Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • Favorilerim
 • Hesabım
 • Üye Girişi
 • Sepetim0
Shiseido Ultimune
ÜRÜNLER
 • {{p.Name}} {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{c.Name}}
  {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
40 YAŞ SONRASI CİLDİMİZİN İHTİYAÇLARI NELERDİR? HANGİ ÜRÜNLERİ KULLANMAK GEREKİR?
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
İlişkili Ürün
FUTURE SOLUTION LX INFINITE TREATMENT PRIMER SPF30
SHISEIDO
Cilt Bakımı Yapan Çift Etkili Makyaj Bazı
3.450,00 TL 2.932,50 TL
FUTURE SOLUTION LX LEGENDARY ENMEI ULTIMATE LUMINANCE SERUM
SHISEIDO
FSLX Premium Global Yaşlanma Karşıtı Serum
24.300,00 TL 20.655,00 TL
FUTURE SOLUTION LX LEGENDARY ENMEI ULTIMATE RENEWING CREAM
SHISEIDO
Yaşlanma Karşıtı Yüksek Performanslı Nemlendirici Krem
25.500,00 TL 21.675,00 TL
FUTURE SOLUTION LX TOTAL PROTECTIVE CREAM SPF20
SHISEIDO
Future Solution Lx Yaşlanmanın Tüm Etkilerine Karşı Çok Fonksiyonlu Lüks Gündüz Kremi SPF20
17.800,00 TL 15.130,00 TL
FUTURE SOLUTION LX TOTAL REGENERATING CREAM
SHISEIDO
Yaşlanma Karşıtı Yüksek Performanslı Gece Kremi
18.900,00 TL 16.065,00 TL

Cilt Bakım

40 YAŞ SONRASI CİLDİMİZİN İHTİYAÇLARI NELERDİR? HANGİ ÜRÜNLERİ KULLANMAK GEREKİR?

 • Haziran 27, 2020

40’lı yaşlarda cildimizde gözle görülen belirgin değişiklikler olmaya başlar. Ama bunlar canınızı sıkmasın! Çünkü cildimizin gençliği, güzelliği için savaşan çok etkili ürünlere sahibiz!

 

Bu yaşlarda ciltte belirgin değişiklikler başlar; kolajen üretimi giderek azalır, cilt mat ve solgun bir görünüm alır. Bunun nedeni, hücre değişiminin yavaşlamasıdır. Yaş 40’a gelip dayandığında cildin kolajen üretimi azalmaya başlar ama cildin üst katmanı hala güçlüdür fakat iç kısımda bulunan ve bu katmanı destekleyen esnek lifler zayıf düşmeye başlamıştır. Hücre değişimi yavaşladığı için cildin parlaklığı azalmaya başlar, yüzdeki çizgilerin sayısı artar...

 

40’lı yaşlarda cilt bakımı konusunda özenli davranmak, cildin değişen yapısına uygun daha uygun ürünler kullanmak, beslenme konusunda daha titiz olmak hayatın bu döneminde erken yaşlanma savaşmakta oldukça önemlidir. O halde 40 yaş üstü cilt bakım ürünleri keşfine hazır olun!

 

Olgun ciltlerin cilt bakımı nasıl olmalı?

40 yaş güzelliği için gündüz ve gece yoğun nemlendirme şart!

 

Nemlendirme bu yaştaki cilt bakım programının 1 numaralı amacı olmalıdır. Çünkü cildiniz zaten kırışıklık oluşumuna çok meyilli bir hale gelmiştir, onu bir de nemsiz bırakırsanız daha hızlı çizgilenir ve kırışır. Bu yüzden gündür ve gece yoğun nemlendirici kremler kullanmalısınız.

 

Gündüz için kullanabileceğiniz Shiseido Future Solution LX Total Protective Cream SPF20, cildin bariyerini güçlendiren özel bir teknoloji içeren çok fonksiyonlu gündüz kremidir. Uyanık olunan saatlerde aktif olarak cildi çeşitli çevresel streslere karşı koruyarak yaşlanmaya dayanıklı hale gelmesine yardımcı olur. Aynı zamanda cildi besler ve nemlendirir. 20SPF ile cildi zararlı güneş ışınlarına karşı koruyan krem ciltte yağlı ya da yapışkan bir tabaka bırakmaz.

