MT Up
Makyaj Trendi
Giriş Yap
veya Üye Ol

Sepetim

0
Sepet
En Çok Satanlar
Vl Bar

MAKYAJ BAZI NEDİR? EN İYİ MAKYAJ BAZLARI NELERDİR?

Nars makyaj bazlarıMakyaj bazı kullanmalı mıyım? Makyaj bazı neden gerekli? Gibi sorular aklınızdan geçiyor olabilir. Sorularınıza hemen yanıt verelim: Makyaj bazları cildi pürüzsüzleştirerek fondötenin örtücülüğüne katkıda bulunurlar. Fondötenin kalıcılığını arttırırlar, makyajı sabitlerler. Böylelikle akne, siyah nokta, sivilce ve leke gibi sorunların daha iyi gizlenmesine yardımcı olurlar. Makyaj artistlerine göre bu bazlar; üzerine uygulanacak ürünlerin cilde rahatça dağıtılmasını sağlayacağı için daha homojen bir sonuç elde edilmesine yardımcı olurlar. Makyaj ürünlerinin kalıcılığı ve performansını artar.. 

Makyaj bazı nedir, çeşitleri var mıdır ve nerelerde kullanılır?

Makyaj bazları yani primer’lar, ten makyajı yapmadan önce sürülen ve makyajınızı sabitlemek amacı ile kullanılan ürünlerdir. 

Makyaj bazı uygulaması

Bazlar profesyonel görünümlü bir makyaj için neden vazgeçilmezdir?
 

Çünkü; makyajın kalıcı olmasını sağlar, ciltteki kusurları kapatır, cilde kadifemsi bir görüntü kazandırır, ciltteki ton farklılıklarını kapatır ve eşitsizlikleri giderir, gözenekleri küçük gösterir. 


Makyaj bazı nasıl uygulanmalı?

Makyaj bazını temiz cildinize uygulamalısınız. Seçtiğiniz baz cilt tipinize uygun olmalı. Örneğin çok kuru bir cildiniz varsa, besleyici ve nemlendirici özellikte olmalı. Eğer kızarıklık sorunu yaşıyorsanız, kızarıklık giderici, yağlı cildiniz varsa, matlaştırıcı baz uygulamalısınız. 
Makyaj bazını yüzünüze dairesel hareketlerle sürebilirsiniz. İster fırça yardımı ile ister süngerle ya da parmak uçlarınızla sürebilirsiniz. Göz altları çok ince bir tabakaya sahip olduğundan ürünü göz altına kullanmaktan kaçının. Makyaj bazı ne kadar ince sürülürse o kadar iyi olacaktır. Makyaj bazınızı sürdükten sonra makyaja geçmeden 3-4 dakika kadar bazınızın kurumasını beklemelisiniz.

Makyaj bazı nasıl uygulanır
En iyi makyaj bazları nelerdir?

Güzellik editörlerinin ve kullanıcıların en memnun olduğu makyaj bazlarını merak ediyor musunuz? İşte, o en sevilen bazlar...

Çizgi düzeltici/ Nars Instant Line&Pore Perfector, ince çizgi ve gözenekleri doldururak cildi makyaj için hazırlıyor. Cildi düzgünleştirerek pürüzsüz bir zemin yaratıyor. Resmen botoksa gerek kalmıyor!

Gözenekleri küçültüyor/ Shiseido Pore Smoothing Corrector, genişlemiş gözenekleri küçültüyor. Mat ve mükemmel şekilde eşit dokulu bir görünüm yaratıyor.

Matlaştırıcı/ Nars Pore&Shine Control Primer, ciltteki fazla yağı emer ve cildin mat görünmesini sağlar. Yağsızdır ve özellikle cildinde yağlanma, parlama şikayeti olanlar için en ideal makyaj bazıdır. 

Aydınlatıcı/ Nars Radiance Primer SPF35, donuk ve yorgun cildi anında canlandırır, cilde taze, incimsi bir parlaklık verir. Özellikle kuru, mat ve soluk ciltler için çok idealdir.

Pürüzsüzleştirici/ Nars Smooth Protect Primer SPF50, gözeneklerin ve ince çizgilerin görünümünü belirsizleştirir. Pürüzsüz bir cilt yaratır. Özellikle cildindeki pürüzlerden dokulardan ve ince çizgilerden şikayetçi olanlar için idealdir.

İLGİLİ HABERLER

MAKYAJ BAZI NEREYE NASIL VE NE İLE UYGULANMALI?
MAKYAJ BAZIM RENKLİ Mİ YOKSA RENKSİZ Mİ OLMALI?
Şu An Gezilen Ürünler
Vl Bar
Newsletter