MT Up
Makyaj Trendi
Giriş Yap
veya Üye Ol

Sepetim

0
Sepet
TARİHÇE
Shiseido 1872 yılında Tokyo Ginza’da, Arinobu Fukuhara tarafından Japonya’nın ilk özel batılı tarzdaki eczanesi olarak kuruldu.
O günden bu yana temel felsefesi, Batının bilimi ve teknolojisi ile Doğunun estetiği ve duyarlılığının birleşimi oldu. Açıldığı o ilk günden beri her gün, Shiseido daha önceden hiç yapılmamış şeyleri gerçekleştirmek için hep yeni yollar aradı – insanların daha güzel gözükmesi, daha iyi hissetmesi ve daha iyi hayatlar yaşaması için yeni yollar. 

Sonuç olarak, Shiseido bir inovasyon kültürü geliştirerek pek fazla insanın bilmediği bir “ilkler” mirası oluşturdu.

1897 yılında Eudermine’in lansmanıyla kozmetik sektörüne girdi. Çoğu kozmetik lif kabağı gibi doğal malzemelerle yapılmış iken, Eudermine batı ilaç teorisinden türetilen yüksek etkinliğe sahip bir bilimsel formüle dayanmaktadır. 

Shiseido 1921 yılında “Beş Yönetim” ilkelerini oluşturdu. Bu ilkeler Shiseido faaliyetlerinin temelinde yatan felsefeyi korumaya devam etmektedir.

Kalite: Mümkün olan en yüksek kalite standartları için Shiseido sürekli arayış faaliyetlerini destekliyor.
Bir arada yaşama ve refah: Shiseido, Shiseido ile ilişkili tüm şirketler ve bireyler ile faydalarını paylaşmak istiyor .
Tüketicilere saygı: Shiseido tüketici odaklıdır.
Kurumsal kararlılık: Shiseido uzun vadeli hedefleri ile sağlam bir altyapı üzerine inşa edilmelidir .
Samimiyet: Shiseido ticari işlemleri, saygıyla, dürüstlükle ve sadakatle yürütülmelidir.

Shiseido,  Clé de Peau Beauté, Jean Paul Gaultier parfümleri, Issey Miyake parfümleri, Narciso Rodriguez parfümleri , Déclore, Carita , Nars gibi birçok uluslararası kozmetik markalarının sahibidir. İştirakleri de dahil olmak üzere Shiseido Grubu dünya çapında yaklaşık 25.200 kişiyi istihdam etmektedir. Shiseido’nun Haziran 2004 itibariyle yurtdışında 11 fabrikası vardır. Shiseido, 24’ü Avrupa'da olmak üzere dünyada 60 ülkede bulunmaktadır. Dünyanın en büyük 4. kozmetik şirketidir.
SHISEIDO Tarihçe
SHISEIDO Vizyon
VİZYON
Japon idealine göre gerçek güzellik, ruh ve formun ahenkle harmanlanması, iç benliğin dışa yansımasıdır.
Shiseido isminin kaynağı da bu Japon felsefesine dayanır. Japonca karakterler “hayatı besleyen ve yeni değerler ortaya getiren dünya erdemlerine övgü” yü ifade eder. Sözler, Doğu estetiğinin duyarlılığını ve Batı biliminin pratiğini birleştiren öncü bir yansımadır.  

Gelenek, teknoloji ile bütünleşti. Oryantal tutkular batıya ait yetenek ile dile geldi.

Yüzyıllar boyu süren kozmetik deneyiminin verdiği tecrübe ile Shiseido, benzersiz uzmanlıkta ve üstün teknolojide ürünler geliştirmeye devam ediyor. Cilt bakımı, makyaj ve parfüm alanında her geçen gün kendini yeniliyor ve ürün gamına eşsiz nitelikler katıyor. Shiseido, her zaman en iyisini sunmaya çalışan çağdaş bir şirket olarak güzellik alanında sürekli kendiyle yarışarak, kendini aşıyor, geliştiriyor ve yeniliyor. 

