MT Up
Makyaj Trendi
Giriş Yap
veya Üye Ol

Sepetim

0
Sepet
En Çok Satanlar
Vl Bar

YENİ TREND: STROBING MAKYAJ!

Sizin de dikkatinizi çekmiştir, son zamanlarda sosyal medyada ‘strobing’ diye bir makyaj akımı aldı başını gidiyor. Peki, nedir bu strobing? Nasıl yapmalıyız?

11 Ağustos 2015 Salı

Strobing aslında ‘Wet Look’ dediğimiz ıslak görünümlü makyajın daha güçlü ama daha doğal hali. Şöyle ki; strobing yüzümüzde ışığın doğal olarak vurduğu alanları aydınlatıcı yardımı ile güçlendirerek daha natürel, daha nemli ve daha aydınlık bir cilt görünümü elde etmek için kullanılan tekniğin adı. 

Doğallığı da, bu makyajda bronzer ile yapılan kontür işleminin olmamasından kaynaklanıyor. Makyajın özelliği bu. Yani kontür uygulamasında yüzü gölgeler yardımıyla şekillendirirken strobing’de bu işlemi aydınlatıcı kullanarak ışıkla yapıyorsunuz. 

Strobing aslında kuru, normal ve karma ciltlere göre ama makyaja başlarken Make Up For Ever Step1 Skin Equalizer Shine Control Primer kullanırlarsa, yağlı ciltlilerde bu tekniği uygulayabilirler. Çünkü matlaştırıcı baz sayesinde ciltleri kısa süre sonra istemsiz şekilde parlamamış olacak. Baz kullanmadan strobing tekniğini uygularlarsa yüzleri yağlıymış gibi çok parlayabilir ve bu da hoş bir görüntü yaratmaz. Make Up For Ever ürünleri ile strobing makyaj nasıl yapılır?
1. Makyaja başlamadan önce cilt tipinize uygun bir makyaj bazı kullanın. Step1 Skin Equalizer Hydrating Primer (nemlendirici) ya da Smoothing Primer (gözenek düzeltici) ideal olabilir. Cildiniz çok yağlı ise kesinlikle Shine Control Primer’ı tercih etmelisiniz. Bu bazlar sayesinde makyajınızın kalıcılığı da 3 kat artacaktır. 

2. HD Foundation ile cildinizin rengini eşitleyin. Bu doğal bir pürüzsüzlük verecektir yüzünüze. Saten bitişli bir fondöten isterseniz de Face&Body Foundation’ı kullanabilirsiniz.

3. Göz altlarınıza kapatıcı olarak Lift Concealer’ı uygulayın. V şeklinde uygularsanız daha doğal bir görünüm elde edersiniz. Fondöteninizle kapatıcınız bir bütün içinde olur. 

4. Fondöteni sabitlemek için HD Loose Powder transparan pudra ile çok hafifçe makyajınızın üzerinden geçin. Bunun için Powder Brush #130’u kullanabilirsiniz. Toz yapılı pudralar için mükemmel bir uygulama sağlar.5. Compact Shine On, bütün cilt tiplerinde doğal bir görünüm ve hafif satenimsi bir pırıltı oluşturur. Cildi eşsiz şekilde aydınlatır. Bu ürünü kaş üstü, kaş kemiği, göz pınarları, elmacık kemiklerinin üzeri, burun kemiği üzeri, çene üzeri ve dudak üstündeki noktaya uygulayabilirsiniz. Buralara uygulama yaparken bir fırça (Highlighter Brush #140 Small) kullanabilir ve parmaklarınız yardımı ile uygulama yapabilirsiniz. Aydınlatıcınızın pigment, krem, likit, stik ya da kompakt formda olması tamamen sizin seçiminize kalmış. Hangisini rahat kullanıyorsanız onu tercih edin.

Işığın altında cildinize baktığınızda bu noktaların doğal olarak da aydınlık olduğunu görebilirsiniz. Yüzünüzün neresini aydınlatacağınızı bilemediğinizde de, ışığın altına geçip cildinize bakabilirsiniz.

Strobing makyaj bu kadar işte! Bu ten makyajınızı hafif bir göz makyajı ile tamamlamanız daha iyi olur çünkü cildiniz ışıl ışıl parlıyor olacak. Ve bu makyajın asıl odak noktası da ten zaten, unutmayın...

Gözlerinize Ink Liner ile ince bir çizgi çekip, Smoky Stretch ile kirpiklerinize hacim ve uzunluk verebilirsiniz. Allık şart değil ama illa uygulamak isterseniz HD Blush Peach Beige gibi doğal bir renk uygun olur. Ruj olarak da Rouge Artist Intense 22 Satin Nude kullanabilirsiniz. 

Bu makyajı biz çok sevdik! Yaz için en ideal görünümlerden biri! Hafif ve parlak, doğal ve canlı bir makyaj! 

YENİ TREND: STROBING MAKYAJ!
Şu An Gezilen Ürünler
Vl Bar
ALIŞVERİŞLERİNİZE CİLT BAKIM VEYA MAKYAJ SETİ HEDİYENİZ
Kampanya Aç