​​
Makyaj Trendi
Sipariş TakipGüzellik HattıYardım
Giriş Yap
veya Üye Ol

Sepetim

0

MAKE UP FOR EVER KAMUFLAJ PALETİ KULLANMA REHBERİ

Her zaman mükemmel görünmek istesek de maalesef cildimiz stres, uykusuzluk, güneş gibi faktörlere bağlı olarak zaman zaman değişkenlik gösterdiğinden bazen sevimsiz lekeler, koyu halkalar ve kızarıklıklarla karşılaşabiliyoruz. Elbette bu sorunları hemen ortadan kaldırmak tek isteğimiz! Belki bu sorunları hemen ortadan kaldıramayız ama çok iyi gizleyebiliriz. 

İşte, bu yazıda Make Up For Ever Camouflage Palette 5 ile cildinizdeki kusurları ustaca nasıl silip süpüreceğinizi anlattık.

Make Up For Ever 5 Camouflage Cream Palette, yüzdeki ve göz çevresindeki her türlü koyuluğu, lekeyi, pürüzü kapatmaya yarayan, kremsi dokuda 5’li renk düzeltici ve kapatıcı palettir. Cilt kusurlarını mükemmel şekilde kapatır, görünmez kılar.


Her cilt tipine uygun renkten oluşan 5 palet çeşidi vardır. Bu paletlerden biri, profesyonel düzeltici 5 ana renk tonu içerir. Bu 5 ton, kusurları, renk farklılıklarını nötrlemeye yarar. Diğer 4 palet ise ise cilt tonlarına göre farklı nötr kapatıcılar içerir. Bunları göz altına ve yüze kapatıcı olarak uygulayabilirsiniz.

Palette No.1: Pembe alt tonlu çok açık tenli kişilere uygundur. 
Palette No. 2: Sarı alt tonlu çok açık tenli kişilere uygundur. 
Palette No. 3: Açık tenli kişilere uygundur.
Palette No.4: Koyu/bronz ciltler için düzeltici ve kapatıcı tonlar içerir.
Palette No. 5: Profesyonel düzeltici 5 ana renk tonu içerir.

Paletteki natürel (doğal/nötr) renk tonları özellikle halkaları, şişmiş gözaltlarını, sivilce gibi pürüzleri ve izleri gizleme konusunda etkilidir. Düzeltici renk tonları ise aşırı pigmentasyonlu alanları gizler. 


Bu paletteki renk düzeltici tonlar nasıl kullanılır?
Bu paletteki düzeltici renk tonları aşırı koyu halkaları/morlukları nötrlemeye yarar. Düzeltici rengin üzerine uygulanan natürel (doğal/nötr) renkli kapatıcı ise tüm sorunu gizlemiş olur. 

Paletteki düzeltici renk tonları şu işe yarar:
Sarı: Koyu renkteki halkaları ve lekeleri kapatır. Özellikle koyu tenli kişilerde ve sarımtrak benizliler için idealdir. 
Yeşil: Kızarıklıkları gizler.
Lila: Açık kahverengi ve sarımtırak lekeleri gizler. 
Pembe: Gri ve koyu renkli cilt lekelerinin renk tonunu hafifletir. 
Şeftali/turuncu: Göz altlarındaki mavimtırak/mor halkaları gizler ve koyu tendeki cilt lekelerinin tonunu hafifletir.
Nötr (doğal/natürel) tonlar: Düzeltici renk tonları uygulandıktan sonra kapatıcı olarak uygulanır. Ya da tek başına kapatıcı olarak göz çevresinde ve yüzde kullanılabilir.

RENK TEORİSİNİ YÜZÜMÜZE NASIL UYGULARIZ?Göz altı morluğunu/koyu halkayı nasıl kapatırsınız?
Göz altı morluğunuzun üzerine doğrudan kapatıcı uygularsanız, morluk kapanmadığı gibi griye de dönebilir. Bunun sebebi kapatıcının bej renginin ince ve açık kalmasıdır. Morluk gibi baskın renklerin üzerine düzeltici tonlar uygulanması gerekir. Paletteki turuncu rengi, morluğun üzerine fırçayla incecik uygulayın. Make Up For Ever Concealer Brush #176’yı kullanabilirsiniz. Turuncu kapatıcıyı uygulayın ve kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra bej/krem renkli kapatıcıyı turuncunun üzerine tampon hareketlerle uygulayın.

Şimdi sıra kapatıcıyı sabitlemeye geldi. Make Up For Ever HD Powder transparan pudrayı Make Up For Ever Blending Blush Brush #148 ile göz çevrenize çok yumuşak hareketlerle uygulayın ve kapatıcıyı cilde sabitleyin. 
Yüzdeki lekeler ve izleri nasıl kapatırsınız?
Cildinizdeki yara izleri, lekeler ve kızarıklıklar için kapatıcı paleti yine kullanabilirsiniz. Küçük uçlu bir kapatıcı fırçası ile -Make Up For Ever Concealer Brush Small #174- lekenin rengine göre seçtiğiniz düzeltici tonu fırçanın ucuyla kapatmak istediğiniz yere sürün ve hafif tampon hareketlerle yedirin. Bunun üzerine fondöteninizi ve gerekirse nötr (doğal) renkli günlük kapatıcınızı uygulayarak lekeden tamamen kurtulabilirsiniz.

Son dokunuş olarak transparan pudra ile yüzünüzdeki makyajı sabitlemeyi unutmayın. Bunun için Make Up For Ever HD Pressed Powder ’ı kullanabilirsiniz.

YÜZÜNÜZDEKİ LEKELERİ VE GÖZ ALTI MORLUKLARINI USTACA KAPATMANIN TEKNİKLERİ NELERDİR?