikkat edin! Yoksa Uzay Yolu’ndan gelmiş gibi görünebilirsiniz!

Make Up For Ever HD Blush Fawn ve Peach Beige, ten rengine en yakın doğallıkta krem allıklardır. Yüzünüze hoş bir gölge ve tazelik verirler.

Farklı dokularda ışıltı kullanmayın!
Farklı dokularda ışıltıları aynı anda yüzünüze kullanmayın. Bu, hiç hoş görünmez. Sim, pırıltı, saten ya da metalik... Tek bir doku seçin ve onu kullanın. Fakat ince parlak bir dokuyu birçok yerde kullanabilirsiniz. Örneğin, Nars Multiple Orgasm ile gözlerinizi, yanaklarınızı ve dudaklarınızı boyayabilirsiniz. Ama bunu kullanırken bir de yüzünüze aydınlatıcı sürmeyin mesela! Ya da simli bir far...

YETİŞKİNLER İÇİN IŞILTI MAKYAJ NASIL YAPILIR? TIKLAYIN!

TREND ALARMI: IŞILTILI GÖZ MAKYAJINDA YAPILMASI VE YAPILMAMASI GEREKENLER!
Şu An Gezilen Ürünler
Vl Bar
Newsletter