​​
Makyaj Trendi
Sipariş TakipGüzellik HattıYardım
Giriş Yap
veya Üye Ol

Sepetim

0

MAKYAJ BAZI NEDİR? EN İYİ MAKYAJ BAZLARI NELERDİR?

Makyaj bazı kullanmalı mıyım? Makyaj bazı neden gerekli? Gibi sorular aklınızdan geçiyor olabilir. Sorularınıza hemen yanıt verelim: Makyaj bazları cildi pürüzsüzleştirerek fondötenin örtücülüğüne katkıda bulunurlar. Fondötenin kalıcılığını arttırırlar, makyajı sabitlerler. Böylelikle akne, siyah nokta, sivilce ve leke gibi sorunların daha iyi gizlenmesine yardımcı olurlar. Makyaj artistlerine göre bu bazlar; üzerine uygulanacak ürünlerin cilde rahatça dağıtılmasını sağlayacağı için daha homojen bir sonuç elde edilmesine yardımcı olurlar. Makyaj ürünlerinin kalıcılığı ve performansını artar.. 

Makyaj bazı nedir, çeşitleri var mıdır ve nerelerde kullanılır?
Makyaj bazları yani primer’lar, ten makyajı yapmadan önce sürülen ve makyajınızı sabitlemek amacı ile kullanılan ürünlerdir. Ten için olanın yanı sıra kirpikler için maskara bazı ve far için göz makyaj bazı çeşitleri de vardır. 

Kirpikler için baz- Maskara öncesi
Maskara sürmeden önce kirpiklere uygulanan baz, kirpikleri besler, kalınlaştırır ve maskaranın performansını artırır. Kirpikler böylece daha gür ve uzun görünür. Üstelik baz uygulanan kirpiklerden maskarayı temizlemek de kolaydır. 
Öneri: Make Up For Ever Fiber Lash Primer, kirpiklere verdiği üstün dolgunluk ve hacim ile en çok satan maskara bazıdır. Bu bazı kullanan bir daha maskarayı asla bazsız uygulayamıyor!

Far, eyeliner için baz – Göz makyajı bazı
Far için olan göz makyaj bazı da farı sabitler; farın akmasını, dağılmasını bulaşmasını engeller. Aynı zamanda göz kalemi ve eyeliner’ın da kalıcılığını arttırır. Kısaca, göz makyajının ömrünü farkedilir derecede uzatır. Make Up For Ever Eye Prime, Nars Smudge Proof Eyeshadow Base gibi... 
Make Up For Ever Eye Prime, uzun süre kalıcı bir göz makyajı için ideal baz ürünü. Göz makyajının gün boyu kalıcı olması için zemin hazırlar. Nars Smudge Proof Eyeshadow Base ise hafif yapılı, etkisi oldukça güçlü bir göz makyaj bazıdır. Farın gün boyu yeni uygulanmış gibi görünmesini sağlar. Bu iki göz makyaj bazı profesyonel makyaj artistlerinin çekimlerde kullandığı bazlardır. Performansları eşsizdir!

Bazlar profesyonel görünümlü bir makyaj için neden vazgeçilmezdir? 
Çünkü; makyajın kalıcı olmasını sağlar, ciltteki kusurları kapatır, cilde kadifemsi bir görüntü kazandırır, ciltteki ton farklılıklarını kapatır ve eşitsizlikleri giderir, gözenekleri küçük gösterir. 

Makyaj bazı nasıl uygulanmalı?
Makyaj bazını temiz cildinize uygulamalısınız. Seçtiğiniz baz cilt tipinize uygun olmalı. Örneğin çok kuru bir cildiniz varsa, besleyici ve nemlendirici özellikte olmalı. Eğer kızarıklık sorunu yaşıyorsanız, kızarıklık giderici, yağlı cildiniz varsa, matlaştırıcı baz uygulamalısınız. Bunun için Make Up For Ever Step1 Skin Equalizer Primer serisindeki 10 çeşitten birini ihtiyacınıza göre seçebilirsiniz.


Makyaj bazını yüzünüze dairesel hareketlerle sürebilirsiniz. İster fırça yardımı ile ister süngerle ya da parmak uçlarınızla sürebilirsiniz. Göz altları çok ince bir tabakaya sahip olduğundan ürünü göz altına kullanmaktan kaçının. Makyaj bazı ne kadar ince sürülürse o kadar iyi olacaktır. Makyaj bazınızı sürdükten sonra makyaja geçmeden 3-4 dakika kadar bazınızın kurumasını beklemelisiniz.

En iyi makyaj bazları nelerdir?

Güzellik editörlerinin ve kullanıcıların en memnun olduğu makyaj bazlarını merak ediyor musunuz? İşte, o en sevilen bazlar...

Nemlendirici baz/ Make Up For Ever Step1 Skin Equalizer Hydrating Primer yoğun nemlendirici özellik taşıyor. Yorgun, donuk ve nemsiz kalmış cildi anında canlandırıyor. Bu seriye ait olan bütün bazlarda olduğu gibi bu primer’lar fondötenin kalıcılığını 3 kar attırıyor!

Çizgi düzeltici/ Nars Instant Line&Pore Perfector, ince çizgi ve gözenekleri doldururak cildi makyaj için hazırlıyor. Cildi düzgünleştirerek pürüzsüz bir zemin yaratıyor. Resmen botoksa gerek kalmıyor!

Denge sağlıyor/ Nars Multi-Protect Primer Broad Spectrum SPF30, cildin ihtiyacı olan bölgelerde nem özelliğini arttırıyor ve yağ fazlası olan yerlerde ise fazla yağı emerek cildi makyaja hazırlıyor. 

Gözenekleri küçültüyor/ Shiseido Pore Smoothing Corrector, genişlemiş gözenekleri küçültüyor. Mat ve mükemmel şekilde eşit dokulu bir görünüm yaratıyor.