Cilt bakım ürünleri için kokuların vücut ve zihin üzerindeki etkilerini araştıran Shiseido, bilimsel verileri değerlendiriyor. Her cilt tipi için ayrı ihtiyaçlar belirleyen marka, güzel bir cilt için kişisel potansiyelin farkına varılmasını amaçlıyor. Kıyaslanamayacak şekilde hafif dokular aynı anda dokunma, görme ve koklama duyularına hitap ediyor. 

Her bir ürün, sağlık ve güzelliğe duyulan bağlılıkla, saflığa ve mutlak memnuniyete adanmıştır. Açıldığı o ilk günden beri her gün, Shiseido daha önceden hiç yapılmamış şeyleri gerçekleştirmek için hep yeni yollar aradı – insanların daha güzel gözükmesi, daha iyi hissetmesi ve daha iyi hayatlar yaşaması için yeni yollar. Sonuç olarak, Shiseido bir inovasyon kültürü geliştirerek pek fazla insanın bilmediği bir “ilkler” mirası oluşturdu.
ARINOBU FUKUHARA
Shiseido’nun kurucusu Arinobu Fukuhara, Doğulu, şifalı otlarla ilgilenen geleneksel bir tıp doktorunun oğlu olarak 1848 yılında Tokyo medeniyeti ve kültüründen çok uzaklardaki Awa’da doğdu. Arinobu, Batılı tıp eğitimi alarak, eczacı olarak mezun oldu


Fukuhara, 1872 yılında Shiseido’yu kurdu. O tarihe kadar Japon hastalara Asyalı bitkisel tedavilerden başka hiç bir alternatif sunulmamıştı. Fukuhara sayesinde Shiseido, farmasötikle başlangıç yapan ilk kozmetik şirket oldu. Şirket, kurulduğu ilk günden itibaren, müşterilerinin gerçek sorunlarını en etkili şekilde çözerek daha iyi hissetmelerini sağlayacak ürünler yaratmaya başladı.

1872 – Shiseido, Tokyo Ginza’da, Arinobu Fukuhara tarafından Japonya’nın ilk özel batılı tarzdaki eczanesi olarak kuruldu.
1888 – “Fukuhara Diş Macunu” – Japonya’nın  ilk diş macununu üretti.
1897 – Eudermine’in lansmanıyla kozmetik sektörüne girdi.
1915 – Camellia, markanın şirket logosu olarak tescillendi.
1917 – Japonya’nın 7 farklı tondaki ilk yüz pudrası “Rainbow Face Powder” piyasaya sürüldü.
1923 – Japonya’nın ilk mağazalar zinciri kuruldu. Japonya’daki bu inovatif iş modeli, Shiseido için çok büyük bir atılım oldu.
1934 – Bugünün “Güzellik Danışmanları” ilk kez ortaya çıktı. Satış danışmanından daha çok müşterilere Shiseido ürünlerinin kalitesini ve farkını anlatan güzellik elçileri. 2004 yılından beri, her 4 yılda bir dünya çapındaki Shiseido güzellik danışmanlarının katıldığı “Shiseido Global Beauty Consultant Contest” yarışması düzenleniyor.
1937 – Düzenli Shiseido kullanıcıları için "Shiseido güzellik sırları paylaşmak ve modern kadının çekiciliğini artırmak” amaçlı CAMELLIA CLUB kuruldu.
Aynı sene, Japonya’dan ve tün dünyadan  moda, güzellik ve yaşam  tarzı haberleriyle dolu HANATSUBAKI dergisi yayın hayatına başladı.
1939 – Tokyo’daki Shiseido Araştırma Merkezi kuruldu.
2007 – Dick Page,  Shiseido The Makeup’in Artistik Direktörü oldu.
2012 – “World’s Most Ethical Companies” ödülüne layık görüldü.

Shiseido Anti-Spot Serum ve Anti-Dark Circles Eye Cream lansmanı Shiseido’nun 140. yıldönümü

SHISEIDO Tarihçe
Newsletter