 

Gece için kullanabileceğiniz Shiseido Future Solution LX Total Regenerating Cream, canlı, genç bir görünüm için cilde mükemmel elastikiyet, pürüzsüzlük ve ışıltı sağlar. Shiseido’nun geliştirmiş olduğu özel Skingenecell 1P teknolojisi ile yaratılan bir üründür. Kırışıklıklar ve gerginlik kaybı gibi erken yaşlanma belirtileri ile mücadelede yardımcı olur. Üstün performanslı bir gece nemlendiricisidir. Yani, bol nem enjeksiyonu ile cilt dokusunu geliştirir. 

 

Shiseido Total Regenerating Cream

 

Boyun ve dekolte bölgenizi unutmayın!

Bu dönemde boyun ve dekolte konusunda da özenli davranmalısınız, yüzünüz için kullandığınız yoğun nemlendirici, serum gibi ürünleri boynunuz için de kullanabilirsiniz.

 

Boyun bölgesine süreceğiniz ürünleri aşağıya doğru hareketlerle sürmeyi unutmayın. Ayrıca dik durun ve boynunuzu yukarı doğru gergin tutmaya gayret edin, bu gerdan oluşumunu engellemede önemlidir.

 

Serum mutlaka kullanın!

 

40’lı yaşlarda serum gibi çok güçlü etkisi olan yoğun bakım ürünleri kullanmak şart. Çünkü bu ürünler daha konsantre olduklarından ciltte gözle görülür sonuçlar yaratıyorlar. Cildinizin ihtiyacına göre farklı serumları birlikte kullanabilirsiniz.

 

Yaşlanma karşıtı aydınlık verici serum

 

Shiseido Future Solution LX Legendary Enmei Ultimate Luminance Serum, cilt yüzeyinde eşsiz bir parlaklık elde etmek için cildin kalitesini tüm katmanları boyunca yükselten gobal yaşlanma karşıtı serum. Cildin her katmanındaki her bir hücreyi yoğun bir şekilde yenileyerek, zayıf cilt kalitesine ve yaşlanma belirtilerine neden olan hasarı tersine çevirerek cildin kalitesini yeniden arttırır.

 

Serumları her sabah ve akşam 2 kez avucunuza sıkın ve parmaklarınızla cildinize masaj yaparak yedirin. Bu ürünleri sabah ve akşam dönüşümlü olarak kullanabilirsiniz.

 

Angelina Jolie

 

Göz ve dudak kontürü onarıcı!

 

Shiseido Eye and Lip Contour Regenerating Cream, dudak ve göz çevresindeki cildin elastikiyetini korurken yaşlanmanın görünür izlerine etki eden güçlü bir onarıcı bakımdır. Hassas göz ve dudak çevresindeki çizgilerin ve sarkmaların oluşumunu önlemeye yardımcı olur; var olanları da etkin bir şekilde düzeltir. 

 

Kaz üzümü yaprağı ekstresi ve diğer esansiyel maddelerle formüle edilmiştir. Cildi sıkılaştırır ve yoğun bir biçimde nemlendirir. Ayrıca ürün kapatıcı ve fondöten altında kullanılabilecek kusursuz bir makyaj bazıdır. Makyajın sabitlenmesine ve makyajlıyken dahi cildin nefes alıp nemlenmesine olanak sağlar.

 

Sabah ve akşam Shiseido Eye and Lip Contour Regenerating Cream’den bir miktar alarak göz çevresi ve dudak çevresine uygulayın. En az üç kez dairesel hareketlerle masaj yaparak yedirin. Krem yapısı itibariyle kalın bir yapıda dahi olsa cilt tarafından çok kısa zamanda emilir ve cildinizde yağlı ya da yapışkan bir his bırakmaz.

 

Makyaj yaparkan bile dikkat edin!

 

40’lı yaşlarındaysanız amacınız eyeliner sürmek bile olsa göz çevrenizi fazla çekiştirmekten kaçınmalısınız, zaten hassas olan bu bölge artık örselenip çizgilenmeye daha da müsait haldedir çünkü. Cildinizi kurutacak ürünlerden ve uygulamalardan kesinlikle uzak durmalısınız. Yüzünüze krem sürerken bunu dairesel ve yukarıya doğru hareketlerle yapmanız gerektiğini de hatırlatalım.

Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