​​
Makyaj Trendi
Sipariş TakipGüzellik HattıYardım
Giriş Yap
veya Üye Ol

Sepetim

0

MAKE UP FOR EVER MAKYAJ BAZLARINI HEM GÖZ ALTINA HEM DE YÜZE KULLANABİLİRSİNİZ!

Make Up For Ever’in spesifik ihtiyaçlara yönelik tam 10 çeşitten oluşan makyaj bazı serisi Step1 Skin Equalizer’ların göz altına da uygulanabileceğini biliyor musunuz?

Makyaj bazı kullanmalı mıyım? Makyaj bazı neden gerekli? gibi sorular aklınızdan geçiyor olabilir. Sorularınıza hemen yanıt verelim: Makyaj bazları cildi pürüzsüzleştirerek fondötenin örtücülüğüne katkıda bulunurlar. Fondötenin kalıcılığını arttırırlar, makyajı sabitlerler. Böylelikle akne, siyah nokta, sivilce ve leke gibi sorunların daha iyi gizlenmesine yardımcı olurlar. Makyaj artistlerine göre bu bazlar; üzerine uygulanacak ürünlerin cilde rahatça dağıtılmasını sağlayacağı için daha homojen bir sonuç elde edilmesine yardımcı olurlar. Göz altınızdaki koyu halkalar için!
Make Up For Ever Step1 Skin Equalizer Primer serisindeki bazlar ise spesifik cilt sorunlarına hitap eden tam 10 çeşitten oluşuyor. Bu bazlar cildi pürüzsüzleştirmekle kalmıyor, fondötenin kalıcılığını da 3 kat arttırıyor. Üstelik 5 tanesi göz altına da kullanılabiliyor!

Eğer çok koyu göz altlarınız varsa ve kapatıcınız bu halkaları kapatmaya yetmiyorsa, renk düzeltici makyaj bazlarından kendinize uygun olanı göz altınıza sürüp, rengi nötrleyip, üzerine günlük kapatıcınızı sürebilirsiniz. Böylece koyu halkadan eser kalmamış, aydınlık bir göz çevresine sahip olmuş olacaksınız!

Koyu halkalar için hangi makyaj bazlarını kullanmalısınız?
Çok koyu halkalarınız varsa, bunları tamamen yok edip silmek için kapatıcıdan önce renk düzeltici bazlardan kullanmalısınız. Make Up For Ever Step1 Primer serisindeki bazları hem yüzde hem göz çevresinde kapatıcıdan önce uygulayabilirsiniz. 

Göz çevresindeki sorunun rengine göre uygun bazı seçmelisiniz. Bazı uyguladıktan sonra ise UHD Concealer’ı veya kullandığınız başka bir kapatıcıyı sürerseniz, göz çevreniz hiç olmadığı kadar dinlenmiş, taze ve aydınlık gözükür. 

Ayrıca mimik çizgilerinden rahatsız oluyor ve kapatıcınızın bu çizgilere dolmasını istemiyorsanız, bunun için de bir baz var!Pembe koyu halkalar için: Make Up For Ever Step1 Yellow Primer 
Grimsi yeşil koyu halkalar için: Make Up For Ever Step1 Pink Primer
Mavi koyu halkaları gizlemek için: Make Up For Ever Step1 Peach Primer
Kahverengi koyu halkaları gizlemek için: Make Up For Ever Step1 Caramel Primer
İnce çizgileri düzeltmek için: Make Up For Ever Step1 Smoothing Primer

Nasıl kullanmalısınız?

1) Sorununuza uygun bazı seçtikten sonra koyu halka üzerine ince bir kat olarak bazı parmak uçlarınızla tamponlayarak uygulayın.

2) UHD kapatıcının uç kısmını kullanarak koyu halkaların üzerine noktalar yapın. Make Up For Ever #172 no’lu fırçayla noktaları yayın.

3) Son olarak, Make Up For Ever #176 no’lu fırçayla Make Up For Ever HD Loose Powder veya Nars Light Reflecting Pressed Powder kullanarak kapatıcıyı sabitleyin.

İşte, tam anlamıyla kusursuz göz altlarına giden yolun tarifi bu şekilde!