MT Up
Makyaj Trendi
Giriş Yap
veya Üye Ol

Sepetim

0
Sepet
En Çok Satanlar
Vl Bar

ÖZGE ULUSOY’UN NUDE MAKYAJ TUTKUSU!

Özge Ulusoy gündüz makyajında bir dudak parlatıcısı ve kapatıcının kendisine her zaman yeterli olduğunu, işi dışında ağır makyaj yapmayı sevmediğini söylüyor. O yüzden günlük hayatında en fazla nude tonlarla makyaj yapıyor. Nude tonlar derken, doğal ten rengine en yakın renklerden bahsediyoruz elbette.

Profesyonel makyaj artisti Fezi Altun, Özge Ulusoy’a doğal makyaj yapacağı zaman fondöten ve kapatıcı ile cildini kusursuz yaptığını, hafif gölgeli göz makyajı ile en çok Nars Audacious serisinden Raquel ruju sevdiğini ve bu yüzden kendisine doğal makyaj uyguladığında mutlaka bu ruju sürdüğünü söylüyor. 

Nars Audacious serisinden Raquel nasıl bir renk?
Raquel, çok hafif pembe tabanlı bej renkte bir ruj. Dudakları tamamen silmiyor ama dudaklara belli belirsiz bir renk vererek makyajı mükemmel şekilde tamamlıyor. Özellikle yoğun göz makyajlarında makyaj artistlerinin en favori ruju! Gece-gündüz rahatlıkla kullanılabilir. 

Fevzi Altun’dan ve Özge Ulusoy’dan tüyolar
“Nude makyajda renk kullanacaksanız bunu ruj ve allıkta tercih edin, bizim yaptığımız gibi. Zahmetsiz ve etkili bir makyaj stili yakalamış olursunuz.” –Profesyonel Makyaj Artisti Fevzi Altun.

Özge Ulusoy da bu konuda sürekli uyguladığı bir makyaj sırrını bizimle paylaştı: “Dudak kalemini ruj olarak kullanın ve üstüne rujunuzu sürün. Rujun kalıcılığı artar. Ben hep öyle yaparım.”

Hangi nude renk sana uygun? Nasıl keşfedersin?
Makyaj uzmanlarının bu konuda önerileri şöyle: Nude yani çıplak gibi görünen makyaj yapmak için öncelikle cilt mermer kadar kusursuz olmalı. Ten rengine en yakın tonlarda allık ve far kullanılmalı. Eğer göz makyajı yapılacaksa tabii. Yoksa tek başına maskara bile yeterli olabilir bazen.

Ruj seçimi ise dudak rengine en yakın ton olmalı. Burada amaç, yüzü solgun ve mat göstermek değil tersine makyajsızmış gibi makyajlı görünmek! Yani taze ve bakımlı görünüme doğal renklerle ulaşmak. Güzelliği en doğalından vurgulamak.

Şu An Gezilen Ürünler
Vl Bar
Kampanya Kapat
Kampanya Aç
Kampanya Kapat
Kampanya Aç