MT Up
Makyaj Trendi
Giriş Yap
veya Üye Ol

Sepetim

0
Sepet
En Çok Satanlar
Vl Bar

EYELINER EN KOLAY NASIL ÇEKİLİR?

Eyeliner’ın -tartışmasız ki- makyajda rolü büyük. Bunu anlamak için biri eyeliner’lı, diğeri eyeliner’sız 2 makyaja bakmak yeterli. Çünkü eyeliner’ı sürüş şekliniz ifadeyi belirliyor, görünüme çarpıcı bir etki katıyor. Eyeliner, tamamen nasıl görünmek istediğinizle doğrudan ilişkili... Dramatik, seksi, nostaljik? Hangi kadın olmak istiyorsanız, eyeliner sizi “o” kadın yapıyor. 

Eyeliner sürmek sanıldığı kadar zor değil fakat biraz tecrübe gerekiyor. Birkaç denemeden sonra hatasız eyeliner çekmek mümkün. İster krem formda, ister göz kalemi isterse likit olsun; eyeliner çekerken zorlanıyor ve düzgün yapamadığınızı düşünüyorsanız, biraz tüyoya, birkaç denemeye ve iyi bir eyeliner fırçasına ihtiyacınız var demektir. 

Kusursuz eyeliner çekmenin en pratik yöntemi

Gözün bitiş noktasından yani tersten başlayarak göz pınarlarına doğru çizgiyi incelterek uygulama yapın. Sonra bir eyeliner fırçası ile çizginin üzerinden geçerek hem hatlarını düzeltin, hem de görünümü yumuşatın. 

Çizginin bitiş noktasından fırça ile çizgiyi yukarı çekerek kuyruğu yukarı doğru uzatabilirsiniz. Bu, gözlere kalkık bir etki de verecektir. Ayrıca fırça ile eyeliner’ın üzerinden geçtiğiniz için ürün iyice dağılmış ve sabitlenmiş olacağından gün içinde bozulmayacaktır. 

Eyeliner’ların hepsi ile yapabilirsiniz

Bu anlattığımız yöntem tüm eyeliner çeşitleri için geçerlidir, hepsinde bu yöntemi uygulayabilirsiniz. 

- Göz kalemi, daha kalın hatlı bir uygulama sağlar. Dağıtıp, buğulu bir görünüm yaratmaya elverişlidir. 

- Likit eyeliner, ince çizgi çekmek için idealdir. 

- Krem eyeliner ise yumuşak ve güzel bir hat çekmeye imkan verir. Kontrolü de çok kolaydır.

Eyeliner çekmenin birkaç yolu var elbette ve herkes kendine göre en kolay yöntemi seçiyor. Bu anlattığımız yol, en popüler olan eyeliner sürme yöntemidir.Kalem eyeliner ile bir de şu yöntemi deneyebilirsiniz:
Kalem eyeliner ile tek bir düz çizgi çekmeye çalışmak yerine üst kirpik dibine minik dokunuşlarla ufak çizgiler yapın.

Göz ortasından başlayıp göz dış kenarına devam edin, daha sonrasında ise göz iç kısmından göz ortasına ulaşıp hattı tamamlayın. 
İnce eyeliner nasıl çekilir?

İnce eyeliner çekmek için mümkün olduğunca kirpik dibine yakın çizgi çekin. Likit eyeliner ile ince çizgileri en güzel şekilde çekebilirsiniz. 

Unutmayın, ince çizgileri her zaman kalınlaştırabilirsiniz ama kalından inceye dönmek için makyajı baştan yapmanız gerekebilir! İşe her zaman ince eyeliner çekerek başlayın.

Hangi eyeliner fırçası?

Kusursuz eyeliner çekmek için gerçekten iyi bir eyeliner fırçasına ihtiyacınız vardır. Kesik uçlu düz ya da kesik uçlu eğimli fırçalar bu iş için idealdir. Bu fırçalar eşit, düzgün ve kolay bir uygulama sağlarlar. Nars Angled Eyeliner Brush #47 ve Sigma E05 Eyeliner Brush fırçaları ile eyeliner'ınızı kolay ve mükemmel uygulayabilirsiniz.

Eyeliner fırçalarımızın tamamını görmek ve detaylı bilgi sahibi olmak için TIKLAYIN. Yönlendirildiğiniz sayfada kendiniz için en ideal eyeliner fırçasını bulabilirsiniz.

İLGİLİ HABERLER

EYELINER MARKALARI

EN İYİ EYELINER FIRÇALARI

EYELINER MODELLERİ

İNCE EYELINER NASIL ÇEKİLİR?Şu An Gezilen Ürünler
Vl Bar
Kampanya Kapat
Kampanya Aç
Kampanya Kapat
Kampanya Aç