MT Up
Makyaj Trendi
Giriş Yap
veya Üye Ol

Sepetim

0
Sepet
En Çok Satanlar
Vl Bar

GÜZELLİK BENİM İÇİN DOĞALLIK DEMEK!

Ünlü model Özge Ulusoy hakkında ne söylenebilir ki? Güzel, güzel ve hep güzel! Ulusoy’un makyaj sırları Makyajtrendi.com’da!

13 Haziran 2016 Pazartesi

Pürüzsüz ve gergin cildi, her daim bakımlı ve hoş görüntüsüyle en sade haliyle bile çok çarpıcı! Bunun sırrı ne? Özge Ulusoy ile makyaj ve güzellik üzerine özel bir sohbet gerçekleştirdik.

Güzellik felsefeniz nedir?
Yıllar içerisinde epey sadeleştim. İlk zamanlarda makyajda epey abartılıydım. Ama anladım ki, doğal olmak güzellikteki en önemli şey.
 

Günlük hayatta makyaj size ne ifade ediyor?
Günlük hayatta hiç işim yoksa ve sokağa çıkacaksam sadece kapatıcı ve dudak parlatıcısı sürerim. Onun dışında hiçbir şey sürmem.

Makyaj çantanızın olmazsa olmazı neler?
Benim vazgeçilmezlerim kapatıcı, dudak nemlendiricisi ve şeftali-pembe tonlarında allıktır. Bunlar makyaj çantamdan eksik olmaz.

Favori renkleriniz neler?
Rujda dudak rengini ok severim. Allıkta şeftali-pembe tonları ve maskarada da koyu siyah tercih ederim. 

Kendinize has makyaj sırlarınız var mı?
Kaşlarımı az boyuyorum sadece boşlukları doldururum. Zaten kalın kaşlarım var, o yüzden onları özellikle koyultup vurgulamam bir de. Ayrıca gözümün altına, tam kirpik hizasına mutlaka renk uygularım ki göz altım torbalı görünmesin. Kozmetik alırken neye dikkat ediyorsunuz?
Cildime bakım da yapan iyi içerikli ürünler kullanırım. Çok sorup soruştururum, araştırırım. Özellikle fondötende en iyi markanın en hafif ürününü mümkünse bakım yapanını tercih ederim. Fondöten çok önemli...

Son zamanlardaki favori ürününüz nedir?
Nars’ın yeni ruj serisine ba-yıl-dım! Audacious’ların hepsi mükemmel. Ben nude bir renk olan Raquel’i günlük hayatımda bolca kullanıyorum şu aralar... Bir de Nars’ın Radiant Creamy Concealer’ı yani kapatıcısı favorim. İpek gibi bir his veriyor cildime sürünce...Zaman içinde nasıl bir güzellik serüveniniz oldu?
İlk zamanlar abartıdan hoşlanıyordum, göz makyajında koyu renkler tercih ediyordum ama yavaş yavaş doğallığa döndüm. Gölgeleme teknikleri ile yüzümün hoşuna giden yerlerini öne çıkarmayı, gitmeyenleri ise geri planda tutmayı öğrendim. 

Geçmişte yaptığınız güzellik hatası var mı?
Kaşlarımı çok inceltip, çatık kaş yapmıştım. Büyük hata! Bir de kapatıcımı çok açık renk kullanıyormuşum, göz altım bembeyaz görünüyormuş. 

Cildinizi çok yorgun hissettiğinizde canlandırmak için ne yapıyorsunuz?
Canlandırıcı maskeler var, değiştire değiştire onları kullanıyorum. Haftada 1 peeling yaparım mutlaka ve cildimi doğru ürnlerle temizlemeye özen gösteririm. Makyajı yapmak kadar onu ciltten temizlemek de çok önemli. 
GÜZELLİK BENİM İÇİN DOĞALLIK DEMEK!
Şu An Gezilen Ürünler
Vl Bar
Newsletter