;
Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • Favorilerim
 • Hesabım
 • Üye Girişi
 • Sepetim0
Shiseido Ultimune
ÜRÜNLER
 • {{p.Name}} {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{c.Name}}
  {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BACAKLARDAKİ KIRMIZI NOKTALARA BAKIM ÖNERİLERİ
PAYLAŞ

Cilt Bakım

BACAKLARDAKİ KIRMIZI NOKTALARA BAKIM ÖNERİLERİ

 • Temmuz 20, 2020

Doktorlara göre dünya nüfusunun %40-%50'si bu rahatsızlıktan etkileniyor ve tavuk cildi dediğimiz bu sorunun tıptaki adı: Keratosis pilaris. Sebebi ise, kıl köklerinde ölü hücrelerin birikmesi ve kıl kökü kanalının tıkaması. Bunların sonucu ciltte kırmızı-kahverengi renkte benekler oluşuyor. Zararsız ve acısız bu minik sivilcelere çoğunlukla üst kol, baldır, kalça gibi vücut bölümlerinde rastlanıyor daha çok.

Havadaki nem ile doğru orantılı

Havadaki nem oranıyla alakalı olarak kırmızı noktaların yoğunluğu artıp azalabiliyor. Nemli havalarda etkisi azalırken, kış aylarında etkisi artabiliyor. Ergenlik döneminde daha yoğun olarak ortaya çıkıyor.
Ne yapmak lazım?

Pürüzsüz bacaklara sahip olmak için yapmanız gerekenler

Bu rahatsızlığın kesin bir tedavisi olmamakla birlikte evde yapacağınız birtakım bakımlarla etkisini hafifletebilirsiniz. Cildi güzelce arındırmak ve gözenekleri temizlemek ilk yapacağınız iş.

ÖNEMLİ: Rahatsızlığı azaltmak için sabun içermeyen cilt temizleyiciler öneriliyor. Çünkü sabun deriyi kurutur; oysa bu hastalığın etkisinin azalması için cildin nemlendirilerek ölü derilerin atılması gerekir.

Doğal bakım önerileri

1) 2 yemek kaşığı zeytinyağı ile 3 yemek kaşığı tuzu güzelce karıştırın. Birkaç dakika boyunca cildinize masaj yaparak yedirdikten sonra yıkayın. Zeytinyağı cildin nemlendirilmesine yardımcı olurken, tuz da ölü derilerin temizlenmesine katkı sağlar.

Bacaklar için zeytinyağı maskesi

2) Eşit oranda tuz ve karbonatı karıştırıp üzerine yeterli seviyede su ekleyerek homojen bir karışım elde edinceye dek karıştırın. Bu karışımı problemli bölgeye uygulayıp 10 dakika kadar beklettikten sonra yıkayın. Bu kürü haftada 3-4 kez tekrarlayabilirsiniz.

3) Eşit miktarda yulaf ezmesi ile süt veya suyu karıştırıp problemli bölgeye yuvarlak hareketlerle masaj yaparak uygulayın.

Yulaf ve süt maskesi

4) 3-4 yemek kaşığı yoğurdu problemli bölgeye sürdükten sonra 10-15 dakika kadar bekleyip yıkayın.

5) Çilek, papaya, mango gibi A vitamini açısından zengin meyveleri tüketerek keratosis pilarisle savaşabilirsiniz.
 

Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