​​
Makyaj Trendi
Sipariş TakipGüzellik HattıYardım
Giriş Yap
veya Üye Ol

Sepetim

0

ULTRA HD STİK FONDÖTEN İLE HEM TEN MAKYAJI HEM KONTÜR!

HD serisinin son yıldızı: Ultra HD Stik Fondöten! HD serisinin önlenemez yükselişi geçtiğimiz günlerde piyasaya çıkan stik fondöten ile taçlandı!

Make Up For Ever Ultra HD Stick Foundation, televizyon ve film sektörünün en son HD teknolojisine göre formüle edilmiş ve 4K kameralar için tasarlanmıştır. Tıpkı likit fondötende olduğu gibi! Likittten farkı ise stik şeklinde yani kremsi bir formda olması. Peki, stik fondötenin kullanımı nasıl? Farkları neler?

Ultra HD stik fondötenin özellikleri neler?
Bu stik fondöten cildi ikinci bir ten gibi örter. İçeriğindeki hyalüronik kürelerle cildi nemlendirir. Tüm cilt tiplerine uygundur, kuru ciltliler dahil. Kremsi yapısıyla ciltte kadifemsi bir etki yaratır. Ama mat bir görünüm sunmaz. Cildinizdeki tüm kusurları farkedilmez bir doğallıkla mükemmel şekilde örter. Göz çevresinde kapatıcı olarak bile kullanılabilir!

Işık yayan formülü sayesinde oldukça natürel bir görünüm yaratırken, cildinizi kusursuz ve yumuşacık hissedersiniz. Stik yapısından dolayı rötuş için idealdir. Gün için istediğiniz zaman kullanabilirsiniz. Kolay uygulanır ve uzun süre kalıcılık sağlar. 

Stik yapısından dolayı kontür yapmak için de çok uygundur. Yüz hatlarınızı istediğiniz gibi şekillendirmenize olanak tanır. 

Make Up For Ever Ultra HD Stick Foundation’in tam 15 tonu vardır. Bunlar, HD fondöten ile karşılık gelen renklerdir. 


Duygu Özaslan, Make Up For Ever Stick Foundation ile ten makyajı ve kontürü nasıl yaptığını videoda detaylı olarak gösteriyor.UYGULAMA
Stik fondöteni doğrudan yüzünüze uyguladıktan sonra; 
Hafif kapatıcılık için Make Up For Ever Foundation Brush #108, orta kapatıcılık için Make Up For Ever Foundation Kabuki #110 no’lu fırçaları tercih edebilirsiniz. Ürünü bu fırçalarda cildinize güzelce yedirebilirsiniz. Yüksek kapatıcılık arzu ederseniz, HD Sponge ile ürünü cildinize yedirin. Üzerine de HD Powder ürününü kullanarak cildinize kadifemsi bir görünüm ve dayanıklılık kazandırabilirsiniz. 
Uzmanlar, fondötenden önce baz kullanmanın her zaman tercih edilmesi gerektiğini, bu şekilde cildin mükemmel bir zemin olacağından dolayı fondötenin de performansının ve kalıcılığının maksimum seviyeye ulaşacağını söylüyorlar. Make Up For Ever Smoothing Primer, stik fondötenden önce kullanılması ideal bazlardan biridir. Kontür için:
Yüz kontürü için normal cilt tonunuzla eş bir stik fondöten haricinde bir de koyu renge ihtiyacınız var. 15 renk içinden kontür için uygun renkler: Y505, R530 ve Y535’dir. Elmacık kemiklerinizin altına stik ile ince bir hat çizdikten sonra Make Up For Ever Double Ending #158 çift taraflı boyutlandırma fırçası ile koyu rengi etrafa fazla dağıtmadan, hafifçe –yukarı doğru hareketlerle-yayabilirsiniz. 

RENK SEÇİMİ
Bu seriden ilk defa kullanacaksanız ve renk seçimi konusunda yardıma ihtiyacınız var ise, uzman@makyajtrendi.com adresine makyajsız ve güzel ışıkta çekilmiş bir fotoğrafınızı önceden kullandığınız fondötenlerdeki renk seçiminiz ile birlikte gönderebilirsiniz. Uzmanlarımız cilt renginize ve önceki tercihlerinize göre analiz yaparak tavsiyelerde bulunacaktır. 

HD Fondöten ve Ultra HD Stick Foundation renk muadilleri aşağıdaki gibidir : 
ULTRA HD FOUND STICK 115=R230
ULTRA HD FOUND STICK 120=Y245
ULTRA HD FOUND STICK 125=Y315
ULTRA HD FOUND STICK 118=Y325
ULTRA HD FOUND STICK 127=Y335
ULTRA HD FOUND STICK 123=Y365
ULTRA HD FOUND STICK 155=R370
ULTRA HD FOUND STICK 153=Y405
ULTRA HD FOUND STICK 160=R410
ULTRA HD FOUND STICK 128=Y415
ULTRA HD FOUND STICK 173=Y445
ULTRA HD FOUND STICK 177=Y505
ULTRA HD FOUND STICK 180=R530
ULTRA HD FOUND STICK 178=Y535